hrca pod hrdlom

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

hrca pod hrdlom

Poslaťod odyseus » Sob 28.01.2012 10:33

Dobry den, dnes som si vsimol ze moj boxer (5r) ma pod krkom (hrdlom) nieco ako nador velkosti tenisovej lopticky. nevim ako dlho ho tam ma lebo psa vacsinou vidim len po tme a cez vikendy. Nevyzera ze by ho to bolelo - zerie, pije, steka, hra sa,..
co by to mohlo byt? je treba ist veterinarovi, ked ho to neboli nechat to tak, alebo to zmizne same ako sa to objavilo?
odyseus
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: hrca pod hrdlom

Poslaťod merri » Sob 28.01.2012 11:45

odyseus píše:velkosti tenisovej lopticky

:oo: A to este rozmyslas ci ist veterinarovi?! :hmm:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: hrca pod hrdlom

Poslaťod casira » Sob 28.01.2012 15:47

odyseus píše:Dobry den, dnes som si vsimol ze moj boxer (5r) ma pod krkom (hrdlom) nieco ako nador velkosti tenisovej lopticky. nevim ako dlho ho tam ma lebo psa vacsinou vidim len po tme a cez vikendy. Nevyzera ze by ho to bolelo - zerie, pije, steka, hra sa,..
co by to mohlo byt? je treba ist veterinarovi, ked ho to neboli nechat to tak, alebo to zmizne same ako sa to objavilo?

Rozmýšlanie a otálanie nie je na mieste.Určite čím skor utekaj na veterinu.
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: hrca pod hrdlom

Poslaťod bela2001 » Sob 28.01.2012 18:19

moj pes to mal,ani antib. jej nepomohli,ani kortikoidy,mala aj zapal slinnej zlazy,najprv bola normalna zrala,a potom este nadory a nakoniec boj prehrala.takze nepodcenujte to!!!
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: hrca pod hrdlom

Poslaťod hriva » Sob 28.01.2012 18:30

mojej fenke sme našli na krku nador, takisto velkosti tenisovej lopty (ono tieto nadory rastu velmi rychlo, večer nič, rano to tam mala). bola to rakovina lymfatickych uzlin. o tri mesiace zomrela. nevahaj a chod na veterinu, čo najskor. choroba bez liečby postupuje VELMI rychlo, uzliny zacnu tlacit na dychaciu trubicu, psovi sa začne zle dychat, prehltat atd...
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: hrca pod hrdlom

Poslaťod bela2001 » Sob 28.01.2012 20:59

presne takto to postupovalo aj s mojou fenkou,a este k tomu mala nadory (obojstranne) na bruchu-z vnutra ,lymf. uzliny,pri rebrach,potom kaslala,malo zrala,mala slabe srdce ,ale to sa jej s tym srdcom muselo spravit vtedy,lebo pred 6 mesiacmi pred tou chorobou bola operovana a to by narkozu neprazila,rychlo k vetovi a nepodcenovat to!!!aj mojej to trvalo nejako 3 mesiace a potom ani nevladala dychat a vobec chodit.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: hrca pod hrdlom

Poslaťod hriva » Sob 28.01.2012 21:13

u nás bolo konečne štadium hematom na nohe vo velkosti futbalovej lopty a zlyhavanie organov... bez liečby psik s lymfomom preživa cca max. mesiac, na kortikoidoch je to cca 90 dni, na chemoterapii zhruba rok... bohužial, rakovina lymf. uzlin sa vacsinou vzdy vráti, neda sa z nej uplne vyliečiť. :ua: čo je zaujimave, u ludi patri lymfom k najlepšie liečitelnym typom rakoviny, aj ked aj tu sa vracia. a teraz som patrala po tom, či ma ozaj lymfom suvis zo stravou, kedze som nad tym dlho rozmyšlala. nema. iba v desiatich percentach sa podari zistit pričina vzniku lymfomu. nesuvisi zo stravou, fajčenim, ani dedičnosťou... nepomaha prevencia, ohrození možu byť všetci. :ua:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: hrca pod hrdlom

Poslaťod bela2001 » Ned 29.01.2012 10:53

mojej sa to po kortikoidoch zhorsilo,hned po 1. davke.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613


Späť na Choroby