Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Poslaťod hruska » Pon 28.10.2013 10:15

Analky vetovi nenapadli?
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Anglický bulldog - problémy s konečníkom, zápach

Poslaťod Alsatian » Pon 28.10.2013 11:08

Sorry,to som zabudla napisat - analne vacky to nie su.
Alsatian
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Anglický bulldog - problémy s konečníkom, zápach

Poslaťod hriva » Uto 29.10.2013 20:43

Tak v oblasti konečníka co sa da operovat budu asi analky. :nwm: Tento problém mal aj moj pes, jeddn vet povedal ze analky to nie su lebo ich nema plne. A ono to analky boli, moj pes si ich totiž to sam vypúšťa a ten smrad je ozaj brutal. Druhy vet sa vyjadril ze niektorí psi maju otvor v ten zlaze sirsi a teda tekutina odtiaľ moze sama vytekat. Pes sa kruti, lize si rit a vacky vypusti. Ty tl ani zaregistrovať nemusis. Psy si to po sebe väčšinou upracú-vylizu a teda potom pachnu este viac, aj z huby aj z rite.
Co moze pomoct je zmena stravy. Vela kosti, nech je tvrde :kak: a ono sa to vytlačí cele s tym. Ja ked citim ze les pachne idem von hned nech sa vykadi.
Tu umývanie nepomôže. Tiez som svojej fene najprv len drhla rit ako idiot. 8 hodin v aute s ňou na dovolenku bolo peklo. Tam to vypustila a ten smrad v aute bol ešte Dobrý mesiac.
A potom druha možnosť je ozaj len operácia. Vraj sa to ťažko hoji. Zatial do toho nepôjdem. Tou zmenou stravy sa to zmenilo k lepšiemu aj ked obcas este to cítiť. Niektorým psom alw ani ina strava nepomôže.

Inac to ze v pelechu boli krvave škvrny to mohol byť kľudne obsah analiek.

Skus iného veta mna tiez viaceri vysmiali ze analky to nie su a boli.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Anglický bulldog - problémy s konečníkom, zápach

Poslaťod MisheliQ » Uto 29.10.2013 20:52

Offtopic: Hrivushka to ktorý peso má s tými análkami problém?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Anglický bulldog - problémy s konečníkom, zápach

Poslaťod hriva » Uto 29.10.2013 21:19

Bria-mala. Odkedy ma každý deň kosti sa to vyskytne len malokedy, väčšinou vtedy ked tie kosti nema :D u veta sme s tym neboli uz hádam rok. Vytlacanie to este zhorsovalo. Stačí ked jej dam jeden kurací trup alebo krídla a je všetko ok.
Ono keby mi zrala surove maso krmim ju len tym a nemusím kombinovať. Lenze ona len tu kuracinu si da. A krmit ju len kuratom to nie. Cize táto kombinácia rano granule a večer kosti aby ráno bolo tuhe :kak: a vsetko islo von sa mi ozaj osvedčila.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Anglický bulldog - problémy s konečníkom, zápach

Poslaťod wendy1 » Str 30.10.2013 12:28

Hrivushka to si davas kazdy den jeden trup a kridlo? Alebo len ked je smrad?
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Anglický bulldog - problémy s konečníkom, zápach

Poslaťod Bad » Str 30.10.2013 13:06

Offtopic:
wendy1 píše:Hrivushka to si davas kazdy den jeden trup a kridlo

Hrivuska, a to jíš taky syrové nebo sobě vaříš.... :joint: :heh:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Anglický bulldog - problémy s konečníkom, zápach

Poslaťod hriva » Str 30.10.2013 13:50

wendy1 píše:Hrivushka to si davas kazdy den jeden trup a kridlo? Alebo len ked je smrad?

Ja nie. Bria :heh: ked je smrad viem ze je neskoro preventívne ma.kazdy den niečo tuhe. Obcas sa stane ze doma nemam a potom smrdi. Napriklad dnes.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Anglický bulldog - problémy s konečníkom, zápach

Poslaťod wendy1 » Str 30.10.2013 14:46

Urobila som preklep, lebo som opravovala sformulovanie otazky a na toto som zabudla a vzniklo z toho toto, aspon sme sa pobavili. :heh:
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

problemy po odstraneni anal.vackov

Poslaťod joohanka » Pon 11.11.2013 12:25

Ahojte, moja civava je uz 7 tyzdnov po vyoperovani analnych vackov a stale ma problem, hocikedy mu doma ujde kusok hovienka. Normalny maly bobok. Vela krat je to aj tesne po to tom, ako sa vratime vyvenceni z prechadzky. Ak ste niekto mali podobny problem, upravilo sa to samo? Po akom case? Uz som z toho na nervy, kazdy den niekde najdem 2-3 male bobky. :-( dakujem za rady!
joohanka
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: problemy po odstraneni anal.vackov

Poslaťod wendy1 » Pon 11.11.2013 15:55

Zial tato operacia prinasa so sebou toto riziko, je to 50 na 50 a zial vas to neminulo.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod joohanka » Pon 11.11.2013 16:17

Ahojte, moj psik uz ma 7 tyzdnov po operacii analnych vackov a doteraz ma problem s tym, ze mu hocikedy (2-3x denne) ujde maly kusok hovienka, take obycajne bobky. Kedze byva s nami v dome, je to dost neprijemne. Mali ste uz niekto podobny problem? Ako dlho trvalo uplne zotavenie psika? Dakujem!
joohanka
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Sunny » Pon 11.11.2013 16:19

Offtopic: Wendy odpovedala na tvoj konkrétny príspevok - ľudia však čítajte aspoň trochu, kým niekam napíšete...
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: problemy po odstraneni anal.vackov

Poslaťod joohanka » Pon 11.11.2013 16:21

wendy1 píše:Zial tato operacia prinasa so sebou toto riziko, je to 50 na 50 a zial vas to neminulo.

Veterinarka mi povedala, ze sa to samo upravi, mame vydrzat. Len uz je to dost dlho a naozaj to je na nervy, kolko krat si na koberci nevsimneme hovienko a pristupime ho... :-/ Preto sa pytam na skusenosti, ci sa to vasim psikom s podobnym problemom naozaj upravilo, alebo nie. Dakujem
joohanka
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod joohanka » Pon 11.11.2013 16:23

Sunny píše:Offtopic: Wendy odpovedala na tvoj konkrétny príspevok - ľudia však čítajte aspoň trochu, kým niekam napíšete...

Som tu prvy krat a k tomu cez mobil, tak sa tu trosku tazsie orientujem,.pardon
joohanka
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby