Narkóza

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Narkóza

Poslaťod hriva » Štv 25.10.2012 11:14

a čo je na tom pravdy že narkoza skracuje život? to tvrdia niektori ludia :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Narkóza

Poslaťod lucik » Štv 25.10.2012 12:09

ja som bola kedysi vyplašená, keď išla sučina do narkózy po mesiaci znovu a veterinár mi povedal, že sa nemusím báť, že teraz sú už tie narkózy oveľa šetrnejšie k organizmu ako kedysi a bez problémov sedujú aj uspávajú niektoré psy často ak to potrebujú.. :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Narkóza

Poslaťod calwen » Štv 25.10.2012 12:23

Mne to tiez tvrdili takto...ale pri poslednej narkoze mi uz pes chvilu nedychal a prebral sa teda riadne dlho :ua: Nikdy predtym sme taky problem nemali a to v narkoze bol hadam aj desat krat uz. Dufam, ze sa uz dalsiemu uspavaniu vyhneme, minimalne ze to teda nebude na SK. Tu mi psa vzdy dali hned ako dorobili co bolo treba. Len ked znama robila Rox sterilku, tak si ju tam nechala kym mala nebola schopna odtapat po svojich :jop: S takymto pristupom som sa stretla len v Brne na Jaggy. Tam bol pes v narkoze dva razy a vzdy mi ho dali az ked tam zacal robit bordel. Ale on je herec...tam robi hovadiny a ked sme ho nalozili do auta, v sekunde spal :lol:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Narkóza

Poslaťod Bad » Štv 25.10.2012 12:32

Každá narkóza je jednoznačně silná zátěž pro organismus.
Mě se kocour neprobudil (respektive bojoval ale nevybojoval, pokud by byl na veterině, věřím že by šance byla) po inhalační narkóze.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Narkóza

Poslaťod hriva » Štv 25.10.2012 13:05

Na Planete na Popradskej mi psa dávali vždy az prebrateho, preberala sa v čakárni pri mne lebo som nechcela aby sa zobudila vzadu v klietke :yes:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Narkóza

Poslaťod hruska » Štv 25.10.2012 13:26

Mna kazdy uistuje, ze inhalacka je setrna, ale nejaky strach urcite mam, moze sa stat cokolvek. Ale ono je to mix vsetkeho, co s tym deckom mojim rysavym vlastne je, ako sa bude preberat, ci ju cosi nebude boliet, ako sa bude hojit..Cosi take zazivam prvykrat, neviem o tom prakticky nic. Rozhodne budem rada, ked uz sa vsakovakym narkozam vyhneme, je jedno, nakolko je to "skodlive".
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Narkóza

Poslaťod petra b » Štv 25.10.2012 14:21

pigie píše:[quote="]pigie :yes:[/quote]
To je jasne, ja len, ze neodisiel po svojich ani k autu, ale sme ho niesli... [/quote]
no, je to individuelní u konkrétního psa i po konkr. zákroku. Můj pes prodělal narkoz a zákroků několik, někdy byl v pohodě, šel si, i když žádnej běh, někdy se šoural, ale k autu došel (tam byl rád, že je), někdy bylo nutno ho přenést. V podstatě čím byl starší, tím hůře. Od určitého věku již žádné "probuzovadlo" - mmj. kvůli srdíčku.
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Re: Narkóza

Poslaťod Denca » Str 21.11.2012 8:49

Moj psik york bol pred mesiacov narkoze..uspali ho lebo mu robili endoskopicke vysetrenie...psika vam po narkoze daju preto aby sa preberal pri osobe ktoru miluje nie preto ze to je nezodpovedne moj sa preberal asi hodinu zo spanku zavijal ako vlk na mesiac :D zaregistroval v kabelke svoju lopticku a hned skocil z mojho narucia na zem no rozchadzali sa mu labky nakolko este napoli spal bolo to vtipne ako sa snazil no neslo potom aj tak doma este spinkal cely den :jop: nevracal ,horucka nebola je to moj maly bojovnik
pes sa vam nikdy nepomsti,nikdy nerobi nic so zlym umyslom..kolko lasky psovi das tolko lasky ti tvoj milacik vrati
Denca
Okoloidúci
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Senec

Re: Narkóza

Poslaťod Bad » Str 21.11.2012 14:09

Denca píše:psika vam po narkoze daju preto aby sa preberal pri osobe ktoru miluje nie preto ze to je nezodpovedne

i můj pes se probíral z narkóz v mé přítomnosti - v čekárně u veta, každou chvilku ho kontrolovaly sestřičky i lékaři a pokud by nebylo něco v pořádku, tak by se mu dostalo okamžité pomoci. Můj kocour se probíral doma a bohužel, nezvládl to, kdyby byl u veta, tak okamžitá pomoc by mu zachránila život.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Narkóza

Poslaťod Denca » Str 21.11.2012 15:57

,,Bad,, ano budil sa pri mne ale u veta v cakarni nie doma...ved ho kazdu chvilku ho kontrolovali lekari zle som sa vyhadrila
pes sa vam nikdy nepomsti,nikdy nerobi nic so zlym umyslom..kolko lasky psovi das tolko lasky ti tvoj milacik vrati
Denca
Okoloidúci
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Senec

Re: Narkóza

Poslaťod brokolica » Sob 27.02.2016 21:30

Ahojte moji, prosim vas o radu. Moj pes musel vcera pod inhalacnou narkozou podstupit zasitie natrhnutej srste s ppdkozim. Vyspal sa z toho, este ma kludovy rezim (aby sa mu neroztrhli stehy ziadne behanie, iba chodit ma povolene). Dnes, po asi 28h po prebrati zacal po byte chodit ako zmyslov zbaveny. Niekedy si ranu olize a vtedy ho strhne (asi mu rana precitá), a zrychlene chodi, akoby ho nieco nahanalo a otaca hlavou smerom k miestu sitia (prava pazucha zvonka). Je to bezny prejav, ze je taky vyorana mys? Zajtra ideme pichnut atb. Moze to byt aj tym, ze nemal tolko aktivity ako obvykle a ma prebytok energie? Ďakujem vopred za odpovede. Weim, 1a3/4 roka. Papa a pije normalne, vylucovanie v norme. Pocuva, predtym chodenim normalny, hravy, poslusny.
brokolica
Okoloidúci
 
Príspevky: 7
Bydlisko: BA

Re: Narkóza

Poslaťod wer » Ned 28.02.2016 0:22

Asi ho to boli, citi to. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Predchádzajúci

Späť na Choroby