Antibiotiká

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Antibiotiká

Poslaťod rolex29 » Str 21.09.2011 7:53

Dobry den chcel by soim sa spytat ake antibiotika dostupne v lekarni su vhodne pre psa ma vyrazky a chcel by som mu davat nieco na ukludnenie pes ma 60 kg tak ak mi viete poradit aj davkovanie dakujem
rolex29
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: antibiotika

Poslaťod Mackie » Str 21.09.2011 9:40

antibiotika su na lekarsky predpis, takze navstiv so psom veterinara, nechaj psa vysetrit na PRICINY problemov, ktore ma, a on navrhne liecbu
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: antibiotika

Poslaťod pigie » Str 21.09.2011 9:46

A navrhne aj lacnejsie ludske ATB, ak je normalny. Aspon v nasom 60kg pripade sa tak stava vzdy, pretoze psie by vysli pri takej hmotnosti aj na stovky eur.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: antibiotika

Poslaťod rolex29 » Str 21.09.2011 16:36

Bol som u veterinara a nie raz.. dnes mu brali aj stery..no jedine k comu sme zas dospeli je ze mu mam zmenit granule a skusit ci nie je alergicky na kuracie maso nepredpisali mu ani antibiotika ani nic a to uz sme presli aj antibiotikami antialerckym samponom, gélom atd jeden povie ze je to asi alergia druhy ze je to nejaka pliesen... uz som z toho nestastny teraz som mu kupil granule trainer predtym bol na royalkach tak uvidime..Neviete mi nahodov poradit kolko asi tak stoja testy na alergiu ? dakujem za odpovede
rolex29
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: antibiotika

Poslaťod Dana D » Štv 22.09.2011 8:18

Ak v minulosti antibiotiká nezabrali, tak aká je šanca, že teraz zaberú. Radšej neexperimentuj sám s liečbou a nájdi fakt kvalitného veterinára, ktorý ti určí jednoznačnú diagnózu a stanoví liečbu. V konečnom dôsledku ťa to vyjde menej, ako keď striedaš viacerých veterinárov, ktorí ti nepomôžu.
Ja by som na vlastnú päsť skúšala len alternatívnu liečbu.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: antibiotika

Poslaťod Akami » Štv 22.09.2011 9:49

V prvom rade k antibiotikám... Sú to lieky na potlačenie bakteriálnych pôvodcov ochorenia. Na čokoľvek iné nezaberajú (veľmi známy príklad je bežná ľudská chrípka, tá je vírusového pôvodu, teda antibiotiká nič nepomôžu, ale ľudia aj tak si ich často sami pýtajú), aj keď mnohí ľudia sú ešte stále presvedčení o ich univerzálnosti, že antibiotiká sú všeliek na všetko a že sú to naj čo môžu dostať. Stretávam sa s tým u ľudských lekárov a toto už prenášajú aj na svojich miláčikov a u veterinára tiež pýtajú antibiotiká na čokoľvek. Nie je to správny prístup. Treba si v prvom rade uvedomiť že naozaj môžu pomôcť len na určitých pôvodcov ochorenia. Na to tu je práve veterinárny lekár aby vhodnými vyšetreniami zistil či antibiotiká skutočne treba. Okrem iného antibiotiká majú kopec vedľajších účinkov, takže nie len že pri ochorení pomôžu ale zároveň aj škodia. Napríklad zabíjajú v tele všetko živé, teda aj prospešné baktérie ktorými je osídlené naprílad črevo (u ľudí sa dávajú známe probiotiká, u psov málokedy), pričastým užívaním antibiotík sa osľabuje celková imunita tela. Jednoducho vždy treba zvážiť či takú liečbu naozaj treba, či bude prospešná. A od toho je tu veterinár, my bežní laici nemáme na to vonkoncom vedomosi.
V tvojom konkrétom prípade raz si už ATB skúšal, nepomohli. Ak ide o alergiu alebo o plesen, ani pri jednom nepomôžu. Určite by som nešla sama experimentovať, sksiť trocha dôverovať veterinárovi, prípadne ak nie si presvedčený že je ten ideálny, zváž radšej zmenu veterinára ako experiment s ATB.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica


Späť na Choroby