Svalova myopatia

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Svalova myopatia

Poslaťod ailin » Str 18.01.2012 15:37

Stretol sa uz niekto s tymto ochorenim u psa?U nasho psika vet predpoklada svalovu myopatiu (nekontrolovatelne svalove zasklby) v dosledky, ktorych nepouziva nozicku. Vraj by to malo byt ochorenie neprogresivne (napriek tomu predtym psik nozicku ciastocne pouzival, teraz ju tekmer nepouziva, k zhorseniu viditelne doslo) a na Slovensku sa vraj vysetrenie tejto diagnozy asi nerobi.
ailin
Snoopy
 
Príspevky: 138

Re: Svalova myopatia

Poslaťod Vikiki22 » Str 18.01.2012 21:56

Svalová myopatia, teda svalová slabosť, je vlastne predčasná únava svalov v dôsledku buď nesprávneho fungovania niektorého iného orgánu (napr. znížená funkcia štítnej žľazy), ale môže to byť dôsledkom aj nejakého nádorového ochorenia, ale aj prostým hladovením. Na druhej strane to môže vychádzať aj priamo zo svalu - denervácia, svalová dystrofia, parazitárne ochorenia (toxoplalzmóza) alebo proste vrodené metabolické poruchy. Príčin to môže mať veľmi veľa, len by trebalo zistiť, prečo to má tvoj pes. A neviem, kde by sa to dalo diagnostikovať. :nwm:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Svalova myopatia

Poslaťod ailin » Str 18.01.2012 22:20

No ja som to pochopila tak ze to ma proste priamo so svalu, ze akoby krcovito samo sa stahujuce svaly, ktore sposobuju neprijemne pocity a tym padom dviha labku. AKO sa to ale diagnostikuje?Ako zistim ci to naozaj ma?Viete kde by som to mohla zistit?Ako moze vyraz "svalova myopatia" zahrnat tolko roznych "chorob"?
ailin
Snoopy
 
Príspevky: 138

Re: Svalova myopatia

Poslaťod Vikiki22 » Str 18.01.2012 22:22

ailin píše:Ako moze vyraz "svalova myopatia" zahrnat tolko roznych "chorob"?

Pretože myopatia znamená doslovne svalová slabosť (myo- - sval, -patia - slabosť). A tú slabosť môže spôsobovať čokoľvek (ako napríklad aj celkovú slabosť organizmu).
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Svalova myopatia

Poslaťod ailin » Str 18.01.2012 22:26

Ako zistim ci bola diagnoza spravna?Ake su priznaky?Ako sa diagnostikuje, ked sa jedna o svaly na nohach?
ailin
Snoopy
 
Príspevky: 138

Re: Svalova myopatia

Poslaťod Vikiki22 » Str 18.01.2012 22:29

Jedine rôznym vyšetrením u veterinára. Bližšie toho už ani ja neviem. :ua:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Svalova myopatia

Poslaťod ailin » Str 18.01.2012 22:30

Skoda. Lebo vet nam k tomu viac nepovedal, je to iba jeho predpoklad.
ailin
Snoopy
 
Príspevky: 138

Re: Svalova myopatia

Poslaťod renqa » Pia 24.04.2015 7:22

Neviem kam by som to zaradila tak sa skúsim opýtať tu. Ak máte niekto podobnú skúsenosť. Môj pes od včera večera nevie ani zaspať, lebo sa stále strhne a akoby mu šklbalo s hlavou. Ale neviem či sú to svalové zášklby, to by mu asi nevadilo pri spánku. :nwm: A aj keď v kľude leží tak stále akoby šklbal s hlavou. Predvčerom som mu nasadila scalibor, ale pred tým nemal s ním vôbec problém. A včera bol so mnou u sestry a robili jej stupačky a robili aj s nejakým azbestom či čo. Ale nám nič nie je, tak ozaj neviem. Skúsila som mu už aj vyčistiť uši, ale zatiaľ nič. Scalibor som mu pre istotu zložila. Inak mu nič nie je, nie je ani len malátny. Jesť mu chutí.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Svalova myopatia

Poslaťod jakut » Pia 24.04.2015 8:05

Neodpoviem ti na celú otázku, ale s azbestom to nebude mať nič spoločné. Azbest je nebezpečný, keď sa láme, alebo brúsi. Uvoľňujú sa prachové častice ktoré sú po vdýchnutí rakovinotvorné. Ale nie zo dňa na deň. Z azbestom smú pracovať len firmy na to oprávnené, ktoré vedia ako zabezpečiť bezpečnosť svojich zamestnancov a prostredia naokolo.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 911
Bydlisko: košice-okolie

Re: Svalova myopatia

Poslaťod renqa » Pia 24.04.2015 8:41

Ďakujem za rýchlu odpoveď. Tiež som myslela že tým azbestom to nebude. Akože on má kožné problémy, takže teoreticky by to mohlo byť tým. Že ho to svrbi na nejakom mieste ktoré si nevie poskriabat. Lebo vravím, inak je úplne čulý. Najedol sa, vyvencil sa, všetko ok. Len mi nejde do hlavy že by kvôli tomu nespal. Lebo on spí veľmi rád.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299


Späť na Choroby