Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Mackie » Pon 25.08.2008 20:38

Ako mozes vycitat z predoslych prispevkov, kolko ludi tolko nazorov. Moja mala zapal v 4 mesiacoch, preliecilo sa to, ale stale sa jej plnia a nejde vsetko von tak prirodzene, ako by malo, takze nam odporucali vytlacat to. Ci je to normalne neviem, ale stava sa to a to vytlacanie je zrejme najlepsie riesenie ako predist zapalu ci inym problemom.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Bibiana » Uto 02.09.2008 17:54

My sme dnes boli na návšteve u veta, vytlačil žliazky a boli úplne plné :ua: A pritom sa ani neolizoval, ani nesánkoval ani ništ, tak ja vám neviem :ua:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Mackie » Uto 02.09.2008 21:51

no nieco tam asi ma byt, neviem
ja osobne to vzdavam, pojdem sa poradit este k dalsim veterinarom a uvidim co navrhnu, ked jej kazdy den po vyprazdneni utieram zadok tak len tak preventivne pritlacim a brutal humus ide von, to sa mi zda uz prilis vela
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Bibiana » Uto 02.09.2008 22:40

Mackie a kde tak preventívne pritlačíš? Ja totiž stále nechápem ten mechanizmus.. Ono vet hovoril, že ak je tam toho primerane málo tak je dobre. Ak je tam toho viac a cítiť to len tak jemne (ako sme mali my) tak už až tak dobre nie je a keď toho je veľa, smrdí to až príliš a je to "zakalené" tak vtedy treba liečiť.. :nwm:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Mackie » Str 17.09.2008 7:26

tak ten postup ako sa to robi si nechaj ukazat od veta (tie vacky su na spodnych okrajoch analu, treba ich podbrat zboku a ked stisnes, aby to islo smerom von - ja to robim viacmenej odspodu hore)
zistila som si dalsi nazor, takze nieco tam moze byt, nemusi to byt uplne prazdne, ale nemalo by to "prilis" smrdiet - a to vytlacanie staci raz za tyzden a je to najlepsie, co sa da robit, ak nie su ine problemy
skusila som tyzden nic neriesit, a ajhla bolo tam toho len trosku - stale si obcas riesi zadok alebo si sadne, ale to este skusim odcervit - a ma doskrabane ucho, v com je vraj priama suvislost - takze budem pokracovat v terajsom postupe a uvidim, ci sa nezapalia a nebudem mat pocit, ze sa zadku venuje az prilis :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod maggie » Str 17.09.2008 8:35

ano ano s tym doskrabanym uskomto ma suvis aj my sme to mali.....osobne si myslim,ze pokial sa da,tak cim menej sa do toho babre,tym lepsie.....moja si tiez furt montovala zadok a je som to furt chodila dat vytlacit a stale nie a nie sa toho zbavit....jej to totiz kde tu vyprskne len tak,nuz a na posteli alebo na koberci to nieje nic prijemne,ten smrad bleee....na to ale potomjedna vetka povedala,ze to je vlastne dobre,ze sa jej to prirodzene vyprazdnuje....teraz aj ked sa olizuje atd,tak to nechavam tak a vacsinou ju to samo prejde....asi sa jej to proste samo vyprazdni ked ma tvrdsiu stolicu alebo co....jasne,ze ked ma pes s tym fakt problemy,tak to samo asi neprejde....
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Mackie » Str 17.09.2008 8:56

vtedy po prelieceni zapalu to aj u nas obcas samo vystrelilo (alebo aj ked nie, bolo to "fajne" citit) :lol: ale to uz bolo znamenie, ze su vacky plne a treba im pomoct, vtedy veterinar povedal, ze to bude treba pravidelne vytlacat

edit: tak som objavila v com bol aktualne problem :pac: vytlacala som obidve naraz, a ked sa objavila krv, tak stop - ale to bola cista len jedna, druha bola stale zasr.. uplne plna, asi na 10x som to cistila a plna servitka stale (len bol blby napad robit to v izbe, blee ) tak ocakavam klud, aspon kym a jej ucho zahoji
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod p.j.jack » Pon 13.10.2008 12:13

Mojej fenke po sterilizácii prestal zápach analných váčkov.Keď sa bála alebo sa zľakla,hneď pustila značku.Teraz nič.Vobec nič.... :nwm:
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Mackie » Uto 21.10.2008 9:03

aby rec nestala :smile: asi som sa to naucila dobre vytlacat, lebo teraz posledny raz sice bola jedna zlaza fajne plna, ale nesmrdelo to (co predpokladam, ze znamena, ze ziadne "stare" zvysky tam neostavaju), a ani sa neohanala za mnou, ze co jej tam robim
a ucho uz mame zahojene :jop:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod gaab » Štv 23.10.2008 22:43

Mám takú menšiu otázku - je normálne,že s preplnenými vačkami majú problémy aj šteniatka?
gaab
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 251
Bydlisko: Bratislava

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod ess » Štv 23.10.2008 23:35

gaab - normalne to nebude - problem moze byt napr. s vyvodmi, ktore mozu byt hlbsie utvarane a preto sa zliazky nedostatocne vyprazdnuju a ostavaju plne, alebo ma psik problem so stolicou - prilis tvrda alebo riedka. mozno bude stacit raz za cas vacky vyprazdnit a bude ok :no:
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod gaab » Pia 24.10.2008 8:56

Tak to ma veľmi nepotešilo :ua: Dík,nikde som totiž nenašla,či s tým majú problémy len dospelé psy,alebo aj štence.Moje psy nikdy nemali s týmto problém. Ale malinkému prvýkrát vytláčal v dvoch mesiacoch,potom každý druhý týždeň...V Troch mu ich preplachoval a papal lieky... Mal pokoj 4 týždne.Potom zase vytlačil a teraz zase po štyroch týždňoch vytlačil.... Takže za tri mesiace sme si tým prešli päť krát,čo sa mi už nezdalo normálne.Preto tá otázka. Budem musieť s tým niečo robiť,pretože aj teraz ich má zapálené,ale vetka mu to neprepláchla,lebo si už vôbec nedá siahnuť na zadok...Musela by ho uspať a ja to zase týmto spôsobom nechcem riešiť.
gaab
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 251
Bydlisko: Bratislava

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Rauke » Pia 24.10.2008 9:03

to je naozaj velmi velmi skoro, ked sa vam to bude takto casto vracat, tak by bolo lepsie tie vacky odstranit chirurgicky...
najma ak sa to aj zapaluje
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod gaab » Pia 24.10.2008 9:10

Skúsim s na to opýtať veta.Zdá sa mi to skoro vzhľadom na jeho vek /máme akurát čerstvých 5 mesiacov/... So stolicou nemá žiadne problémy,len keď sa mu naplnia,vykusuje si zadok...a máme aj problémy s kožuchom. Skúsim to prekonzultovať s iným veterinárom...Asi tam bude ozaj nejaký problém.
gaab
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 251
Bydlisko: Bratislava

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Mackie » Pia 24.10.2008 9:38

ja som si svoju havu brala ako 4 mesacnu a o tyzden sme zistili, ze ma riadny zapal.. cize sa to vyvijalo uz nejaky ten tyzden aj viac.. a iba u nej, surodenci nemali problem (cize rovnaka strava, rovnaka stolica), takze podla mna ak s tym ma mat psik problem, moze sa to zacat hocikedy
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby