Problemy s labkami

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: bolava labka

Poslaťod merri » Ned 05.02.2012 16:14

Jo, doma to bude pes znasat urcite lepsie, aj ked sa prieci a myka, ked ti ho niekto pridrzi tak to podla mna zvladnete.. Pozriet nohu nie je pre psa nejak enormne neprijemne..
K vetovi s takouto vecou asi az ako posledne riesenie, ked to inak nepojde.. Lebo ten stres je pre psa ovela horsi, ako samotny zakrok.. Offtopic: Moja napr. nema rada cistenie usi, ale ajtak to s nou doma zvladam aj sama, ale ked mala ucho zapalene a bolo treba ist vetovi, neudrzali ju tam ani piati(!) ludia, tak musela dostat sedativa aby sa jej vet mohol pozriet do ucha :ua:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: bolava labka

Poslaťod wendy1 » Pon 06.02.2012 13:25

Nemate podobny problem teraz v mrazoch?
My mame posledne 3 dni problem taky, ze doma ani vonku nekriva, trosku viac sa pretahuje doma, ale teraz stale ked ideme domov, tak pred branou sa stane to, ze dvihne zadnu labu a ma ju vo vzduchu, stale ta ista prava zadna, potom jej ju trosku pomasirujem a je dobre, zeby krc? Na dotyk ju to neboli. Skusala som jej pretiahnut labku, pozerala som, ale nic. Dnes rano sa to iste stalo znamej co ma JRT.
Treba ist ku vetovi alebo co s tym? RTG klbov na DBK a DLK mala robeny koncom roka 2010, vsetko ok. Viem ze sa to moze zmenit pocas obdobia, ale nechcem hned bezat ku vetovi a davat robit RTG, lebo odkedy ju mam tak uz bola RTG velakrat, bud zaludok alebo predna noha, medzitym RTG klbov.
Nedavate nejake homeo alebo nieco pri takomto pripade?
Dostava colafit ( viem ze to nepomoze ani neuskodi, ale pre dobry pocit jej davam ).
Dakujem za radu, hadam sa niekto ozve. :smile:
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: bolava labka

Poslaťod Sunny » Pon 06.02.2012 15:04

Moja parsonka detto - dvíha laby, behá o troch, občas o dvoch a keby mohla, tak lieta :heh: Zima na packy, snaží sa ich mať čo najmenej v kontakte s tým studeným snehom. Ale vyzerá to všeliako, tiež ma to vyplašilo najprv.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: bolava labka

Poslaťod wendy1 » Uto 07.02.2012 9:56

Dakujem Sunny, si ma ukludnila. Vcera poobede ani vecer nic, dnes rano tiez nic ( ale dala som je pre istotu kabat, lebo fuci ). Tak hadam je to z tej zimy. :no:
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Zapalene nacervenale miesta medzi vankusikmi.

Poslaťod Axidos » Štv 31.10.2013 20:16

Ahojte, poprosil by som o radu. Moj Astik ma na nohach medzi prstami a vankusikmi nacervenalu akokeby zapalenu kozu.
Uz to ma druhy krat a pri prvom probleme som bol u veterinara a nechal som tam skoro 100€ za vseliake vodicky, tabletky a injekcie. Na par mesiacov to pomohlo ale teraz sa to vracia znovu. Takze Vas chcem poprosit o rady ako zabranit tomuto ochoreniu a najlepsie ako a cim udrziavat postihnute miesta aby sa mu to nevracalo.

:plac: :plac: :plac:

Velmi pekne Dakujem.

Obrázok
Naposledy upravil Axidos dňa Štv 31.10.2013 21:15, celkovo upravené 3
Axidos
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Mojš

Re: Zapalene nacervenale miesta medzi vankusikmi.

Poslaťod straka17 » Štv 31.10.2013 20:28

Nemôže to byť alergia na niečo, s čím labky prichádzajú denne do styku? Skúšala si po každom venčení labky umyť?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Zapalene nacervenale miesta medzi vankusikmi.

Poslaťod Axidos » Štv 31.10.2013 20:34

Tak vyhybame sa uplne strku,..prechadzky su len cez polia a luky inak drevena sucha voliera alebo pelech v dome.
Nohy pravidelne umyvame vlhkou handrou ktoru vzdy preperem v umyvadle.
Skusim to odfotit snad to pomoze pri objasneni problemu.
Axidos
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Mojš

Re: Zapalene nacervenale miesta medzi vankusikmi.

Poslaťod gaidheal » Pia 01.11.2013 7:25

u toho veterinára robili aj ster, či tam nie sú kvasinky?

Obdobný problém som riešila, mala to medzi prstami až na lôžko nechta sa to šírilo.
Zhoršovalo sa to vo vlhkom počasí. (niečo ako majú ľudia pleseň na nohách)

Čuchol si k tomu? Smrtí to tak hnusne?

Nikdy sa mi nepodarilo toho zbaviť úplne a na furt, ale keď mala vlhké nohy tak vytrieť do sucha a pomáhal stav zlepšiť surolan (tie kvapky čo sa dávajú do ucha ) a keď bolo treba packy umyť, tak som do vody dala pár kvapiek octu, ale hlavne vyutierať dosucha.
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Zapalene nacervenale miesta medzi vankusikmi.

Poslaťod Axidos » Pia 01.11.2013 9:19

ster nerobil ziadny takze neviem,...uz som aj ja zistil ze cim je vlhkejsie tak to ma horsie,..nohy mu umyvam min. dva krat denne a tiez vytieram do sucha.
ja len ci nahodou nieje nejaka vodicka na prevenciu tohto ochorenia
Axidos
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Mojš

Re: Zapalene nacervenale miesta medzi vankusikmi.

Poslaťod jakut » Pia 01.11.2013 9:56

Zmeň veterinára. Pretože nechať tam kvôli tomuto 100 eur je utópia.

Psom typu bull sa zvykne objavovať takéto sčervenanie v záhyboch kože a aj medzi vankúšikmi labiek. Mojim sa to objavuje hlavne medzi labkami pár krát do roka a hlavne pri zmene počasia, ak príde vlhko. Pred rokmi mi môj veterinár poradil dezinfekčný sprej lavosept http://www.nechtybratislava.sk/dezinfek ... 00-ml.html. Labky im kontrolujem a ak sa objaví sčervenanie striekam viackrát do dňa. Po pár dňoch to zmizne. Moji si labky veľmi lížu a tak sa aj toto snažím obmedziť. Nedá sa ustriehnuť vždy, ale kontrolujem ich v takom prípade častejšie.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Zapalene nacervenale miesta medzi vankusikmi.

Poslaťod Mackie » Pia 01.11.2013 11:14

velmi pravdepodobne to su kvasinky, tie uzko suvisia s imunitnym systemom (a preto napr. aj s alergiami)
ak sa nezlepsi imunita, budu sa objavovat stale
z vlastnej skusenosti - podavat pripravky na posilnenie imunity a pouzivat nejaky silny dezinfekcny sampon, napr. clorexyderm, v case ked sa to objavi; a ako bolo spominane, vzdy utierat labky dosucha, mnozia sa totiz prave vo vlhkom prostredi
u mojho psa akonahle sa troska zhorsil ten "vnutorny" stav, viac sa prejavila alergia (to je predpokladam vzajomne), okamzite sa objavili aj kvasinky
teraz klop klop uz par tyzdnov mame klud, ani extremne prejavy alergie, ani kvasinky
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Zapalene nacervenale miesta medzi vankusikmi.

Poslaťod Axidos » Pia 01.11.2013 20:17

Ďakujem za rady..... :jop:
Axidos
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Mojš

Re: Zapalene nacervenale miesta medzi vankusikmi.

Poslaťod Efa » Str 06.11.2013 14:22

Mackie píše:...
z vlastnej skusenosti - podavat pripravky na posilnenie imunity ....

Mackie a pls. máš aj konkrétny typ prípravku na posilnenie imunity psa?
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Zapalene nacervenale miesta medzi vankusikmi.

Poslaťod Mackie » Str 06.11.2013 14:46

napr. Plerasan V alebo ludsky Imunoglukan, taktiez vraj aj rybi olej s A a D vitaminom
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Zapalene nacervenale miesta medzi vankusikmi.

Poslaťod hruska » Str 06.11.2013 15:45

a spirulina
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby