Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Mackie » Štv 31.07.2008 11:01

my mame taku stravu :ua:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Lucifer » Pia 01.08.2008 10:03

Pridavam dalsi postreh s moznym chovanim psa pri preplnenych analkach :no: Izaak zacal byt pred 4 dnami trosku divny...Sankovat nesankoval vobec...Akurat pri chodeni casto mal zadok aj chvost vytoceny raz do jedneho boku a raz do druheho...Vyzeralo to chvilkami desivo, chvilkami zabavne. Prednymi labami bol normalne otoceny dopredu, ale zadok mal ohnuty do "zakruty" aj s vyrovnanym chvostom. Vrtel ritou ako Naomi C. :haha: Nakoniec to boli naozaj preplnene analky. Snazila som sa to opisat co najpresnejsie, tak keby sa Vam to niekomu z Vas (konkretnejsie Vasmu psovi :lol: ) prihodilo nahodou niekedy v buducnosti, tak hned nezufajte a pocitajte aj s tymto dovodom nekoordinovaneho pohybu Vasho hafana :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod mart.ina » Sob 09.08.2008 10:36

my (teda moj hafan) sme tiez mali problem so sankovanim. ale vet jej to vytlacila a natrela tam aj dake antibiotika apomohlo to.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod lucik » Sob 09.08.2008 17:04

Lucifer píše:Pridavam dalsi postreh s moznym chovanim psa pri preplnenych analkach :no: Izaak zacal byt pred 4 dnami trosku divny...Sankovat nesankoval vobec...Akurat pri chodeni casto mal zadok aj chvost vytoceny raz do jedneho boku a raz do druheho...Vyzeralo to chvilkami desivo, chvilkami zabavne. Prednymi labami bol normalne otoceny dopredu, ale zadok mal ohnuty do "zakruty" aj s vyrovnanym chvostom. Vrtel ritou ako Naomi C. :haha: Nakoniec to boli naozaj preplnene analky. Snazila som sa to opisat co najpresnejsie, tak keby sa Vam to niekomu z Vas (konkretnejsie Vasmu psovi :lol: ) prihodilo nahodou niekedy v buducnosti, tak hned nezufajte a pocitajte aj s tymto dovodom nekoordinovaneho pohybu Vasho hafana :ahoj:


no, prave dnes som si vsimla, ze aj s Gipsynkou behnem v pondelok veterinarovi, tiez je z nej Víla Análka :smile:
ona zas nema vytoceny zadok, ani sa nesankuje, ale uplynuly tyzden sa mi obcas zazdalo ako keby tak divne podskakovala - keby som nemala v PP napisane DBK 0/0, poviem, ze ma DBK.. a dnes som ju cesala a pri intenzivnom vycesavani chvostiska som si vsimla, ze jej normalne vyteka ten fujtajbl trosken z prdele.. musim obkukat ako to vet vytlaca, mne to neslo :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Poca » Sob 09.08.2008 19:26

Ja som dnes nechtiac vyprazdnila analky psikovi co som strihala, nastastie to zasiahlo LEN moju ruku a nie face.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Mackie » Ned 10.08.2008 1:06

ja dnes vo vlaku ze "fuj aky smrad" tak to uz aj mne sa podarilo jej to vyprazdnit (a zda sa ze ok, lebo je spokojna a zadku uz dala pokoj)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Mishelka7 » Ned 10.08.2008 18:20

no to vam zavidim, lebo my s priatelom sme sa jej snazili vytlacit ich, lebo sa sankovala, ale nic nam neslo a prideme vetosovi a tak stiekala :ua: ale iba take biele, ani to vobec nesmrdelo :oo:
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Rauke » Ned 10.08.2008 19:36

Lucifer píše:Pridavam dalsi postreh s moznym chovanim psa pri preplnenych analkach :no: Izaak zacal byt pred 4 dnami trosku divny...Sankovat nesankoval vobec...Akurat pri chodeni casto mal zadok aj chvost vytoceny raz do jedneho boku a raz do druheho...Vyzeralo to chvilkami desivo, chvilkami zabavne. Prednymi labami bol normalne otoceny dopredu, ale zadok mal ohnuty do "zakruty" aj s vyrovnanym chvostom. Vrtel ritou ako Naomi C. :haha: Nakoniec to boli naozaj preplnene analky. Snazila som sa to opisat co najpresnejsie, tak keby sa Vam to niekomu z Vas (konkretnejsie Vasmu psovi :lol: ) prihodilo nahodou niekedy v buducnosti, tak hned nezufajte a pocitajte aj s tymto dovodom nekoordinovaneho pohybu Vasho hafana :ahoj:

ja tiez pridam, ze pes sa moze aj nahanat za vlastnym zadkom, pricom sa dookola toci a vyzera ako by si chytal vlastny chvost. alebo tiez sa nemusi sankovat, len si tak divne sadne akoby sankovat chcel... alebo sa zadkom oprie o stenu a pod..
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod maggie » Ned 17.08.2008 21:14

moja si zase rozskrabala ucho az sa jej spravili chrasty...potom sa jej to zahojilo...a zase...a nakoniec to bolo z plnych vackov..uz som o tom niekolkokrat citala,ze samozu z toho skrabat,ale teda nenapadlo ma to ani omylom...
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Mackie » Uto 19.08.2008 14:38

ja som cely tyzden poctivo vyprazdnovala, raz vacsi smrad raz mensi, a dnes ked sme isli k vetosovi, tak prazdno :lol:
no poradil nam bud to raz tyzdenne vyprazdnit, ukazal co a ako, alebo vyoperovat
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Whip it » Uto 19.08.2008 16:31

Mackie:
Vet jej to len vytlacal, ci aj preplachoval?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Mackie » Uto 19.08.2008 18:51

len vytlacal, preplachovanie vobec nespominal
a ze ked to ide von a nezapaluje sa to, tak to mam skusat vytlacat
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Whip it » Uto 19.08.2008 21:59

lebo my sme mali predcasom tiez podobny problem, pes si dokazal vylizovat prdelku cele hodiny...boli sme u veta, vysetril ho, jednu zlazu mal stvrdnutu, vytlacil ich a potom aj preplachol. hrozilo, ze mu ich vyoperuju...odvtedy problem nemame, klop klop. bolo to neprijemne, ale pomohlo.
inak cim castejsie sa zlazy vytlacaju, tym viac je podnecovana tvorba sekretu.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod ess » Uto 19.08.2008 22:32

niekedy ale vytlacanie pomoze a pes s tym problem mat nemusi...vacsi pozor treba davat pri vyplachovani - to netreba robit casto
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Kyra9 » Pon 25.08.2008 17:35

Ahojte,
chcem sa spytat. Moja bavoracke este ked bola male steniatko vetos vytlacal tie zliazky, mala ich uz ako stena plne, odvtedy ich vytlacam tak dvakrat do mesiaca sama. Ma uz vyse troch rokov. Je to normalne? Resp. vraj pri polovnickych plemenach sa to moze stat. Mozno sa mylim. Alebo by pomohla ta operacia? Niekedy ma problem udrzat stolicu, moze to byt aj kvoli tym vackom? aj ked su napr. prazdne?
Inac smrad "slusny" ble.
Kyra9
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 166
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby