Problémy s podnebím (rázštep, hrča)

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Razštep alebo niečo iné?

Poslaťod Mackie » Sob 22.10.2011 22:09

jedno mrtve, jedno chore, po navsteve veterinara a preventivnom prezreti aj ostatnych steniat by nebolo zle zamysliet sa, ci taketo mnozenie je to spravne
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Razštep alebo niečo iné?

Poslaťod LenkaKosova » Ned 23.10.2011 9:37

Ano s veterinarom sme boli v kontekte .... mame k nemu prísť v pondelok
LenkaKosova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Razštep alebo niečo iné?

Poslaťod Vikiki22 » Ned 23.10.2011 10:17

Až v pondelok, hej? Keď ide o život šteňaťa. To musí byť, teda, múdry a ochotný veterinár. O množení takýchto šteniat ani nevravím. :pac:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Razštep alebo niečo iné?

Poslaťod agah » Pon 24.10.2011 8:24

Razstep uvidite aj sami!!! Ked otvorite steniatku papulku a pozriete sa na podnebie v pripade razstepu si vsimnete ze vyzera ako nezrastene, prasknute a pod. Nic zlozite.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Podnebie

Poslaťod bela2001 » Uto 28.02.2012 18:39

Ahojte,uz pred 2-3 dňami som si všimla na mojej fenke niečo zvláštne,prestala žrať granule.Najprv som si to vysvetľovala tak,že jej nechutia,lebo má nové.Ale dnes ráno ked zývala,tak zle zatvárala papaulku,ako ju zatvarala,tak trosku potriasla hlavou,ako keby ju boleli zuby a hladala vhodne miesto v papulke na tie zuby :) ,ale je veselá.
Nechce žrať granule,tak rano som jej ich rozdrvila na prášok,to spapala,konečne tolko kolko by mala,davam jej rano aj večer granule,polovičnu davku rano.Ked som prišla zo školy,tak som sa na ňu lepšie pozrela a zbadala som,že ma spodok ňufaku trocha napuchnuty a aj tu kožu pod ňufakom,ale iba maličko,opatrne som sa jej pozrela do papulky a zbadala som,že ma na podnebi za prednymi zubami taky hrcu,skoro až po jazyk,tak sme volali veterinárovi a ten povedal,že to može mať len podráždené,alebo nádor a ešte tam može mať cudzí predmet.Stále sa olizuje (ňufák).Povedal,že máme 2-3 dni počkať,že či to zmizne,alebo sa to zväčší,alebo či jej to nebude krvácať a zatial jej máme dávať mäkkú stravu.Stretli ste sa niekto s takýmto problémom???
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Podnebie

Poslaťod merri » Uto 28.02.2012 18:51

Skusenost sice nemam, ale urcite chodte inemu vetovi, nech jej na to pozrie.. Cakat kym sa to zvacsi alebo zacne krvacat? :nono: To musi byt teda odbornik..
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Podnebie

Poslaťod bela2001 » Uto 28.02.2012 19:00

lenze tady v okoli lepsieho vet. nie je,iba horsieho,tento je najlepsi,vzdy nam pomohol.A druhemu vet. psika do ruk nedam,lebo mame zle skusenosti.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Podnebie

Poslaťod merri » Uto 28.02.2012 19:05

Nuz, je to na vasom rozhodnuti, ale ja by som urcite necakala. Ak mate s tym vetom skusenosti dobre, tak zoberte psa a nech sa mu na to pozrie. Cez telefon diagnozu neurci, a ak by to bol spominany nador alebo cudzi predmet, treba s tym co najskor nieco robit.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Podnebie

Poslaťod bela2001 » Uto 28.02.2012 20:33

on vzdy urci diagnozu aj po telefone,uz dlho a vzdy ked sa na ne pozrel,tak ta diagnoza sedela
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Podnebie

Poslaťod merri » Uto 28.02.2012 20:46

Ach jaj.. No ved dobre, ako myslis. :ach: Ale predpokladam, ze tu inu radu ako navstevu veta nedostanes, takze asi si zalozila temu zbytocne. A urcite tu aj taka podobna niekde je.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Podnebie

Poslaťod bela2001 » Uto 28.02.2012 20:48

hladala som taku temu,chcela som aby my niekto poradil,kto ma s tym skusenosti
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613


Re: Podnebie

Poslaťod bela2001 » Str 29.02.2012 14:34

ale to je ina tema,ona tam ma hrcu
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Potrebujem poradiť

Poslaťod Litzy999 » Sob 03.03.2012 18:27

Ahojte potrebujem poradiť či sa už niekto s niečím podobným stretol dnes keď som sa so psíkom hrala tak som chytila papuľku a on potom zakňučal a to sa mi nepáčilo tak sme to išli hneď preskúmať a našli sme v blízkosti zubov nejakú zelenú hrčku a nevieme čo to už sme kontaktovali aj veterinára, ale momentálne nie je k dispozícii a ja sa strašne bojím čo to je či to je urgentné alebo je to nejaká infekcia. Jedno je isté, že ho to bolí.
Litzy999
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Potrebujem poradiť

Poslaťod casira » Sob 03.03.2012 21:16

Veterinar ti nič neporadil aspon cez telefon?Nemaš možnost íst k inému?Tažko k tomuto niečo písat,určite vyhladaj veterinara.Držím palce,nech to neni nič važne. :no:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby