Megaesophagus

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Megaesophagus

Poslaťod DaniKK » Uto 01.04.2014 8:27

Prosim vas a ktore granule a konzervy by ste mi odporucili lebo cital som ze tie senior su prave proti pribratiu a ja potrebujem aby pribral
DaniKK
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Megaesophagus

Poslaťod hriva » Uto 01.04.2014 22:13

Musis pozerať kolko % tuku to ma. Všeobecne pre psy v záťaži/energy maju viac tukov. Ale treba sledovat aj zloženie. Take kde mas na prvych miestach rastlinné zložky ani nepozeraj.
Pod 10% tuku neber.
Ano seniorky maju menej tuku. Okolo 6-10%. Skus možno pozrieť aj granule pre šteňatá tie bývajú výživné dosť. Plus su menšie mäkšie pes by to mohol lepšie prijímať.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Megaesophagus

Poslaťod kalendarka » Pon 11.08.2014 10:09

V piatok bohužial moj psik , maltezak , ktorý trpel touto chorobou umrel . Celkovo sa dozil 15 rokov a posledne tri roky trpel na megaezofagus . Krmený bol vo zvislej polohe - stal na zadných labkach a ja som mu drzala predne aj misku, jedol tekutu stravu-rozmixovane bravcove koleno so zeleninoovou presnidavkou pre deti a po jedeni 10 minutove nosenie na rukach vo zvislej polohe . Fungovalo to , len v poslednej dobe sa to zhorsilo , zacal casto zvracat,a pridali sa ine problemy suvisiace so starobou , bol uz slepy aj hluchy . Uz je v psom nebíčku , ale tie 3 roky predlženia života určite stali za to .
kalendarka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Megaesophagus

Poslaťod katkariinka » Pon 11.08.2014 10:18

Uprimnu sustrast! Je krasne, ze ste sa onho s laskou starali az do konca.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Predchádzajúci

Späť na Choroby