Aktinomykoza

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Aktinomykoza

Poslaťod sunos03 » Pia 19.08.2011 19:58

dnes po navsteve veterinara, bola diagnostikovana pravdebodobna choroba u mojho psa kaukazskeho ovciaka ,vek 8mesiacov momentalna vaha 25kg... vedel by mi niekto poradit vysvetlit priciny , priebeh choroby a sposoby liecenia
dakujem
sunos03
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Aktinomykoza

Poslaťod Vikiki22 » Pia 19.08.2011 21:19

Ako ja viem, aktinomykóza je väčšinou chronické zápalové infekčné ochorenie vyvolané aktinomycétami - baktérie s obsahom kyseliny mykolovej. Pri tomto ochorení sa môžu v organizme nachádzať aj iné patologické baktérie a organizmy, takže nie je jednoduché určiť liečbu. Sú 3 formy mykózy:
- cervikálna: hlava, krk, hrdlo
- thorakálna: hrudník
- abdominálna: brušná oblasť.
Môže sa prenášať aj na človeka.

To je, čo o tom viem ja. Ale treba pokukať po nete, isto sa niečo nájde o tom. :yes:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Aktinomykoza

Poslaťod Amaguk » Pia 19.08.2011 21:21

sunos03 píše:dnes po navsteve veterinara, bola diagnostikovana pravdebodobna choroba u mojho psa kaukazskeho ovciaka ,vek 8mesiacov momentalna vaha 25kg... vedel by mi niekto poradit vysvetlit priciny , priebeh choroby a sposoby liecenia
dakujem

to by ti hadam mali vysvetlit tam, kde ti stanovovali diagnozu...
:nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty


Späť na Choroby