Choroby pečene

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Choroby pečene

Poslaťod luciiik » Sob 14.02.2015 10:48

Katkariiinka, vdaka, hned mi trosku odlahlo. :smile:
Whip, pevne som dufala ze vyjadris aj ty nazor. :jop: Dakujem moc. :poklona:
Sama som mala pri liecbe ATB totalne zle vysledky, takze dufam ze to bude o tri tyzdne ok. Len nech tie tri tyzdne uz prejdu, lebo si to pripominam denne. :ach:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Choroby pečene

Poslaťod Whip it » Sob 14.02.2015 11:19

Offtopic: Pozri, ja som brala 13 tbl antibiotik denne takmer 8 mesiacov a pecen mam v poriadku. Tak neboj, telo vydrzi toho dost. Akurat potom pohyb, detox, vitaminy :no: .
Ake atb berie ?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Choroby pečene

Poslaťod luciiik » Sob 14.02.2015 11:34

No mna len prekvapili tie zle vysledky pecene. a predsa len, hafan ma uz 8 rokov, takze uz zacinam byt paranoidna co sa tyka akehokolvek vyboceneho vysledku.
Berie stomorgyl - dostal to na zapalene dasna.
Pohybu ma dost, on dava prechadzky s velkym psom denne, takze pohybu sa nebojim a iste detox a vitaminy urcite dostane. Co konkretne je prosim ta naj?
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Choroby pečene

Poslaťod Whip it » Sob 14.02.2015 14:16

Offtopic: Napisem ti SS.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Choroby pečene

Poslaťod luciiik » Sob 14.02.2015 17:34

Offtopic: Dakujem velmi pekne! :jop:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Choroby pečene

Poslaťod zuzka:) » Sob 21.03.2015 19:44

6 záchvatov za 6 dní. každý jeden mal ked sa tešil zo mna. normálne stres prísť domov
sa mi aspon takto podarilo jeden z tých slabých natočiť, to ho iba motalo
https://www.youtube.com/watch?v=N92mg1G ... e=youtu.be kto by ste pozerali, tak stačí prvých 10 sek.
brala sa mu krv, pečeň nebars dobre :ua: ani obličky nevyzerali uplne ok, ale to mohlo byť jedlom, ešte musíme urobiť kontrolný odber s poriadnou hladovkou pred tým. nechápem čo sa mu mohlo stať. cez týžden aspon vyzeral v poriadku mimo tie záchvaty, ale dnes ráno mu nebolo velmi dobre :ua:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Choroby pečene

Poslaťod Whip it » Sob 21.03.2015 20:05

Zuzka mas pacosa so shuntom ?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Choroby pečene

Poslaťod zuzka:) » Ned 22.03.2015 19:09

no my zatial nevieme čo mu je :nwm: dnes mu je zázračne dosť dobre (klop klop klop). uvidíme čo ukáže kontrolný odber
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Choroby pečene

Poslaťod MisheliQ » Ned 22.03.2015 19:34

Whip it myslíš pečeňový? Pri ňom by boli záchvaty zväčša po najedení, nie. A tam treba vyšetriť žlčové kyseliny pre a postprandiálne + amoniak a na RTG by mohol byť mikrohepar
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Choroby pečene

Poslaťod zuzka:) » Ned 22.03.2015 19:49

mne to na ten shunt moc nesedí, aj ked ešte som sa s ním nestretla. a nikdy to nebolo po jedle
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Choroby pečene

Poslaťod Whip it » Ned 22.03.2015 22:23

Ja si prave zacinam zvykat, ze uz nic nemusi sediet knizkovo. Mali sme yorka, ktory mal take divne zachvaty, ze sme ho nevedeli jedoznacne zaskatulkovat medzi epi alebo shunt. A zrejme mal oboje. Pytala som sa preto, lebo si to napisala sem do temy :smile: .
A ano Miska mas samozrejme pravdu :smile: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Choroby pečene

Poslaťod Cathy » Ned 22.03.2015 23:02

toto ma aj známeho pes.. :ua: vyzera to strasne.. bol s nim aj u veta, ale dalej to neriesi..co je horsie, ze ten pes splodil asi 3 vrhy bezpapierakov :pac: :pac:
Cathy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 222

Re: Choroby pečene

Poslaťod zuzka:) » Pon 23.03.2015 10:00

no sem som to dala lebo mal zle pečeňové testy. dnes som mu brala krv po dlhej hladovke, som zvedavá na výsledky
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Choroby pečene

Poslaťod zuzka:) » Pon 23.03.2015 14:11

noo, urea a glukoza je už v norme, takže pred tým bola zrejme ovplyvnená krmenim, ale ALT furt nad normu :ua:
no ale keďže sa má teraz dobre, tak berieme ďalej B1, dietujeme a keby sa mu to vráti, tak vyšetrujeme NH3 a žlčové kyseliny čo najskôr po záchvate
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Choroby pečene

Poslaťod zuzka:) » Uto 24.03.2015 19:53

NH3 do 30 minút po záchvate 0,niečo . takže tam problém nebude. na epi to tiež nevyzerá, ale tak už je na fenobarbitale :ua: sa môžem odpratať z tejto témy, no ked bude mať byť furt na liekoch, sa tu môžem potom vrátiť :plac:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby