Obväzy, bandáže

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Pre Ulfheidr - Bandaz

Poslaťod Silwuska » Uto 04.12.2007 16:26

http://www.mojmilacik.sk/copoly-bandaz

Pri nahodnom snoreni som nasla to co si mi raz spominala ze nemozes zohnat...je to farebne, tak snad je to ono :ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 04.12.2007 17:00

aa, ano ďakujem :smile:
ja som to už aj našla madzi časom, len je to príšerne drahé. :ach:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod bassetka » Uto 04.12.2007 19:35

Skus u vetocha ,jeden kus stoji od 59 do 90 Sk,podla sirky,Je to samoadhezivny obvaz,robia ho viacere firmy.Pouzit sa da len raz,lebo potom uz nelepi jednu vrstvu na druhu.Inak je super,lebo neprepusta vlhkost.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod Silwuska » Str 05.12.2007 7:51

balenie 24 kusov
rozmery: 2,5x450 cm

Toto vsimaj...to je zato take drahe...ved to mas cez 100 metrov tej bandaze...tak bud toho veterinara, alebo sa dohodnut s ludmi a cenu si rozdelit...no keby som vedela ze sa mi to niekedy hodi, tak berem par kusov...ale kedze je to len na jedno pouzitie...hm...to neviem...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Str 05.12.2007 13:36

jesis, tam ich je 24? no tak to je iná reč. Ja som nevšímavec obecný, pardoon

AD: samolepiace bandáže robia aj iné firmy, ale tieto sú ozaj kvalitné. mali sme hartman a nikdy viac. Mimochodom copoly som použila asi 8x za sebou a v pohode fungovala, na rozdiel od hartmanu. Iná vej je ak človek potrebuje super čistotu, ale ak nie, táto sa dá aj viac krát.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Str 05.12.2007 13:51

:ach: Ale k comu to pouzivas?? urazy??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Str 05.12.2007 15:20

mozes na urazy, môžeš ako pripevnenie bandáže po veľkej záťaži, alebo nebodaj chladivé vrecúško na natiahnuté niečo.. a samozrejme sa to dá použiť aj na človeka, čo u mňa bude asi častejší prípad :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Obväzy, bandáže

Poslaťod Fraga » Uto 29.01.2008 21:49

Chcem sa spýtať ako obväzujete ťažko dostupné miesta, resp. miesta, kde to nedrží... Máme problém s chvostom potrebujem ho bandažovať, lebo si ho odiera...ale len čo uviažem za chvilu je to dole...zatial pomohol leukoplast, ten sa však nedá aplikovať, ak je na koži rana a to teda je uz aj krvavá...tak čo s tym? ako to tam pripevniť?
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Obväzy, bandaže

Poslaťod Bibiana » Uto 29.01.2008 21:53

Heh, tak to je téma aj pre mňa.. Minulý týždeň sa Falinko tak tešil až som sa dotešila.. Všetky steny, dvere, skrine krvavé.. A teraz je najhoršie to, že nech už tam aj chrastičku má, je taká jemná, že sa trošku poteší a koniec.. Ďalšia katastroofe na svete.. A neviem ako na to :ua: Otrasné miesto :hmm:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Obväzy, bandaže

Poslaťod Fraga » Uto 29.01.2008 22:02

Ešte som zabudla, že ten leukoplast síce drží, ale potom neviem dať dole lep a s lepom ide dole aj koža :ua: takže ak máte skúsenosť nejaký trik tak poradte...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Obväzy, bandaže

Poslaťod lucik » Uto 29.01.2008 22:48

existuje taky tekuty obvaz v spreji - je to akoby ste nastriekali na ranu striebornu/bielu farbu - taky by nepomohol? mojej hafe tak "obviazala" vetka oko, ked ju pohryzla ina psica tak, ze jej visel nad okom aj pod okom kusok koze - 2+1 stich.
Obrázok
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Obväzy, bandaže

Poslaťod Bibiana » Uto 29.01.2008 23:08

lucik, o tekutom obväze som počula, ale len o ľudskom.. Na miláčikoch som objavila aj psačí "tekutý hliníkový obväz", ale kým by to došlo tak by sme už mali chvost ako potkan... Myslíte, žeby ľudský uškodil?? Popýtam sa vetov v okolí, ale tu takéto "výdobytky" moc nefrčia...

Ale teraz ma napadlo, že Falik si ten chvost líže.. A to by asi nebolo dobré.. Je to dobré na zahojenie, ale nám by bola treba aj nejaká mechanická ochrana.. Niečo čo aj keby vrtel a búchal, čo by chránilo.. :ua:
Naposledy upravil Bibiana dňa Uto 29.01.2008 23:29, celkovo upravené 1
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Obväzy, bandaže

Poslaťod Fraga » Uto 29.01.2008 23:10

Lucik ja nie ešte som o takom nepočula no kto vie ak by to držalo...a zase kde by som to zohnala ma to daky špeci názov?
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Obväzy, bandaže

Poslaťod lucik » Uto 29.01.2008 23:36

Fraga píše:Lucik ja nie ešte som o takom nepočula no kto vie ak by to držalo...a zase kde by som to zohnala ma to daky špeci názov?


drzat to bude, otazne je, naco to potrebujes obvazovat.. ked to ma tak ako Falco, ze raz svihne chvostom a krvaca to zas, tam nepomoze ani normalny obvaz.. myslim, ze v takychto pripadoch sa chvostik privazuje k telu (ina brutalita).
tento sprej je viacmenej na fixaciu rany - tusim je dezinfekcny, protizapalovy a tiez fixacny.. nieco s aluminiom ma ten nazov, ale neviem presne.. ak najdem, supnem to sem :no:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Obväzy, bandaže

Poslaťod Fraga » Uto 29.01.2008 23:40

ja to nemam krvave ja to mam zodrate na kozu ako chlpy tam nie su a potrebujem aby sa nerozkrvnilo...nie je to od švihania, ale od otierania ako sa kruti v bude alebo neviem kam tu riť cpe že to ma také...jedine kde je krvna ranka je š.p.i.č.ka chvosta on si to dokusal asi ako sa hojilo svrbelo ale to je mierne zahojene...ako uz nie je krv ale podla mna je tam stale ešte velmi tenka koža... inak nefim on by to priviazanie chvostika asi neprežil :pac:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Ďalší

Späť na Choroby