Pankreatitída

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Pankreatitída

Poslaťod zuzka:) » Uto 08.01.2013 8:56

možno niekomu pomôže
Obrázok
Obrázok
Obrázok
je to z tej knihy, čo som písala o príspevok vyššie...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Pankreatitída

Poslaťod trish » Štv 11.07.2013 21:08

Ahoj zuzka,
nahodne som narazila na tento tvoj prispevok :jop: Dakujem!
Nech sú všetci psíci zdraví a šťastní! Krása je v ich srdiečku!
Nie je dôležité odkiaľ prichádzame, ale kam ideme!
trish
BANNED
 
Príspevky: 87

Re: Pankreatitída

Poslaťod natalia » Pia 09.08.2013 21:52

Pri problemoch s pankreasom (pankreatitide) su vhodne este aj dietne granule Hill´s I/D. Asi nie su uplne idealne, ale tento problem pomahaju. My sme na nich uz 3 roky a pes nemal pocas toho ziadne problemy (hnacky, vracanie...) Presli sme na ne prave preto, ze vracal a hnackoval a krvne testy ukazali hranicne hodnoty enzymov ALT a AMYL. Bohuzial som si zacala po 3 rokoch mysliet ze je vsetko uz ok a presli sme na varenu stravu + zelenina , ovocie, doplnky, vsetko mozne, aby mal dostato vitaminov, mineralov, v podstate ako barf ale bez kosti a maso varene... Pes v pohode vsetko jedol, travenie ok, :kak: redsie ale ok. No po cca 4- 5 mesiacoch akutne vracanie a hnacka, infuzie, antibiotika atd... Vobec neviem z coho, strava ako vzdy, nic vonku nepozral, vysvetlujem si to len tak, ze ten pankreas sa casom opat ozval. Jednoducho uz to bolo asi moc a prestalo to funhovat. Takze sa vraciame spat k i/d. Dufam, ze sa dame do kopy, krvne testy sme zatial nerobili, ale asi ich pre istotu dame spravit. Moja skusenost je ze tieto granule su zaklad. Asi je mozne pridat ryzu, nejake chude maso, nizkotucny tvaroh, ale len raz za cas. Este pre upresnenie tie prve problemy s vracanim a hnackami nastali zrejme po nejakej dietnej chybe. Pes nechcel jest ziadne granule (skusali sme rozne), tak sme skusili barf a potom varenu. Barf odmietal, videla som na nom ze mu to proste nesedi, tak sme presli na varenu , chvilu lepsie a potom nastali tie problemy. Nie som odporcom barfu a varenej stravy, skor naopak, ale bohuzial v nasom pripade to uz nebudem silit. :hmm:
natalia
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Pankreatitída

Poslaťod trish » Uto 13.08.2013 18:04

Ahoj natalia,
je mi velmi luto, ze tvoj psik ma toto neprijemne ochorenie. Ano, ako pises, pankreatitida zvykne recidivovat :ua: takze treba byt opatrny, najma co sa krmenia tyka, ale taktiez aj setrit psika od pripadneho aj nepatrneho stresu :yes: Psik by mal byt pod pravidelnym monitoringom veterinara v zmysle, kazde tri az sest mesiacov treba opakovat vysetrenie krvi - hematologia+biochemia+TLI test, aby ste sa vyhli pripadnemu prekvapeniu. Treba byt skutocne opatrny, nakolko akutna pankreatitida ci chronicka (opakovana) pankreatitida moze sposobit exokrinnu pankreaticku insuficienciu, ktoru ma moj psik, i ked tomu nepredchadzala pankreatitida...
Mozem ti odporucit tento link http://www.pancreatitis-forum.org.uk/ , predpokladam, ze tam najdes nejednu uzitocnu informaciu :yes:
Drzim palce!
Nech sú všetci psíci zdraví a šťastní! Krása je v ich srdiečku!
Nie je dôležité odkiaľ prichádzame, ale kam ideme!
trish
BANNED
 
Príspevky: 87

Re: Pankreatitída

Poslaťod natalia » Pia 23.08.2013 14:42

Nastastie nema pankreatitidu. Ma len citlive travenie, ale dakujem za rady a ochotu :smile: treba byt na pozore
natalia
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Pankreatitída

Poslaťod Barbara » Uto 05.08.2014 12:09

Ahojte,

prosim vas, neviete aky druh vzorky potrebujem na vysetrenie pankreatitidy? Ci vyter, vykal alebo krv?
Dakujem,
:smile:
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Pankreatitída

Poslaťod Whip it » Štv 07.08.2014 17:46

Najdôveryhodnejším testom na dg pankreatitídy je tzv. SNAP test na detekciu aktivity špecifickej psej pankreatickej lipázy a na to potrebuješ krv, presnejšie sérum.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Pankreatitída

Poslaťod MisheliQ » Štv 07.08.2014 17:49

Offtopic: Jeeej Royal (Whip it) ty žiješ?? A čo ako škola alebo už skôr práca?? Už nenapíšeš ani do témy. Som na teba aj myslela, že čo je s tebou, tak som rada, že si naspäť
takisto rauke sa nehlási už
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Pankreatitída

Poslaťod Whip it » Štv 07.08.2014 18:05

Offtopic: Ja som písala, ale tak nejak na to nikto nereagoval, tak si vravím, že aj tu je uhorková sezóna :heh: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Pankreatitída

Poslaťod Cathie » Pon 27.07.2015 17:39

Napisem nasu skusenost.

Fena bola vacsinu zivota krmena granulami, presli sme na BARF. Po viac nez roku BARFu zrazu dostala krvavu hnacku, na ATB a diete kura+ryza sa zlepsila, ale travenie sa nedalo poriadne dokopy. Skusali sme odcervovat, pridat priobiotika, nic. Po pokuse o eliminacnu dietu (veterinarka si myslela, ze ide o alergiu na kuraci protein) chytila fena akutne krvave hnacky znovu, mala silne bolesti, krce, vracanie od hladu, skoncili sme vo vet. nemocnici na infuzkach, chodili sme tam takmer kazdy den skoro 14 dni, schudla z 15 na 12 kil.. ani niekolkodnova hladovka nepomohla, injekcie, lieky, nic. Nakoniec sa zistila dehydratacia + silny zapal + zrejme SNAP test (? ale nie som si ista) poukazal na zapal pankreasu.

Nasadili sme veterinarnu radu RC - hypoalergenne granule spolu s Kreonom a Probicanom. V priebehu par dni sa dala fena dokopy a zacala priberat, travi jej dokonale, postupne znizujeme davku Kreonu.

Napriek tomu, ze sa vseobecne BARF odporuca - mne fena 2x chytila taketo problemy prave pri krmeni BARFom.. na granuliach bola vzdy ok. Takze u nas uz zrejme len granule.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Predchádzajúci

Späť na Choroby