Žranie nezvyčajných vecí (drevo, stena...)

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Žranie nezvyčajných vecí (drevo, stena...)

Poslaťod Faya » Ned 07.11.2010 8:54

Prepáčte že zakladám novú tému, prezrela som všetky témi či niečo podobné nenájdem, ale nenášla som. Ak je táká to téma niekde tak sa ospravedlňujem.

Mám problém. Moja ročná fenka retrievera žerie drevo, dá sa povedať na každom kroku. Vždy si ho nájde. :ua: Máme také obdobie cca 4-6x do roka čo ju popadne chuť na drevo a potom sa ho nevie "dožrať". Ak sa stane že ho zožerie viacej tak buď ho vyvracia (triesky, lebo väčšie kúsky, ako triesky) alebo ich normálne :kak: , kúsky sú tam vidieť aj cítiť (odpratávam ich) :jop:
Čo jej to môže spôsobiť? Ako to môžem odbúrať? Okrem toho že by nosila stále náhubok (máme kovový) .

Ďakujem.
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Žerie drevo - čo to spôsobuje?

Poslaťod Tobin » Ned 07.11.2010 12:56

Cim krmis? Ocividne je to nejaky nedostatok v stravovani. IMHO, (ale zda sa mi to zjavne) dostava malo vlakniny a tak si ju doplna bunicinou. Ak krmis granulami, tam je sice vlakniny z obilia dost, ale nie je vlaknina ako vlaknina :plac:
Skus pridat jablka, banan, mrkvu, kapustu, brokolicu, dopln salatovou uhorkou. Jo, skus dat skrupiny z vlasskych orechov (nie orechy!!!); ak rada hryzka, pochuti si.
Ak moju radu skusis, daj pls vediet, ci pomohlo.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Žerie drevo - čo to spôsobuje?

Poslaťod Faya » Ned 07.11.2010 17:22

Kŕmim granulami (Rayal canin adult pre stredné plemená) žrádlo dostáva 2x denne (ráno 150g a večer 200-220g)

Tobin píše: Jo, skus dat skrupiny z vlasskych orechov (nie orechy!!!); ak rada hryzka, pochuti si.

Nemôže si na tom vylámať zuby? :nwm: Na tých škrupinách? :oo: :oo: Ale jasne že skúsim všetko čo pomôže. Len nech prestaneme obžierať drevo, lebo náhubok nemôže všetko riešiť.

Ďakujem. Ozve sa ako to dopadlo. :poklona: :poklona:
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Žerie drevo - čo to spôsobuje?

Poslaťod Mackie » Ned 07.11.2010 17:39

pre toto som nemohla mojmu psovi nechavat doma palicky, lebo to drevo rozkusala a pozrala, ale ako prislo tak odislo, tak ako prestala zrat vsetky hovna po ceste, tak prestala aj s trieskami, a isto som v tom case menila stravu a pridala rozne pestre zeleninove doplnky, takze mohlo by to pomoct
taktiez ak ma potrebu hryzt, mohlo by byt riesenim krmit BARFom ale ak trvas na granuliach, tak aspon obcas dat psovi vacsiu bravcovu si hovadziu kost na pobavenie, tu ked poje tak to nevadi :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Žerie drevo - čo to spôsobuje?

Poslaťod Tobin » Ned 07.11.2010 18:45

Offtopic:
vlcica píše:Kŕmim granulami (Rayal canin adult pre stredné plemená

Precitaj si na tomto fore nieco o RC. Zranie dreva urcite nie je a ani nebude najhorsim dosledkom toho jedu...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Žerie drevo - čo to spôsobuje?

Poslaťod pigie » Ned 07.11.2010 19:04

Tak ja neviem, moj pes zral vela dreva ako na granuliach, tak aj na surovej :nwm: Ale nejak som to neriesila, ak chces, nazer sa, ty potom budes tlacit triesky :ach:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Žerie drevo - čo to spôsobuje?

Poslaťod Tobin » Ned 07.11.2010 19:33

pigie píše:moj pes zral vela dreva ako na granuliach, tak aj na surovej

BARF este nie je zarukou, ze pes ma v strave dost vlakniny, takze sa moze stat aj tak....
(Denna potreba vlakniny je 20-30g/den podla vahy a veku - ale netreba davat kazdy den)
Mackie píše:tak aspon obcas dat psovi vacsiu bravcovu si hovadziu kost na pobavenie

Mackie, kost je fajn naozaj na pobavenie, ale vlakninu neobsahuje... Teda, ak naozaj "problem" zrania dreva je sposobeny nedostatkom vlakniny. Ja myslim, ze je, a ked zakldatelka temy zacne psicu dokrmovat bananmi a jablkami, ++++, mozno s tym prestane.
BTW, skoro kazdy pes rad obhryza drevo, ale triesky nezvyknu hltat... Konzumacia dreva je pre psa neprirodzena, teda - IMHO - chyby v zlozeni stravy
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Žerie drevo - čo to spôsobuje?

Poslaťod kotrmelc » Ned 07.11.2010 21:12

Tobin píše:Cim krmis? Ocividne je to nejaky nedostatok v stravovani. IMHO, (ale zda sa mi to zjavne) dostava malo vlakniny a tak si ju doplna bunicinou. Jo, skus dat skrupiny z vlasskych orechov (nie orechy!!!); ak rada hryzka, pochuti si.
Ak moju radu skusis, daj pls vediet, ci pomohlo.

Smiem vedieť: teda neviem či som to správne pochopila :nwm: prečo nie orechy!!! Je to len rada v tomto konkrétnom prípade? Moji totiž milujú orechy, dokonca sa ich naučili otvárať a kradnúť :otaznik:
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Žerie drevo - čo to spôsobuje?

Poslaťod pigie » Ned 07.11.2010 21:20

Tobin píše:a ked zakldatelka temy zacne psicu dokrmovat bananmi a jablkami, ++++, mozno s tym prestane.

Nas neprestal :smile: A zeleniny ci ovocia dostaval aj pol kila denne :no: Tak ako sa neprejavil BARF pri zrani travy, neprejavil sa ani pri radosti z pojedani paliciek. Ovsem, velka zmena nastala, ked dospel, jedol ich o dost menej ako ked bol stena, ci dorastenec. Ale ako vravim, doteraz nepohrdne, ked ma naladu. Nezere ich samozrejme kazdy den, ale aspon raz do tyzdna si nejaku do brucha napcha.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Žerie drevo - čo to spôsobuje?

Poslaťod denyho slniecko » Ned 07.11.2010 21:22

jj aj mna by to zaujimalo. viem ze som OT ale deny je prakticky pod orechom a orechy otvara a zerie,
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Žerie drevo - čo to spôsobuje?

Poslaťod Bad » Pon 08.11.2010 8:10

Bady je taky požírač klacků ve velkém, ale myslím, že to je jenom důsledek toho, že klacky prostě rád drtí a ne že si chce nacpat břicho třískami.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Žerie drevo - čo to spôsobuje?

Poslaťod Tobin » Pon 08.11.2010 10:58

kotrmelc píše:prečo nie orechy!!!

Lebo vo vacsich mnozstvach, resp. pri pravidelnej konzumacii su orechy toxicke. Co je vacsie mnozstvo zavisi od velkosti psa. Preto ako terapiu neodporucim. Obcas a zopar orechov neuskodi.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Žerie drevo - čo to spôsobuje?

Poslaťod kotrmelc » Pon 08.11.2010 17:17

Tobin píše:
kotrmelc píše:prečo nie orechy!!!

Lebo vo vacsich mnozstvach, resp. pri pravidelnej konzumacii su orechy toxicke. Co je vacsie mnozstvo zavisi od velkosti psa. Preto ako terapiu neodporucim. Obcas a zopar orechov neuskodi.

Offtopic: Odteraz to budem to kontrolovať! U nás teraz v jesennom období to je pravidelné. Suším orechy, aby nesplesneli (sú vo vedierku a psíci k nim mali prístup) Ďakujem za radu :no:
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble


Späť na Choroby