Herpes alebo nieco podobne.

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Herpes alebo nieco podobne.

Poslaťod rSp17 » Pon 24.10.2011 21:35

Mam rocnu pitbullku. Presne ma rok aj 2mesiace. A dneska som si vsimol ze ma na papulke herpes alebo nieco podobne. Netusim co to moze byt nikdy som nic take u psa nevidel. Tu je aj obrazok. Nema niekto s niecim podobnym skusenost? Mame aj macku tak nemoze to byt sposobene ze by ju mohla poskriavbat ?? Fakt neviem co to moze byt ... :( Obrazok ako to vyzera : http://imageshack.us/f/845/p2410112119.jpg/
rSp17
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Herpes alebo nieco podobne.

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 24.10.2011 22:09

Nie je to dobre vidno na tej fotke, ale môže to byť aj poškrabané. Psi si tak poškrábali nos o pletivo na koterci.
Z čoho usudzuješ, že je to herpes?
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Herpes alebo nieco podobne.

Poslaťod rSp17 » Pon 24.10.2011 22:12

Neviem. Vazne som sa s takymto este nestretol.. Nemusi to byt herpes. Ale je to podobne aspon. Ale je to velke a cervene... No ja si skor myslim ze to ma poskriabane pretoze vcera to este nemala. Ale mozno sa mylim... Pockam do zajtra a uvidime ako to bude vyzerat.. Ked sa to bude zhorsovat tak snou pojdem k zverolekarovi
rSp17
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Herpes alebo nieco podobne.

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 24.10.2011 22:30

baby mali normálne odšklbnuté z kože na špičke nosa, tiež to bolo červené, ako keď je odtrhnutá koža. nič iné.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Herpes alebo nieco podobne.

Poslaťod šeltie » Pon 24.10.2011 22:52

čo sa tyka herpesvirusov jedinym prenašačom a nositelom je človek takže o herpes nejde určite ...
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Herpes alebo nieco podobne.

Poslaťod miusiatko » Pon 24.10.2011 23:51

Offtopic: herpesvírus sa týka aj psov, aj mačiek, aj iných zvierat. Akurát sa prejavuje najčastejšie infekciami očí a dýchacích ciest.
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Herpes alebo nieco podobne.

Poslaťod šeltie » Uto 25.10.2011 0:14

Offtopic: ja hovorim o klasickom herpes simplex tj. ludovo opar, virus ktorý spomínaš ty patrí síce do čelade herpesviridae avšak ma odlišne klinické priznaky
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Herpes alebo nieco podobne.

Poslaťod rSp17 » Uto 25.10.2011 17:05

šeltie píše:čo sa tyka herpesvirusov jedinym prenašačom a nositelom je človek takže o herpes nejde určite ...

Tak to nebude potom virus lebo nebola s nikym v styku kto ma herpes... No dneska som sa nato pozrel a vyzera to horsie... No asi budem musiet zajst k veterinnarovi
rSp17
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Herpes alebo nieco podobne.

Poslaťod Baarbora » Uto 25.10.2011 21:24

Vyzerá to ako "bradavica"
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice


Späť na Choroby