Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Svrbenie v oblasti pohlavneho organu.

Poslaťod vavrena » Štv 02.06.2016 11:50

Čo je nedávno? Keď po oholení kože rastú chĺpky, môže to naozaj svrbieť a pes si to môže vyškriabať až do chrastičiek, ale je to len otázka pár dní. Prevencia je neholiť až na kožu. Ak to pretrváva viac ako týždeň, navštív veterinára.
Retríver by sa inak strihať/holiť nemal, ak nerátame drobné úpravy srsti.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Svrbenie v oblasti pohlavneho organu.

Poslaťod Valdis » Štv 02.06.2016 11:54

strihana bola 31.5. srst na tele jej bola len jemne skratena a ten co ju strihal povedal ze nemala by mat tak zarastene v intimnich partiach tak jej to zostrihal.Dakujem za radu. nabuduce ju už k tomu dotičnemu nedam strihat.
Valdis
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Svrbenie v oblasti pohlavneho organu.

Poslaťod vavrena » Štv 02.06.2016 12:01

Tak pravdepodobne je to len svrbenie po ostrihaní. Pomôže opláchnuť studenou vodou, a tiež, ak sa nevylizuje, natrieť s aloe vera (to aj keby vylízala, nič sa nedeje). Ono nemusí byť ten strihač na vine, sučka mohla reagovať na "iný pocit", alebo zabudnuté chĺpky alebo ktovie čo. Ale stáva sa to bežne. Veď aj u ľudí :lol: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Svrbenie v oblasti pohlavneho organu.

Poslaťod Buchťa » Štv 02.06.2016 13:21

Valdis píše:Dobry den mam dvojročnu sučku zlateho retrivera. nedavno sa strihala a ostrihali ju aj okolo pohlavneho a močoveho organu . od vtedy si tam stale olizuje a šucha si ju po zemi cize ju to asi svrbi. koža je mierne začervenana. je to len nejake podraždenie kože po strihani alebo je to nejaka kožna choroba.prosim o radu.


Valdis, tam je to dost citlivé místo. Zkus ji tam vyšampónovat a pořádně to tam umýt (namoč ji celou). I jeden zapadnutý chloupek dokáže udělat velký problém. A pak natírej buď ale vera, jak Ti radí Vavrena a nebo panthenolem a nebo calciovou mastí. A udělej to, co nejdříve. Pes si dokáže rozlízat místa až do krve a pak je již veliké riziko vzniku infektu.

Takto tak múže reagovat pokaždé. Už třeba jen rostoucí chloupky svrbí (svoji madam po ostříhání natírám tělovým mlékem min. 1 týden po ostříhání - má 52 kg :heh: ).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Svrbenie v oblasti pohlavneho organu.

Poslaťod Valdis » Pia 03.06.2016 19:42

NO bol som s nou dnes u veterinara a diagnoza bola uplne ina ako som si myslel. nebolo to so strihania.mala zapchate zlazy co ma pes v zadku .tak jej to vičistil.ale ta rada co ste mi dali že natierat kalciovou mastou bol presny. to mi povedal aj doktor.Veterinar povedal že to bola zhoda nahod ze to akurat zacalo po strihani. to ze sa sankovala po zadku bolo nasledkom tych žliaz .vravel ze to vtedy psika štipe a svrbi tak preto si zadok taha po zemi.dakujem všetkym za prejavenu pomoc a rady.
Valdis
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Svrbenie v oblasti pohlavneho organu.

Poslaťod vavrena » Pia 03.06.2016 21:24

Ahaaa, tak si nás zmiatol teda, močový a pohlavný orgán je trochu nižšie :lol: . No hlavne že je už sučka v poriadku, análky vedia veľmi potrápiť.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Patrícia_pegina » Pia 18.11.2016 19:38

Neviete mi poradiť moj pes posledne 2-3 dni je agresivny a nemôže sa poriadne vyprazdniť a pri cikani ma v moči krv a dosť si šucha zadok atď ... Nieje to vážne ??
Patrícia_pegina
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

3 mesacna sucka zacala zvlastne pachnut

Poslaťod Luu » Sob 19.11.2016 17:38

Mam 3mesacne steniatko sucku a v poslednej dobe zacala tak divno pachnut jak keby sa ide harat alebo ja neviem zvlastny smrad a urcite to nema nic spolocne s kakanim ... A este cudnejsie je ze zacne v priebehu dna trva to par minut a potom zas nic .... Nie je to kazdy den ale uz sa to stalo asi 4 krat za posledny tyzden a pol .... Vie niekto poradit co by to mohlo byt alebo cim ???
Luu
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: 3 mesacna sucka zacala zvlastne pachnut

Poslaťod lucik » Sob 19.11.2016 17:47

a vieš, že to ide zozadu? malá pravdepodobnosť, že by to už v takom mladom veku boli žľazy, skôr by som tipla, že smrádek ide z papuľky - začína meniť zuby..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: 3 mesacna sucka zacala zvlastne pachnut

Poslaťod Luu » Sob 19.11.2016 17:53

Ano 100% odzadu sak aj mne je to divne .... a hlavne ten interval spi pri mne a zrazu to zacne a po chvilke to prejde uz som sa aj pozerala ci jej nieco nezacina ale ved to je nemozne ..... Akurat co viem ze ma boli parazity nasla som jej skrkavku v hovienku napriek tomu ze je pravidelne a riadne odcervovana.... Ale aj tak ten puch je taky naozaj prirovnam to sprosto ale jak ked vojdem na damske toalety v nakupnom centre :ach: :ach:
Luu
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: 3 mesacna sucka zacala zvlastne pachnut

Poslaťod moschino » Sob 19.11.2016 18:04

Mozno si dobrú prdla :angel: ked po chvilke to zmizlo
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 3 mesacna sucka zacala zvlastne pachnut

Poslaťod Vikiki22 » Sob 19.11.2016 18:06

Možno sa nechtiac ociká alebo stúpne do svojej mláčky...? Alebo má proste vetry. :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: 3 mesacna sucka zacala zvlastne pachnut

Poslaťod Luu » Sob 19.11.2016 18:11

Tie uz poznam jak smrdia .... :lol: toto je ine :nwm:
Luu
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Vikiki22 » Sob 19.11.2016 18:14

Agresívny je, lebo ho niečo bolí, vyprázdniť sa nemôže, lebo ho tlačí prostata/má zápchu/XY ďalších príčin a moč ciká preto, lebo má problém s prostatou/má západ močových ciest. Nechápem, prečo pri takýchto prípadoch nejdú ľudia rovno na veterinu a radšej píšu po fórach, kde im aj tak nikto nepomôže. :au:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: 3 mesacna sucka zacala zvlastne pachnut

Poslaťod Efa » Pon 21.11.2016 9:47

odporúčam dať skontrolovať análne žľazy ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby