Problemy s labkami

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Divné správanie

Poslaťod Dani » Ned 09.03.2014 20:36

Ahojte, chcela by som tu napísať o akomsi divnom správaní môjho psíka. Je to maltezák a zrovna o pár dní ide mať päť rokov. Pred pár hodinami prišiel z vonka a chová sa divne - olizuje si labky, hlavne zadné, ale nevyzerá to tak, že by sa mu niečo stalo keďže nemá žiadne známky poškodenia a ani mu nevadí, keď mu ich chytím a mierne stisnem. Behá z miesta na miesto ako pojašený a strašne dychčí... pred chvíľou som bola s ním pre istotu ešte raz vonku a tam sa choval viac menej normálne.
Vedel by prosím nieto poradiť čo s ním? Ďakujem Vám krásne :)
Som taká talentovaná, že zakopnem na rovnej zemi! :D
Dani
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 125
Bydlisko: SVK

Re: Divné správanie

Poslaťod Vikiki22 » Ned 09.03.2014 23:16

Najskôr mu labky svrbia. Zrejme alergia.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

hryzenie labky

Poslaťod shoshann » Pon 22.06.2015 20:35

Dobrý deň, máme obavy o nášho psíka. Už viac ako rok si hryzie prednú labku okolo zápästia. Má tam úplne vyhryzenú srsť po celom obvode, kožu vyhryzenú do krvi, pod chrastami sa mu postupne tvorí hrubá jazva.
Skúšali sme golier-nepomohol, po zložení hrýzol dalej, antibiotiká lokálne aj celkové, mastičky proti svrbeniu, Alaptid, Framykoin, septonex, rôzne dezinfekčné prostriedky, skúšali sme feromónový obojok na upokojenie.
Vyzerá to skôr ako zlozvyk, nakolko na steroch z labky sa nenašli žiadne patogény, rtg labky bol v poriadku, veterinár nenašiel žiadnu poruchu.
Havinko si labku hryzie a žuje kedykolvek má nerušenú chvíľku, nevieme čo s tým, bojíme sa aby si neublížil.
Dakujem za akékolvek rady.
shoshann
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: hryzenie labky

Poslaťod mart.ina » Štv 25.06.2015 14:28

najst dermatologa. Moze v klude ist o imunitne sprostredkovany problem, atopicku dematititu atd. Tam sa daju pouzit kortikoidy proti svrbeniu. Kazdopadne by to chcelo poriadnu diagnostiku
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 728

Re: hryzenie labky

Poslaťod nicole » Štv 25.06.2015 15:17

v prvom rade zmenit veterinara. najskor ma napadli kvasinky popripade ine mikroorganizmy, ale to by si nevyhryzal len jednu labu. mozno by pomohol malaseb
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy.
nicole
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62
Bydlisko: ZV

Re: hryzenie labky

Poslaťod Larenika » Štv 20.08.2015 9:00

Moja fenka má tiež takto vyhryzané obe labky,takto sa škrabe a vytrhuje si srť už tiež vyše 2 rokoch, zhoršuje sa to najmä v lete, veterinár jej na to stále dával prípravky na parazity, vraj to bude z toho, pýtala som ho nech ju pošle na krv, ale samozrejme mi povedal, že je to zbytočne,tak som sa nazlostila a zašla za iným veterinárom, bol zhrozený jej stavom, vzal jej krv a pátra po príčine, ešte je potrebný rozbor na štitnú žľazu, ale všetko nasvedčuje, že má alergiu...takže určite dať psíka vyšetriť poriadne a nenechať sa odbiť

Ak by bol niekto ochotný a rozumie sa krvným testom:
RBC 12,88x10 - vysoké
HGB 149
HCT 85,0% vysoké
MCV 66,0
MCH 11, pg nízke
MCHC 175 g/L nízke
RDW 15,3%
PLT 1668x10/L - príliš vysoké
MPV 6,9 fl - nízke

zvyšok má v norme
Larenika
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Predchádzajúci

Späť na Choroby