odumierajuci / odumrety zub

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: odumierajuci / odumrety zub

Poslaťod pigie » Pia 30.03.2012 11:12

moschino - ak si rozhodnut, tak necakaj, ja by som do BA na vyplnenie sla v tomto pripade hned. Ved nechavat zub s kazom je volovina - ani vlastny by si si snad nenechala
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: odumierajuci / odumrety zub

Poslaťod Adriana » Pia 30.03.2012 12:31

no ja by som chcela vidiet ten RTG snimok aky je tam nalez. :no: Ale laik tam aj tak nic nevidi. No uz ju chudatko nehuckajme na to trhanie,mozno fakt psica male s nim bude fungovat v pohode :smile: Bodaj by co najdlhsie!
Adriana
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 403

Re: odumierajuci / odumrety zub

Poslaťod pigie » Pia 30.03.2012 12:34

ja nenahuckavam na trhanie, ja som len nie zastancom podavania ATB pri bolavych zuboch a zub nechat tak :ach:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: odumierajuci / odumrety zub

Poslaťod moschino » Uto 17.04.2012 21:20

Boli sme u doktora Braunera. Kukol a zhodnotil, že so zubom treba niečo robiť, pošťuchal mu v tom kaze tou zubárskou vecou a jeho to zabolelo :ua: Inak vonku stále nosí obžúva paličky, asi kým to nemá v kaze, tak je to v pohode
Takže sme objednaní na 26teho :plac: dal nám 2 možnosti:
1. buď tam dá liečivú vložku a niečim prekryje a o 3 týždne ju vyberie a dá tam plombu (vraj sa zub zachráni živý, ale je to na 2 anestézy :ua: )
2. vyberie nerv, vyčistí kanáliky a zub vyplní. Je tam riziko, že sa mu to zapáli, ak to nebude dobre urobené a tiež, že sa časom zub zlomí (pri našich hrách na ťahanie sa toho dosť obávam :ua: ale len na 1 anestézu)

Zub vraj vyberať nechce, že tento zub potrebuje, že až keby sa zlomí alebo sú s ním naďalej problémy, že až potom by sa vybral.
Dal mi možnosť si do zákroku rozmyslieť, ktorú z 2 možností so zubom urobiť. Neviem, ale viac sa asi prikláňam k druhej. Nepáči sa mi dávať 2 anestézy (ja už strašne stresujem len pri tej jednej a to nás čaká až o týždeň... :plac: ). Tiež načo zachraňovať "živý" zub, ktorý pravdepodobne odumiera... Takže asi skôr vyplniť.
Keď som sa ho pýtala, čo by odporúčal, tak vraj uvidí, keď zub rozvŕta, že v akom je stave :nwm:
Jaaj, mne už bude jedno, aj keď ho vytrhne, len nech s ním máme pokoj :ua:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: odumierajuci / odumrety zub

Poslaťod Whip it » Uto 17.04.2012 22:15

moschino, Baxy je v dobrych rukach. Ja by som urobila to iste - spytala sa na jeho nazor. Neviem, ktoru moznost by som vybrala, ale narkoza nie je nic, co by mlady pes nezvladol, aj ked je to zataz pre organizmus. Daj potom vediet, ako ste dopadli :smile: . Budem drzat palce.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: odumierajuci / odumrety zub

Poslaťod pigie » Str 18.04.2012 8:59

Tak ja dufam, ze je dobry odbornik, lebo presne toto:
že až keby sa zlomí alebo sú s ním naďalej problémy, že až potom by sa vybral.

Je presne to, na co som narazala. Ale zjavne veri svojej robote - alebo to berie tak, ze tento clovek ked prisiel s takouto vecou rad zaplati aj jedno, aj druhe :heh:
Drzim hlavne palce, nech to dobre dopadne. U ludi je bezne takto zachranovat zuby, myslim, ze "domaci" vet by sa s tym nepapral. Ale samozrejme vet "zubar" by to bral ako poslednu moznost - tak ako ludsky zubar.
Drzime palce!
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: odumierajuci / odumrety zub

Poslaťod Ivanka.P » Str 18.04.2012 9:13

Mojmu rotvikovi sa zlomil očák až do nervu pred vyše 4mi rokmi. Mala som presne túto dilemu.

Rozhodla som sa zub nechať vybrať nerv a zablombovať. Je síce inej farby ak sa lepšie pozriem, aj som povedala, že na výstavy nechodíme, takže aby nemodeloval špičku ale iba zarovnal. Rita v pohode kúše surové kosti a všetko je v pohode.

Inak Brauner je super na zuby a velký fešák :lol: bola som tam so psom sama a ešte mi ju pomáhal uspatú 2x odniesť do auta. :jop:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: odumierajuci / odumrety zub

Poslaťod pigie » Str 18.04.2012 9:15

Ivanka - tak to je dobra reklama. Moschino - chod do toho :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: odumierajuci / odumrety zub

Poslaťod moschino » Str 18.04.2012 9:25

Nám tiež povedal, že zub ostane sivý, aj keď by ho opravoval. Ale čo, nech je aký chce, len nech nerobí problémy.
Ja už by som tiež dala aj vybrať, hocičo, len nech je kľud. Síce psa asi nebolí, ani nejaví známky bolesti pri normálnom živote, len ja sa stresujem :ua:
Poviem mu, že plombovanie na 2 anestézy nechcem, nechcem ho dávať 2x uspávať a pokúsiť sa zachraňovať zub, ktorý odumiera a pripadá mi to zbytočné... Buď nech ho vyplní, alebo aj vytrhne. Vraj stav zubu uvidí, až keď sa rozvŕta, tak dám na jeho radu, ak povie vyplniť, nech vyplní, keď vytrhnúť, nech vytrhne
Všetci ho zatiaľ len odporúčajú na zuby, to ma trochu ukľudňuje... Aj keď ešte týždeň a 1 deň budem stresovať :pac:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: odumierajuci / odumrety zub

Poslaťod Adriana » Uto 24.04.2012 9:41

Moschino,
tak vela stastia,som zvedava kolko taky spas pre hava stoji :smile:
Adriana
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 403

Re: odumierajuci / odumrety zub

Poslaťod Whip it » Uto 24.04.2012 9:55

Tiež som zvedavá na tú cenu. Ja som na Poliankach bola minulý týždeň a za odstránenie naozaj superlight formy kameňa u 4 kg psa som platila 63 EUR.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: odumierajuci / odumrety zub

Poslaťod Adriana » Uto 24.04.2012 16:18

:oo: noo ty kokos,to je teda superhard cena :lol:
Adriana
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 403

Re: odumierajuci / odumrety zub

Poslaťod moschino » Štv 26.04.2012 23:13

Tak sme doma :lol: Zub je opravený, zaplombovaný :smile:
Pred uspaním boli urobené testy z krvi, potom zákrok, ktorý trval asi pol hodinku. Zub vraj nie je mŕtvy, len zosivol. Odporučil nám plombu. Našťastie nie tú, kde by bolo potrebné o pár týždňov preplombovať, ale takú naraz :lol:
Ešte k tomu sme dali, keď už bol uspatý, odstrániť zubný kameň. Mal ho máličko. Platili sme 98€ vrátane čistenia kameňa.
O 3 mesiace ideme na rontgen a podla toho sa zistí, či zub odumiera
Obrázok
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: odumierajuci / odumrety zub

Poslaťod moth » Štv 26.04.2012 23:27

Pekne, tak som rada, ze ste to zvladli :jop: :jop: :jop:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: odumierajuci / odumrety zub

Poslaťod moschino » Pia 27.04.2012 14:14

Aj ja :lol:
Ďakujem za všetky rady a moralnu podporu :smile:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Choroby