Choroby pečene

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Choroby pečene

Poslaťod Hafinko2000 » Str 04.12.2013 19:28

Prosím Vás všetkých, potrebujem súrne pomoc. Moja babka má psa, ktorý sa pravdepodobne otravil myšími výkalmi. Stalo sa to tak, že myš vošla do sáčku s granulami a urobila tam výkal...Pes prvé dva týždne rapídne schudol (ten pes je čierny, kučeravý, stredného vzrastu, kríženec kokršpaniela a labradora a má 3 roky), no na ďalší týžďeň mal žlté oči. Babka šla s ním k veterinárovi a ten mu zistil problémy s pečeňou. Nasadil mu hneď silné tabletky, Beny( ten pes) tabletky jedol no už od žačiatku nechcel jesť. Neskôr veterinár nasadil diétu, ktorá mu spočiatku chutila, no neskôr už ani tú neschcel....Neskôr, veterinár povedal, aby mu babka dávala do vody hroznový cukor alebo med, len aby získal aspoň akú takú energiu........No nakoniec veterinár povedal, že už nemá babka s Benym k nemu chodiť......je to s ním zle. Veterinár povedal, že by mu normálne mohla pomôcť transfúzia krvi, no vraj má pečeň v takom zlom stave, že by to pravdepodobne nepomohlo......prosím, nemá už veľa času, ak budete vedieť mi pomôcť, alebo ste nedajboh mali podobnú skúsenosť, napíšte mi k tomuto článku alebo na mail: adambielcik@azet.sk.


Zatiaľ veľmi pekne ďakujem...
Hafinko2000
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Choroby pečene

Poslaťod Sunny » Štv 05.12.2013 9:28

Jak že k nemu nemá chodiť, to ho má akože nechať len tak doma zomrieť? :oo: Okamžite k inému veterinárovi a dúfať, že ešte nie je neskoro :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Choroby pečene

Poslaťod Hafinko2000 » Štv 05.12.2013 14:28

Zatiaľ ďakujem, snáď to prežije...
Hafinko2000
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Choroby pečene

Poslaťod Miškka » Štv 05.12.2013 18:41

Ak sa myš dostala do granulí, určite tam okrem výkalov zanechala aj moč a tá je cestou prenosu leptospirózy. Je pes očkovaný proti leptospiróze? Pretože ak nie, tak toto sú jej typické príznaky - apatia, nechutenstvo, tras, môže byť aj hnačka alebo zvracanie, príznaky poškodenia obličiek, môže byť tmavá moč a samozrejme žltačka. Inak výnimočne sa môže vyskytnúť aj napriek každoročnej vakcinácii proti leptospiróze, napr. pri prešvihnutí termínu o pár mesiacov. Ak o myši vedel aj veterinár, určite by vyšetrenie na leptospirózu malo byť č.1 a pozor - jedná sa o ochorenie prenosné aj zo psa na človeka :vykricnik:
Miškka
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Choroby pečene

Poslaťod Hafinko2000 » Pia 06.12.2013 14:15

Ďakujem
Hafinko2000
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Choroby pečene

Poslaťod Hafinko2000 » Ned 08.12.2013 11:04

Ďakujem všetkým, čo sa mi pokúšali pomôcť, no už to nie je treba, pretože pes nám na Mikuláša odišiel do "večných lovíšť"
Hafinko2000
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Choroby pečene

Poslaťod kika123123 » Pia 05.09.2014 13:25

Prosím pomôžte mi mám psíka labradora O pár týždňov bude mať rok. Dnes mu veterinár zistil žltačku nasadili sme lieky no hrozne sa bojím čo s ním bude. Ani neviem kde ju mohol chytiť. Deň pred tým ako začal mať príznaky som mu ku granuliam dala psiu konzervu Z dm zverolekar povedal že tým by to nemalo byť. V ten deň keď mu začalo byť zle sme boli na prechádzke A možno niečo zjedol tam prosím aký je váš názor? Má niekto s tým podobné skúsenosti A dostal sa Z toho vás psík? Ďakujem
kika123123
Nováčik
 
Príspevky: 42

Re: Choroby pečene

Poslaťod hriva » Pia 05.09.2014 13:28

A iné vyšetrenia sa nerobili? Ta žltačka môže znamenať hocičo u nás to bol sprievodný znak pri leptospiroze.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Choroby pečene

Poslaťod kika123123 » Pia 05.09.2014 13:41

Robili mu sono nádor nemá ďalej mu vysetrovali moc hodnoty boli relatívne V poriadku a krv mu budú brať V pondelok dovtedy budeme chodiť na inklúzie. Nechce vôbec jesť
kika123123
Nováčik
 
Príspevky: 42

Re: Choroby pečene

Poslaťod Whip it » Pia 05.09.2014 19:55

Žltačka (ikterus) nie je choroba, je to len symptóm (prejav) niektorých chorôb. Z konzervy to určite nemá.
Má očkovania ? Je odčervený ? Nemal náhodou kliešťa ? Meral vet teplotu ? Nebral v poslednej dobe nejaké lieky ? Ako vyzerá moč a :kak: ? Čo znamená relatívne v poriadku ? A s čím ste vlastne šli k doktorovi - že nevládze ?
Kľúčové pre vás bude to vyšetrenie krvi. Čo vet ale mohol a vie spraviť už v ambulancii, ak nemá analyzátor, je krvný náter a posúdenie morfológie krvných buniek. A ešte by mal spraviť tzv. Coombsov test na jedno imunologické ochorenie (AIHA/IMHA).
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Choroby pečene

Poslaťod kika123123 » Pia 05.09.2014 22:08

Očkovania má preto bol veterinár prekvapený, kliešťa nemal už dávno, odcerveny je A teplotu mal najskôr vysokú potom nízku. Vykaly má tuhé len najskôr zvracal Robil mu to s tým močom A hodnoty ukazovali podľa obrázku že sú V poriadku... A K vetovi som prišla lebo sa nechcel hýbať len ležal
kika123123
Nováčik
 
Príspevky: 42

Re: Choroby pečene

Poslaťod Whip it » Pia 05.09.2014 23:18

Ok, tak keď príde u vášho veta na tú krv, na tvojom mieste si vypýtam ten test na IMHU (imunitne sporostredkovanú hemolytickú anémiu), ak to on nenavrhne sám. Toto je prvá vec, ktorá mi napadá, že by to mohla byť podľa toho, čo opisuješ.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Choroby pečene

Poslaťod luciiik » Pia 13.02.2015 17:20

Otazka od veci k veci. Moze uzivanie atb u psa narusit krvne testy ze zvysi nejake normy pecene? O tri tyzdne mame ist na dalsiu krv, teraz uzivame antibiotika, tak dva tyzdne po ich douzivani. Len ci sa mozem na tie tri tyzdne aspon tym utesit. :ua:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Choroby pečene

Poslaťod katkariinka » Pia 13.02.2015 20:19

Urcite ano, mam osobnu skusenost
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Choroby pečene

Poslaťod Whip it » Pia 13.02.2015 23:25

Niektore lieky, ci uz atb alebo ine skupiny, mozu prechodne alterovat vysledky biochemie krvi. Po vysadeni by sa hodnoty mali znormalizovat.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby