Stále chudnutie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Stále chudnutie

Poslaťod Benji » Uto 12.04.2011 21:33

Dobry den, mame doma dva a pol rocneho dobermana. Da sa povedat ze sme uz od malicka pri nom pozorovali, ze s nim nieje nieco v poriadku lebo maval redsiu stolicu. Riesili sme to vzdy zmenou granul a pravdu povediac nevenovali sme tomu az taku pozornost. Zmena granul na nejaky cas zabrala a potom stolica znovu zredla. Krmili sme ho ale len granulami (maximalne nejaka ryza alebo rozok) akonahle sme mu dali kosti tak ich bud vyvratil (bravcove) alebo dostal hned hnacku (kuracie). Postavu mal Benji ale stale OK, 42kg. V lete sme presli na kvalitne krmivo typu Eukanuba. Stolica sa uzasne upravila, bola pevna a aj farba bola taka ako by mala byt, no po nejakom case sa nam Benji zdal byt chudsi tak sme zasli k veterinarovi a zistili sme ze schudol 5 kg. Tak sme sa zacali tomu venovat odporucili nam granule Intestinal Eukanuba no Benji stale chudol, boli sme na vysetreni tenkeho creva ( Biopsii )v Brne. Vysledok bol taky ze mu zistili Helikobaktera a zapal creva. Podla vysetrenia sme nasadili aj liecbu na helikobaktera prve dva tyzdne (Entizol , Famotidin , Augmentin) za tieto dva tyzdne pribral 0,8 kg. Dalej nasledovala protizapalova liecba steroidmi ( Prednison ) pocas tejto liecby zacal Benji znova chudnut. Benji nam zo svojich 42 kg takto postupne schudol na dnesnych 26 kg. Uz nevieme co dalej tak skusame aj toto forum a prosime vas ak mate niekto s takymto ochorenim skusenosti podelte sa s nami o tom moznoze nam pomozete.
Dakujem.
Benji
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

Re: Doberman - chudnutie

Poslaťod Mackie » Uto 12.04.2011 22:50

je prelieceny a zdravy? ak ano, hladali ste dalsie mozne priciny? ak nie, skusali ste dalsie vysetrenia u inych veterinarov?
zerie normalne mnozstva jedla? skusali ste aj vyhodit granule a prejst na varenu alebo surovu stravu?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Doberman - chudnutie

Poslaťod Bad » Str 13.04.2011 8:00

Určitě si nejdřív odpověz na otázky Mackie :
Mackie píše:je prelieceny a zdravy? ak ano, hladali ste dalsie mozne priciny? ak nie, skusali ste dalsie vysetrenia u inych veterinarov?


Můj Benji - kocour - měl (a doufám že budoucí čas je správně!) taky opakované záněty střev a všeho přilehlého. Nejdřív léčili antibiotiky, vydrželo na chvilku, nakonec byly intervaly ani ne 2 týdny, vetka už dávala palec dolů. Změna veterináře, nasadil kortikoidy v injekcích - návrat k normálu, samozřejmě následovaly recidivy, ale intervaly se prodlužovaly, injekcí ubývalo, naposled-tak před 3/4 rokem-stačila jedna. Kocour je teď žravý bravek.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Doberman - chudnutie

Poslaťod Benji » Str 13.04.2011 21:50

Mackie píše:je prelieceny a zdravy? ak ano, hladali ste dalsie mozne priciny? ak nie, skusali ste dalsie vysetrenia u inych veterinarov?
zerie normalne mnozstva jedla? skusali ste aj vyhodit granule a prejst na varenu alebo surovu stravu?


Stale ho liecime. Boli sme u nasho veterinara a u veterinara v Brne v diagnoze sa zhodli. Benji nema vobec problem s chutou do jedla praveze je az moc pazravy no ale mi ho krmime podla navodu na obale od zradla Eukanuba. Varenu stravu sme moc neskusali pretoze pri kazdom pokuse mu stolica zredla. Surovu stravu sme neskusali vobec.
Benji
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

Re: Doberman - chudnutie

Poslaťod Mackie » Štv 14.04.2011 0:35

cize je stale na prednisone a aj tak nepribera? :oo:
ak sa to da porovnat, u ludi v pripade zapalu criev trva dost dlho, kym sa liecbou a stravou to crevo da doporiadku, precisti, stiahnu sa zapaly a bude moct opat fungovat a vstrebavat ziviny, dovtedy clovek (pes) nema sancu zacat priberat (aj 2-3 roky, ale treba aj experimentovat so stravou a najst co robi dobre a co nie)
ako to vyzera napr. s biochemiou krvi? nema niecoho nedostatok (logicky by mal mat, ak crevo nefunguje dobre)
uf, ak pes normalne zerie, krv je ok, ale nepribera, crevo by uz malo byt aspon trocha vyliecene, a mozno by bolo dobre skusit nejake granule pre aktivnych psov, energetickejsie, resp. zacat pridavat do jedla klasicke priberaky - mast, pecivo (treba zacat v mensich davkach) :nwm: ale niekolkodnovej "len" redsej stolice, nie priamo vodovej hnacky, sa netreba hned zlaknut, chvilu to trva, kym si na to zvykne (ale popravde neviem nakolko je vhodne experimentovat pri chorom creve, a asi sa najde malo veterinarov, ktori by objektivne vedeli poradit a netlacili by len granule)
napriklad aj anemia vie narobit sarapatu co sa tyka chudnutia
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Doberman - chudnutie

Poslaťod Efa » Pia 15.04.2011 8:39

Mackie píše:je prelieceny a zdravy? ak ano, hladali ste dalsie mozne priciny? ak nie, skusali ste dalsie vysetrenia u inych veterinarov?

jednoznačne som tiež za to aby bol najskôr doliečený a tiež aj za to aby boli spravené komplexné krvné testy, vo vyšetreniach sa zamerať aj na funkčnosť ľadvín, štítnej žľazy a v neposlednom rade odporúčam dať vyšetriť aj srdce (DCM) ale u kardiológa nie u bežného veterinára.

Benji píše:Stale ho liecime. Boli sme u nasho veterinara a u veterinara v Brne v diagnoze sa zhodli. Benji nema vobec problem s chutou do jedla praveze je az moc pazravy no ale mi ho krmime podla navodu na obale od zradla Eukanuba. Varenu stravu sme moc neskusali pretoze pri kazdom pokuse mu stolica zredla. Surovu stravu sme neskusali vobec.


Benji návod na obale je iba orientačný a preto sa ho netreba striktne držať. Majiteľ si musí sám podľa kondície psa upraviť odporúčané množstvo podávaného žrádla - ak pes chudne, tak pridať a ak priberá tak ubrať. Rovnako iné množstvá (aj energeticky inak zostavené) žerú psy z väčším výdajom energie ako gaučové psy ....

... schudnutie zo 42 na 26 kg je naozaj vážny úbytok a preto momentálne netreba zbytočne experimentovať ale psa dostať späť do kondície a potom sa pokúsiť o prechod na zdravšiu stravu .... držím palce aby sa to obrátilo k lepšiemu a tvoj dobík bol opäť fit ....
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Doberman - chudnutie

Poslaťod Benji » Pia 15.04.2011 15:06

Benji by mal podla navodu na obale zrat nejakych 290g, mi mu davame 350g. Ja by som mu aj chcel zmenit granule (trebars nejake masnejsie ) , alebo aspon nieco ku granuliam nieco pridavat no ale veterinar mi to neodporuca. Ked ale Benji klesne na 25 kg tak s tym asi zacnem. Strasne zle sa na to pozera, ked vam pes mizne pred ocami a vy sa z plnych sil snazite a nic nezabera.
Benji
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

Re: Doberman - chudnutie

Poslaťod Sunny » Pon 18.04.2011 15:39

Možno by som skúsila opatrne pridať do granúl masť - klasickú bravčovú nesolenú - tá by nemala nijako ublížiť, nebude to žiadna veľká zmena pre trávenie. Najprv len malú lyžičku a veľmi pomaly zvyšovať dávku (časom kľudne až na veľkú polievkovú lyžicu). Väčšina psov na tom dokáže pribrať. A nejaké väčšie experimenty naozaj skúšať až keď peso bude ako tak v poriadku.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Doberman - chudnutie

Poslaťod Ulfheiðr » Str 27.04.2011 9:08

Len poznámka, on by nemal tlstnúť, ale nabrať svalovú hmotu, čo neviem, či sa mu podarí len s masťou. Ako je pesák aktívny? Lebo aj tomu to treba prispôsobiť. Ak je mu zle a málo sa hýbe, tak dávať mu vyslovene len tuk naviac nieje dobrá cesta. Neviem aké hodnoty majú tie granule (proteín/tuk/popol/vláknina), ale pri priberaní by som sa zamerala na stravu bohatú na proteín a naopak nemej vlákniny. Tej obsahujú niektoré granule nadmieru. Priveľa vlákniny znemožňuje psovy poriadne tráviť aj bez chorého čreva. K vysokým dávkam proteínu a tuku sa treba prepracovať postupne, inak to pes neznesie a dostane hnačky. Samozrejme príjem vysokéých dávok proteínu brať len ako účelovú a dočasnú vec. AK je pes ok, treba to dať dole, lebo veľa prot. obrovsky zaťažuje obličky.

Ešte mám otázku k tým granuliam. Píšeš, že jedol iba granule a potom ste prešli na kvalitnejšie-Eukanuba. Pls, aké granule jedol dovtedy? Odhliadnuc od helicobaktera, neustále zápaly čriev môže mať aj so zlej stravy, ktorá črevo neprestajne dráždi. Môžete mať už aj alergie. Nechcem ťa strašiť, ale eukanuba..no. Preštuduj si podrobne tému o granuliach, čo tu je a určite si vyberieš niečo lepšie a zdravšie. Zameraj sa hlavne na kvalitu proteínu a jeho pôvod, čo najnižšie množstvo popolu vzhľadom na ptoteín (nech to je pod 6,5%), na množstvo vlákniny a v zložení by rozhodne na prvom mieste nemali stáť obyloviny. Nájsť vhodné granule je ťažké, ale stojí t za námahu. Aj z jednej značky nemusia sadnúť všetky druhy granúl.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Doberman - chudnutie

Poslaťod duglaska » Pia 20.05.2011 21:16

Možno by som mohla prispieť do diskusie svojimi skúsenosťami ( hoci malými ).
Moja Lassie po mastnejšom jedle má redšiu stolicu, takže by som to s tou masťou asi neskúšala. Ale to musí poznať každý svojho psa, každý musí vedieť, čo mu robí dobre a čo nie. To je len môj názor.
duglaska
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Poprad

Re: Doberman - chudnutie

Poslaťod nordic » Štv 09.06.2011 4:03

Benji píše:Benji by mal podla navodu na obale zrat nejakych 290g, mi mu davame 350g. Ja by som mu aj chcel zmenit granule (trebars nejake masnejsie ) , alebo aspon nieco ku granuliam nieco pridavat no ale veterinar mi to neodporuca. Ked ale Benji klesne na 25 kg tak s tym asi zacnem. Strasne zle sa na to pozera, ked vam pes mizne pred ocami a vy sa z plnych sil snazite a nic nezabera.


Pride mi to stale malo. Na dobermana. Aku ma zataz ? Ako pravidelne sportuje ? Atd. Urcite by som sa neradil stym co pisu na obale.
nordic
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: Bratislava


Späť na Choroby