Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Mackie » Pon 14.10.2013 15:13

nemusia byt obe zapalene ani plne, vlastna skusenost

ale zo dna na den, aby sa to takto prejavilo, to nemyslim, mozno je to len nejaka banalita, no ked sa ti to nezda, jasne, radsej do toho nebabrat
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Ivanka.P » Pon 14.10.2013 15:15

Ak si to nikdy nerobila, radšej choď k vetovi. Ja vačky síce čivave vytláčam, ale iba plné, nikdy zapálené neboli.
Možno ani tvoj nemá zapálené, ale ak to nerozoznáš, tak smer veterina :yes:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod babystaff » Pon 14.10.2013 15:24

No bola by som rada keby to bola banalita. Minuly tyzden zase bola chora, ach ked sa dari tak sa dari :ua: Ale zdravie je najdolezitejsie. Druhy pes mal prednedavnom tiez s tym problemy, ale jemu sa to prejavilo tak, ze mu smrdel chrbat. Vtedy som si myslela ze to je zapal, ale vet ich iba vytlacil a bolo dobre. Fenka nikdy. Dost to ma tvrde.
Pes je láska na celý život.
babystaff
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod babystaff » Pon 14.10.2013 18:31

Takze su to urcite analky. Obsah jej zacal z toho sam vytekat, hnedy smradlavy, stalo sa vam to uz niekedy? Mozno je to tym ze sa tam oblizuje a tym ze sa prehyba sa jej to nejako vytlaca. Uz to nema ani take opuchnute, zmensilo sa to. Kebyze to viem vytlacit aj sama je po probleme.
Pes je láska na celý život.
babystaff
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Ivanka.P » Uto 15.10.2013 8:28

Keby si si prečítala zopár strán dozadu, nájdeš aj návod na vytláčanie a zistila by si, že niektorím psom sa tie vačky samovolne vypúšťajú. :no: To že sa tvojej ten vačok teraz sám vypustil, neznamená, že sa tak bude diať stále a že sa nezapáli a nepraskne. Tak radšej sleduj a ak sa plní, vytláčaj. :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod wendy1 » Uto 15.10.2013 10:59

Moja ma v oblube jest sipky a trnky z kriku, chcem sa opytat Vas nazor ci je podla Vas mozne ze sipky ( myslim tie chlpky ) mozu sposobit upchatie vackov. Zabudla som sa to opytat minule veterinara, ale tak o mesiac sme tam zase.:(
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod babystaff » Uto 15.10.2013 21:10

Takze dnes sme boli u veta a ako som sa obavala, robili jej atb vyplachy na obidva vacky (aj druhy mala plny ale nie opuchnuty), dostala antibiotika a este pojdeme min. 2x na preplach. Chudatko bolelo ju to, pistala, dostala este aj vcelicky proti opuchu a doma zaspala jak drevo. Ten pravy opuchnuty jej nesiel vytlacit, vetka hovorila ze by bolo ziaduce aby praskol. Ze si asi bude hladat inu cestu von. Bala som sa ci sa bude moct normalne vykakat potom, ale chvalabohu mohla :ach: No a teraz budeme uz aj my pravidelne vytlacat... Po tomto zazitku ju nabuduce do ordinacie budem muset priniest na rukach :pac:
Pes je láska na celý život.
babystaff
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod babystaff » Str 16.10.2013 2:03

Tak som teda co to pocitala na predchadzajucich stranach a som dost zhrozena z vasich zazitkov, chcem sa este spytat, myslite si ze je normalne ze veterinarka jej tam ten obsah nechala? Ona vlastne len povedala, ze by bolo dobre keby jej ten vacok praskol. Ale to sa neda ozaj inak vyriesit? Po tom vyplachnuti to skusala este vytlacat ze mozno to zmaklo ale islo len trosicku a ostatne tvrde tam ostalo. A z toho druheho vacku jej isiel dost tuhy obsah, ako vytlacena pasta. Chudatko moje bolo to pre nu hrozne az sa tam bojim ist s nou zase piatok. A aby som nezabudla - este hovorila ze ona ma tie vacky dost hlboko ze preto sa jej tazko vyprazdnuju. Radsej by som za nu trpela ja...
Pes je láska na celý život.
babystaff
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Mackie » Str 16.10.2013 12:02

laicky by som to vedela zdovodnit, odborne nie.. no mozno musi ten zapal trocha ustupit, aby sa to dalo vytlacit menej bolestne
ja si musim tiez spatne precitat temu, mam to tu ako v dennicku zapisane :heh: tento tyzden som po dlhsom case vytlacala, lebo uz aj Drako sa zacal skriabat, mozem pripadne dat fotku, co z neho vyliezlo.. vraciam sa k pravidelnym "zakrokom" :ach:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod hriva » Str 16.10.2013 12:23

Musím si zaklopat Bria uz dost dlho nic nevypustila. Občas smrdi jak tchor ale ked sa vykadi sa to asi cele vypustí a je pokoj.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod babystaff » Str 16.10.2013 14:01

Mackie vy ste chodili na tie preplachy tusim 3 tyzdne si pisala ze? Neviem si to predstavit :oo: A ako zistim ze vacky su uz plne? Na dotyk? Vetka vcera spominala ze niektorym psom sa to robi v narkoze (ale tusim ze hovorila ze hlavne malym plemenam) ale ja by som ju nedala uspat, uz raz sa nam z narkozy nemohla prebrat, vtedy jej museli dat az 2 preberacky a aj to bola na nohach az vecer. To bol strasny zazitok tiez.
Pes je láska na celý život.
babystaff
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Mackie » Str 16.10.2013 14:08

nie nie, moji tie preplachy nemali vobec, nastastie, len injekcne a tabletkove atb
to by sme bez uspatia asi tiez nerozchodili

teraz ked som vedela, ze nieco nie je ok, tak som videla, ze to tam maju trocha vacsie, ale nezavisle by som to nevedela posudit, vytlacala som preventivne kazdy tyzden-dva-mesiac
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod babystaff » Str 16.10.2013 14:19

Aha, tak som si to s niekym pomylila, je tu toho veela... Aj my mame tabletky na 5 dni, vacok stale opuchnuty, tak som zvedava co bude piatok. Drzte labky :ahoj:
Pes je láska na celý život.
babystaff
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod babystaff » Sob 19.10.2013 19:21

Vcera sme boli na druhom vyplachu, dostali sme aj dalsie atb a stredu ideme na dalsi vyplach :ua: Vacok zevraj uz praskol, ale nie je to vobec vidiet, ja som cakala nejaku ranu... Mam otazocku jednu, fenka dnes aj vcera rano okolo 6 vracala, myslite ze by to mohlo byt z tych atb? Tie jej davam vecer o 6. Inak je v pohodicke.
Pes je láska na celý život.
babystaff
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Anglický bulldog - problémy s konečníkom, zápach

Poslaťod Alsatian » Pon 28.10.2013 10:52

Zdravím vas psickari, pokusim sa opisat problem, aky je v domacnosti mojho priatela s ich bulldogom. v domacnosti som aj ja kazdodenne ale do minulosti problemu az tak nevidim, napriek tomu sa ho pokusim opisat. Budem rada za kazde drobne poradenie a nasmerovanie, skusala som to hladat aj tu na fore aj na googli, niektore problemy boli podobne ale nie rovnake.

Jednoducho povedane, ten pejsan strasne smrdi. Neskutocne mu nieco pachne v okoli analneho otvoru. Niekedy je to vazne az neznesitelne, navstevy su passe a priatel sa stale snazi najst zapach, ku ktoremu by to prirovnal ( casto to skonci u niekolko dnovej "zdochline" na kraji cesty, niekolko krat ocuranej) :D nie je to sranda, ale niekedy sme uz naozaj zufali, ten pach vie zamorit cely byt. Najsilnejsie to je po vykadeni, ale i bez toho . Nemyslim si, ze to bude hormonalne, nakolko to nie je len niekedy ale naozaj stale. Pes si na okolie konecnika neda siahnut, aj ked mu to cistime my i priatelova mamina...to je naozaj boj, stekot, skucanie. Pes je mierne rozmaznany a nevychovany a nedam ruku do ohna ze by nechnapol po ruke, keby si ho clovek nepridrzal medzi kolenami. Ked pocujem ako mu mamina "robi rit",to je ako krotenie tigra. :nie:
S veterinarom to bolo niekolko krat konzultovane, nezdalo sa mi,ze by som zaregistrovala nejake riesenie alebo diagnozu. Pes sa casto aj "kruti" na pelechu, nie je to sankovanie, proste si akoby sadne na zadok a kruti sa zlava doprava. Niekedy su po tom na pelechu aj krvave flaky. Nemozem si pomoct, ale pripomina mi to (po googleni) ludske hemeroidy, neviem ako je to u psov. Na konecniku mu nic nevidno, zeby mu nieco trcalo. Zadok mi dezinfikujeme, po tom je to nieco znesitelnejsie , skoro az nesmrdi, ale nevydrzi to dlho, navyse kazde cistenie je boj...mate s niecim podobnym skusenosti?
PS: uz davnejsie vraj veterinar spekuloval aj nad nejakou operaciou (aj ked problem priamo nediagnostikoval), no mamina nechce o tom ani pocut, bulldogy vraj narkozu velmi zle znasaju a operacia by bola vraj v oblasti konca chrbtice atym nebezpecna...
Alsatian
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby