Choroby pečene

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Choroby pečene

Poslaťod Natti » Str 27.04.2011 23:39

Ahojte, som nešťastná, osvojila som si psíka a veľmi obľúbila psíka po jej bývalých majiteľoch, ktorí ju chceli dať utratiť kôli zlému krvnému obrazu.....ja som sa rozhodla si ju zobrať a zabojovať....má rok a pol a je to trpazličí nádherný jazvečík.....je apatická, chudokrvná, s chorobou pečene(vraj zápal), chodím s ňou denno-denne na infúzie, glukóz, zmes antibiotík a vitamínov a som z toho velmi unavená. No nedám ju za nič na svete....chcem, aby prežila, aby si ten život užila v tom, že ju niekto lúbi.....som smutná z výsledkov krviniek, okrem iných vecí, y každého jej sebamenšieho pohybu sa teším....pýtala som sa dokktora, či ju niečo bolí,....vraj nie :ua: och, držte mi palce, hlavne jej, potrebuje vela energie, dakujem. :plac:
Natti
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Choroby pečene

Poslaťod vavrena » Str 27.04.2011 23:42

A je to vyliečiteľné? Aké má šance, prognózy do ďalšieho života?
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Choroby pečene

Poslaťod Natti » Sob 30.04.2011 21:04

Ja neviem, ked prídeš so psíkom neskoro, uhynie zvyčajne rýchlo.......ona chodí každý deň na zmes antibiotík, nechodí, iba leží, pár krôčkov urobí, ale nevládze. Prognózu mi nedala, bud sa pečen nakopne, alebo nie.....dostáva zmes antibiotík, a klesá jej alimín, krvinky, všetko....mala už dve transfúzie, no uvidím, či sa "nakopne"...ak nie, nemožem ju dlho trápit, ale je mi to jak moje dieťa, neviem si to predstavit, ani pripustit! Som v tom, že bude v poriadku... :ach:
Natti
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Choroby pečene

Poslaťod antamauru » Pia 22.06.2012 16:58

Ahojte chcem sa s vami poradit ohladne mojho psika...Minuly tyzden nam zacal vraciat penu a mal taku kasovitu stolicu , nechcel moc papat iba ked som ho krmila a zral travu, jeden den vracal druhy nie ,potom zase a dalsi den nic...striedalo sa mu to az dosiel jeden den ked zrazu zvracal aspon 12 krat v priebehu 2 hodin...potom sa mu to ukludnilo. Na zaciatku som to neriesila pretoze on mava casto problemy s kyselinou , no ale ked uz zvracal 12 krat tak sme utekali vetovi(to bol pondelok ). Prehmatali ho ,to ho nebolelo, dostal metoklopramid,hepagen a ranitidin , nasadenu dietu rozvarenu ryzu , neskor aj kuracie masko a mrkvu. Este v ten den ked sme sa vratili od veta grcal 2 krat , na dalsi den negrcal ale stale nemal moc chut do papania, to bol utorok ... v stredu sa krasne rozpapal, stvrtok tiez stale obšmietal a pytal jedlo,stolicu mal tiez fajn...no a dnes v piatok mi rano vonku zral travu , nasledne na to kakal prva varka normalna , druha riedka s krvou...hned sme sa otocili a utekali vetovi, prehmatal ho , to ho ale uz vsetko bolelo,mal krce.teplotu nemal. Vzali mu krv dali ranitidin ,metoklopramid , Ca a Mg... v krvi mal zvysene pecenove hodnoty dvoj nasobne a mierne znizeny kreatinin co vet ale odovodnil ze moze byt tym ze je tak teplo a havo vela pije a teda aj koncentracia kreatininu je zriedena... Kazal nam prist este zajtra na ranitidin a ze mu mam davat B12 , flavobion a lipovitan...
Co moze teda byt mojmu havovi... vet sa k nicomu konkretnemu nevyjadril , len ze ma mat tie doplnky 2-3 tyzdne a potom prist na kontrolu pecenoviek. U veta sme boli rano, potom sa mi zdal lepsie ze mu tie krce povolili no teraz mam pocit ze zas krce ma :-( dostal dietu - rozvarene krupy,tie zatial papa.
Mal teraz 10 rokov,s tou kyselinou mava problemy, parkrat uz mal aj krv v stolici ale vacsinou to bolo z nejakej infekcie , co sa vzdy vyriesilo ATB ...Je pravda ze teraz tu hara vela feniek a stale nieco olizoval kde - kade ... Zozrat jedovate nieco nezozral, stale teraz byva na voditku to by som videla. Niekto nejaku radu ?
antamauru
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Choroby pečene

Poslaťod wendy1 » Pia 22.06.2012 18:49

Antamaru a RTG mu nerobil alebo sono? AKy zapach je stolice? ´Konzistencia je aka? Nie ako ked pretlacis pecen? Ja by som mu dala celodnovu dietu, len vyvar z krupov alebo ryze bez krupov alebo bez ryze. Az druhy den by som mu dala pomalicky viac ryze a uplne malo kuracich prs. Takisto cierne uhlie a nedal Ti tabletu dia ci ako sa to vola? Mozno by bolo dobre popytat sa aj na hydratacny roztok od Royalu Canin, je to ako keby nahrada infuzie, to je dobre pri dehydratacii, toto sme my davali ked mala nasa gastritidu. Viac ma nic nenapada, hadam sa niekto ozve. On bral doteraz nieco na tie kyseliny alebo nie? Cim krmis?
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Choroby pečene

Poslaťod antamauru » Ned 24.06.2012 11:48

Nerobili mu ani RTG ani SONO a zacinam byt na nich nahnevana lebu mu vobec nie je lepsie :( furt chodime len na degan,ranital a novasul...Ako som sem prvyraz pisala tak o par hodin sme museli zas letiet na veterinu lebo havko zacal mat nejake krce,lezal na boku zrazu sa chce postavit ale zacal knucat,neslo mu to tak si musel znovu lahnut a az o chvilku sa postavil, prisiel ku mne a sadol si aby som ho pohladkala , no zrazu ho len miklo a zase zacal knucat...ja som myslela ze je to z bruska no ako sme sli von z bytovky po schodoch dolu tak zadne nozky nestriedal ale zoskakoval oboma zo schodov.Vravela som to vetovi a povedal ze to bude skor z chrbtice...prehmatal ho,mozno na jednom mieste ho to mohlo boliet ale jeho odozva nebola uplne 100% ... pichol mu novasul a isli sme domov... Doma bol este horsi ako pred veterinou,len lezal a nic ho nezaujimalo, po 2-3 hodinach sa mu ulavilo a bol normalny...Vcera rano sa pekne napapal aj sa chcel hrat, kakal az pobede , take kašovite s krupami bez krvi , zapachat to zapachalo by som povedala normalne ako jeho :kak: zvykne. Podvecer sme boli objednani na veterinu zase kvoli deganu a ranitalu , ale ako sme tam isli tak som si vsimla ze zase skace oboma zadnymi packami zo schodov a to uz rano nerobil tak som to vravela veterinarke lebo teraz sluzila ina a tak mu pichla znovu aj novasul... Ona naopak vravela na rozdiel od veta ze tie pecenove testy niesu nic strasne vzhladom na to ze uz vpodstate skoro 2 tyzdne ma problemy s tym travenim , dost aj vracal , ze ona by vzhladom na to povedala ze su v norme....norma je 1 on mal 1.9 . Vravela ze z tych 2 pecenovych testov co oni robia mal jeden uplne v norme a jeden teda zvyseny. Uz som sa vcera celkom tesila ze bude dobre , no ked som sla o polnoci spat zdal sa mi zase havko divny, mal slubenu este lyzicku krupov tak som si povedala ze mu ju skusim dat ze uvidime ci spapa...spapal ju este sa 3 krat vratil k miske ci tam nieco neostalo ale potom zacal mat zase krce , dvakrat si tak smradlavo poprdkal tak som ho vzala von ze ci nahodou nema zase hnacku , ale nekakal nic, iba papal travu ...Dala som mu doma teda jeden espumisan a neviem ci za to sa mu ulavilo ale potom sa rozvalil u mna v posteli a spinkal pekne celu noc. Rano ked som ho isla pohladkat hoci sa tesil tak zaknucal , isli sme von suseda ho pohladkala zase zaknucal ... ale na druhej strane zase vonku tahal celkom slusne , papal zase travu. :kak: mal vacsinu uz pevne , iba na konci troska kasovite krupy. Dosli sme domov , pekne sa napapal , potom sa mi zdal zase lepsi , o dve hodiny mal zase lyzicku krupov ryze a par kuskov kuraciny, zase to spapal , asi hodinu bol fajn teraz sa mi zase zdalo ze ma krce ... proste mu stale prichadzaju a odchadzaju krce... a netusim z coho .. ale podla mojho nazoru to z chrbtice nebude...
antamauru
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Choroby pečene

Poslaťod blueberry » Štv 26.07.2012 17:33

Je dobré dávať hepatoprotektíva (tablety) do jedla (kŕmnej dávky)? Či radšej medzi jedlami (kŕmim ráno a večer)? Zase peso má dva druhy tabletiek (môžu sa kombinovať) a z jedných má zjesť jednu a z druhých dve tablety za deň, takže pre mňa je výhodnejšie zamiešať ich rozdrvené do jedla. Ale je to tak správne a bude to mať vôbec nejaký účinok? :ua:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Choroby pečene

Poslaťod jokejana » Ned 29.07.2012 7:02

Ahojte, mojmu krpcovi v piatok diagnostikovali PSS- jaterni zkrat, ktory je operovatelny. Mate s tym niekto skusenost? Ako prebiehala pooperacna starostlivost atd. Prijimam akukolvek informaciu. Dakujem. :jop:
jokejana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801

Re: Choroby pečene

Poslaťod meggie26 » Ned 29.07.2012 11:10

Offtopic: hmmm myslím, že tvojho malého sme včera riešili so Stankou :yes:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Choroby pečene

Poslaťod jokejana » Ned 29.07.2012 13:36

Offtopic:
meggie26 píše:[ot]hmmm myslím, že tvojho malého sme včera riešili so Stankou :yes:

Offtopic: Ano :lol:
jokejana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801

Re: Choroby pečene

Poslaťod Betka » Pia 05.10.2012 23:15

Vedel by sa mi niekto vyjadriť k nášmu novoobjavenému zdravotnému problému? Opíšem vám situáciu.

Pred týždňom som sa vrátila zo školy domov. Podvečer som išla za mojou sučkou Orkou, vyvenčiť ju, nakŕmiť. Veľmi sa mi tešila, ako stále, keď ma vidí po týždni. Zobrala som vodítko, vyšli sme von. Sučka začala každé 2 metre vracať žltú penu (mala prázdny žalúdok, ešte nejedla). Zrazu sa začala správať tak isto, ako keď sa psovi pichne narkóza. Zrazu zastala, sadla si, ľahla na štyri, nakoniec sa zvalila. 10-15 min. ležala na tráve a ja som roztrasená s plačom obvolávala všetkých veterinárov v meste. Nevedela som čo sa deje, či ju niekto neotrávil. Bola pri vedomí, nemala kŕče, len ležala a zrýchlene dýchala. Potom zrazu vstala a akoby sa nič nedialo. To už bol veterinár na mieste. Ďalšie dni som riešila tento problém s viacerými veterinármi, ale nikto mi konkrétne nevedel povedať, čo to mohlo byť. Vraj možno niečo so srdcom, ale popočúvali ju a srdiečko má v poriadku. Tento "kolaps" sa odvtedy už neopakoval. Bolo mi povedané, že sa mám v prvom rade upokojiť ja, že predsa psík už má 6 rokov, možno nezvládla taký nával radosti a proste jej prišlo zle. Ale mne toto ako vysvetlenie nestačí, tak som jej dala pri veterinárovi spraviť krvné testy a predsa sa niečo objavilo. Príliš vysoká hodnota jedného druhu bielych krviniek (nezapamätala som si názvy), príliš nízka druhého druhu a hodnota ALT pri pečeni 445 (rozmedzie je od 10 - 100). Z čoho to môže byť? Niekde na začiatku sa tu spomínali kliešte, aký vplyv nato majú? To mi vychádza ako jediná reálna vec, ktorá s tým môže súvisieť. V poslednej dobe ich má totiž viac než požehnane. Otravu ťažkými kovmi nemá mať z čoho. Veterinár jej na mesiac predpísal lieky na podporu pečene, potom spravíme znovu testy a uvidíme, či pomohlo.

Je tu niekto, kto sa vyzná do tejto problematiky? Čo môže byť príčinou?
Ďakujem za reakcie!
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Choroby pečene

Poslaťod kacenka1919 » Pon 22.10.2012 8:05

Tak poriesili ste nieco nove so psikom? mne sa stalo to iste :(
Pred pár dnami sme boli u veterinara, že moj stale zvaracia zlc, dlhdobo, tak mu dal lieky na znizenie hladiny kyseliny, že uvidime za dva týždne ci nepojde na gastro. Vcera rano vstal, odpadol a docural sa...tiež cela s placom som volaal co sa deje a sa asi do dvoch minut postavil akoby sa nic nestalo. hned sme bežali k vetosovi, zobrali mu krv na pecen a neviem co, dnes mu maju robit rontgen a sono srdca, tiež nevieme co to može byt, ked budem vediet viac, napisem. dufam, že tvoj psik bude ok ...ten moj bude mat za dva týždne len 1 rôčik :(((
kacenka1919
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Choroby pečene

Poslaťod kacenka1919 » Uto 23.10.2012 19:03

tak vyzera že sme ok..lieciky na znizenie hladiny kyseliny este berieme, odpadol asi rpeto, že bol zoslabnuty, rýchlo vstal alebo tak.lebo aj pluca ma nachladnute (to tie vykyvy tepla, v byte sparno, ked je tam cely den, hlavne ked sa neda regulovat kurenie a vonku kosa)...zatial ho sledujeme, už je veselsi, aj papat mu clekom chutí..dufam, že ani s vami nič važne ;-)
kacenka1919
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Choroby pečene

Poslaťod Juraj1 » Sob 27.10.2012 23:22

:offtopic:
kacenka1919 píše: ...aj pluca ma nachladnute (to tie vykyvy tepla, v byte sparno, ked je tam cely den, hlavne ked sa neda regulovat kurenie a vonku kosa)...

- skús si pozrieť toto: http://vetshop.sk/vetpim-sirup-120-ml-p ... p-222.html :no: dajú sa kúpiť i u niektorých veterinárov a v lekárňach (používam každodenne (od začiatku do konca zlého počasia) od jesene do jari na posilnenie imunity a vôbec neboli ani nachladnutý).
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Choroby pečene

Poslaťod gebrlinkaa » Pon 14.01.2013 23:02

ahojte.. moj psík zo dva až tri dní nejedol tak sme šli k veterinárovi že čo sa deje.. a povedali nám že nádor pravdepodobne pečene :( že najlepšie už uspať nech sa netrápi :(... má dosť nafuknuté bruško ale je mi ťažké take niečo spraviť.. vobec mi nehovorili nič o pripadnom liečeni ako tu čitam infúzie, lieky a podobne.. alebo žeby to bolo v takom štadiu že sa neda?? pporaďte prosím.. je niaka šanca?
gebrlinkaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby