klud na lozku

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

klud na lozku

Poslaťod knedlovic » Pia 29.07.2011 11:40

ahojte,

mam psika anglickeho buldocka. Po prechadzke sme si vsimli, ze cudne naslapuje na zadnu packu - taha ju za sebou a zverolekar povedal ze ma iba natiahnuty sval alebo slachu a ze mu mame dozicit "pokoj na lozku" - cize ziadne prechadzky (iba nech urobi potrebu), a musi oddychovat, aby nezatazoval tu packu.
A v tom je prave problem - psik je zvyknuty na vela pohybu - na dlhe prechadzky, na jasenie sa s hrackami a na to ze stale chodi vsade s nami (na kavu, do mesta...).

Dnes zacal 3. den pokoja na lozku, ale psik je uz nervozny, stale nosi hracky, sam beha po dome a velmi sa chce hrat. Ked si ho nevsimame, len ho pohladkame a pritulime sa, je smutny, a mam pocit ze sa citi "odvrhnuto"...aj ked ideme von a on zostava doma sam.

Nemate nahodou skusenost co robit v takomto pripade?

dakujem :-)
knedlovic
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: klud na lozku

Poslaťod Lindchen » Pia 29.07.2011 11:56

Vydržať, psíka neľutovať a brať to ako dobro pre psíka, necítiť sa previnilo, že chudáčik nesmie to a to, a musí ostať doma apod. Je to otázka zdravia a to je prioritné.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: klud na lozku

Poslaťod luciiik » Pia 29.07.2011 13:09

Knedlovic ja mam dogu, ktora bola zvyknuta lietat po vonku a po operacii je uz mesiac vnutri na lozku. Presne ako pise lindchen. Nelutovat a brat to ako samozrejmost. Treba mysliet na to, ze je to pre jeho dobro. :no: Nas tiez bol strasne urazeny ale uz si zvykol. A my tiez. :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: klud na lozku

Poslaťod knedlovic » Pia 29.07.2011 14:57

jaaj, len to je strasne tazke ked vidim tie ocka :-(

ale pokusim sa byt neoblomna, jj mate pravdu, ide o psika a zdravie je na 1.mieste.

dakujem za povzbudenie :-)
knedlovic
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: klud na lozku

Poslaťod luciiik » Pia 29.07.2011 18:51

ajaaaaaaj ocka. to poznam. :lol: havkaci maju neuveritelny talent na ocka. :lol: ale fakt to netreba riesit. ono pes (teda aspon u nas to plati u vsetkych) niekedy vedia robit zazraky aby dosiahli svoje. ale ver tomu ze ked sa za tebou zavru dvere tak si ide lahnut do pelechu a ma na haku, lebo vie ze sa skor ci neskor vratis. :yes: mozno skus aj schovat hracky, nech ho nepokusaju. my sme to tiez museli spravit. nechali sme mu len jednu. Tak prajem vela trpezlivosti a psikovi co najrychlejsie vyzdravenie. :no:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: klud na lozku

Poslaťod knedlovic » Ned 07.08.2011 18:34

ajaaj :-( boli sme na kontrole, a veto povedal, ze to asi teda nebude sval, resp. slacha - ze to skor vyzera na displaziu :-((( musime na rengen, a s nim sa zvezie aj operacia vchlipenych mihalnic a nezostupeneho semenika :-(

sa bojim toho ze nam potvrdia displaziu :-((

tak drzte palce, o 2 tyzdne sme objednani.
knedlovic
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: klud na lozku

Poslaťod luciiik » Ned 07.08.2011 19:37

knedlovic dysplazia je momentalne u vacsich a velkych plemien bohuzial velmi bezna. :ua: ale podozrenie sa nemusi potvrdit. niektori psici ziju s dysplaziou cely zivot a ani raz nezakrivaju. :smile: rtg mal spravit veto hned, skoda ze to tak odklada. :nie: a mihalnice su rutinny zakrok, vyzera to horsie ako to je. :smile: semenniky su tiez velmi bezna vec. zjavne sa na tvojom buldockovi priroda vyburila. :ua: ale nic nie je neprekonatelne. vsetko sa da, len treba chciet. :yes: ja som mala tiez taketo "stastie" s jednym z mojich psikov. pretrpeli sme vsetko mozne, zoperovali nam dysplaziu a teraz uz bude len dobre. verim v to. :smile: takze prajem vela pozitivneho myslenia a havkacovi drzime vsetky labky, nech to vsetko zvladnete. :smile: hlavne netreba zufat. :yes:
kolko ma psik rokov?
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: klud na lozku

Poslaťod inwuska » Ned 07.08.2011 20:03

Drzime palceky aj my a neboj bude dobre, aj s dysplazkou sa da existovat :-) lucik o tom vie svoje a my mame tiez diagnostikovali nam ju v 5 mesiacoch a zatial sa nijako neprejavila :jop:
tak drzime palce nech vam to dopadne co najlepsie :no:
inwuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: Petržalka

Re: klud na lozku

Poslaťod knedlovic » Str 10.08.2011 10:08

dakujem za povzbudenie :-)

psik ma 1,5 roka, je este pubertiak:-) A veto odkladal rengen koli tomu, ze anglicky bulldoci neznasaju moc dobre anestezu. Ked sme boli pred pol rokom na operacii (mal zapichnutu osinu z travy pod kozou, a ta mu hnisala), tak psik bol z toho hotovy, a takmer 2 dni o sebe ani nevedel :-/

Som este rozmyslala ze by som so psikom sla k inemu vetovi na konzultaciu, resp. overenie diagnoz, hlavne toho ocka...s nasim vetom som spokojna, je velmi mily a ochotny...ale ze pre istotu - ved sa hovori 2krat meraj a raz rez :-)
knedlovic
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: klud na lozku

Poslaťod luciiik » Str 10.08.2011 11:34

Knedlovic tomu rtg sa nevyhnete podla mna ani u ineho veta. :ua: Ale jasne, nikdy nie je na skodu spytat sa aj inde. A pri rtg sa nedava klasicka anesteza, ale len taka oblbovacia aby bola so psikom lepsia manipulacia.
1,5 roka je este velmi dobry vek na zistenie dysplazie. Tam sa da toho velmi vela zachranit. :yes:
Tak nas teda priebezne informuj co nove. :ahoj:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: klud na lozku

Poslaťod knedlovic » Uto 30.08.2011 9:26

mili moji,

zajtraj mame ist so psikom na operaciu a uz mam z toho stres :-( ...ale este by som sa chcela spytat na nazor vas skusenejsich.

moj psik - anglicky bulldgog (1,5 roka) ma podstupit zajtraj plastiku ocka (vchlipene mihalnicky), maju mu vybrat nezostupeny semenik, a kedze ma mocove kamene, chcu mu to vycistit. Plus este rtg klbikov.

Mam dost strach z toho, ci to neni na psika vela - ci podstupit vsetky tri zakroky naraz, alebo to rozdelit ze ocko + rtg teraz, a tak za pol roka vajicko a kamene.
Neviem ale co je pre psika lepsie - ci nech na jeden sup vsetko, alebo radsej podstupit 2 anestezy a dva zakroky.

Co myslite?

dakujem za radu :-)
knedlovic
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: klud na lozku

Poslaťod lucik » Uto 30.08.2011 10:06

nejak divne si tému zaradila.. ale k veci - ja by som to absolvovala naraz, ak to veterinár odporučil.. RTG je nič keď už bude spať..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: klud na lozku

Poslaťod Bad » Uto 30.08.2011 10:10

lucik píše:ja by som to absolvovala naraz, ak to veterinár odporučil.. RTG je nič keď už bude spať..

přidávám se k tomuto názoru, z těch všech zákroků je pro psa asi největší zátěží právě narkóza
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: klud na lozku

Poslaťod knedlovic » Uto 30.08.2011 12:14

fakt narkoza?

ja som mala prave pocit ze to je to najmenej, a ze najhorsie su tie kamene...ked si predsatvim ze potom bude cikat krv tak toho sa velmi bojim:-(

ale dakujem za nazor, pocuvnem teda veta a urobime to naraz :-(
knedlovic
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: klud na lozku

Poslaťod luciiik » Uto 30.08.2011 16:27

JJ zabite vsetky muchy jednou ranou a bude dobre. Hafan si to aspon pretrpi naraz. Kamene mal aj kamoskin hafan. :ua: Vybrali ich, nasadila dietu a uz je dobre. :yes: Tak drzime u nas doma vsetkych 14 paciek! Vsetko dobre dopadne uvidis. :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra


Späť na Choroby