Vracanie a hnačka počas cestovania

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Vracanie a hnačka počas cestovania

Poslaťod bielyhavko » Uto 18.12.2007 15:24

Ahojte!
Mám menší problém z mojou sučkou. Keď potrebujem niekam ísť brávam ju zo sebou do auta.Problém je v tom,že vydrží tam ale keď idem naspäť tak sa vyvráti a následne ju tlačí na stolicu.Stolicu má vždy pred tím pevnu ale jak to príde na ňu v aute dostane hnačku úplne sa to meni z pevného na hnačku.Sú nejaké lieky keď je psíkovi zle v aute alebo ho jednoducho nemám brávať?DOma ju samú nemôžem nechávať a veľmi rada chodí do mesta.Môže to byť aj s toho,že ju v aute nadhadzuje a,že je v ňom teplo?ďakujem
bielyhavko
BANNED
 
Príspevky: 60
Bydlisko: Na dolinách

Poslaťod Iwka » Uto 18.12.2007 15:28

vyskusaj pred jazdou nedat jest, ak idete dajme tomu o 13:00 a jedla o 7:00 , je to v poho, ale nechaj take 3 hodinky aspon prestavku medzi jedlom a cestovanim
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod bassetka » Uto 18.12.2007 17:07

Skus ju na cestu autom postupne privykat.Nevoz ju na dlhe cesty kedy jej je po case zle a zvracia.Potom sa bude bat kazdej cesty,lebo si zapameta,ze jej je vzdy zle a zle jej bude uz len z tej nervozity.Kludne sa s nou v aute len hraj,davaj pochutky bez toho aby ste sa pohli.Musi si vypestovat dobru asociaciu na auto.Povoz ju len okolo domu.Ak to nebude zaberat,daju sa pouzit aj lieky pred cestou.Nacvik chce vytrvalost a cas.Z liekov sa da pouzit Kinedryl/niektorym nezabera/,homeopatika Cucculin,tabletky Degan,pasta,alebo tabletky Sedalin/po nom vam moze psik az zaspat,preto pouzite po odskusani ak by ste ho chceli pouzit pred vystavou./
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod bielyhavko » Str 19.12.2007 10:57

aha len my sme ju aj pred tím vozili a nič jej nebolo to až potom.Keď som si ju strčila do bundy nič jej nebolo ale jak som ju pustila okamžite začala.
A tie lieky môžem aj v lekárni kúpiť alebo to musím na predpis.
bielyhavko
BANNED
 
Príspevky: 60
Bydlisko: Na dolinách

Poslaťod katka » Str 19.12.2007 11:02

všetky také lieky sú voľno predajné v lekárni
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Poslaťod Ulfheiðr » Str 19.12.2007 11:16

Náš Dixi bol taký, že len čo sme ho dali do auta, tak sa začal triasť a vracal, až kým za 4 hodiny nevystúpil v tatrách.
Tiež nám pomohlo nedať jesť a pred a počas jazdy Kinedril. A všetko bolo ok.
Ale hnačku nemal
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod rea » Str 19.12.2007 12:11

Tá hnačka dosť svedčí o psychickom strese, tu je naozaj potrebné urobiť návyk s tým, že psík bude očakávať príjemné zážitky spojené s jazdou v aute.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod bielyhavko » Str 19.12.2007 17:16

neviem ale mám taký dojem že ona si spojila auto a veterinár.Lebo keď sa ide do auta už sa rozklepe lebo vie,že sa pojde k veťovi síce už sme dlho neboli.A do auta moc liezť nechce. Neviem zrejme to tak budem musieť spraviť.A na výstavu asi pojdem s ňou peši lebo ak by toto spravila v buse tak ďakujem pekne.
bielyhavko
BANNED
 
Príspevky: 60
Bydlisko: Na dolinách

Poslaťod rea » Str 19.12.2007 17:26

bielyhavko píše:...neviem ale mám taký dojem že ona si spojila auto a veterinár...


To spojenie si jej pravdepodobne vytvorila ty, keď išla autom len k veterinárovi a za ničím príjemným. Hnačka môže byť z toho. Zvracanie je otázkou návyku organizmu na nezvyklý pohyb, hnačka výsledkom psychického stresu. Preto píšem o príjemných zážitkoch spojených s cestou autom.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 19.12.2007 17:30

tak zoznamovať so psami by si mohla napr na cvičáku nie?? :no: a skús ju voziť autom na nejaké pekné miesta kde si pobehá alebo tak
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod MisheliQ » Str 19.12.2007 17:35

na šteňa z útulku si na ňu išla čo sa týka auta veľmi zhurta..a psychicky ju teda auto veľmi rozrušuje..aj ja keď som priveľmi v strese, tak mám kŕče v bruchu..je mi nevoľno, zle..takisto to je aj u psoch, sú vystresované čo spôsobuje, že im je zle a hnačkujú...musíš na ňu pomaly a odznova..navykaj ju na auto, odmeň ju ak si trebars v aute sadne..a auto jej hlavne spoj s niečim príjemním..
aj ja mám psa, ktorý sa bojí auta...mám ho u babky, je to krížence, stredného vzrastu ale nemala som s nim takýto problém, čo sa týka zvracania a hnačkovania..síce v aute nadmerne slitná :hi: a je taký dosť strnulý, neuvoľnený..akoby vyplašený, lenže nemám akosi veľa času učiť ho na auto, lebo tam prosto poňho prídeme a ide sa k vetošovi, síce pár dni u nás pobudne..ale potom zase musí naspäť...chvalabohu, že nemá takéto ťažkosti, to by bol dosť prúser, ale mohlo by to byť aj tým, že mi dôveruje? že mi verí, že by som ho nevystavila situácií, ktorá by mu bola nebezpečná? nie je asi vystresovaný veľmi, skôr nehybný..nerád sebou manipuluje v aute asi kvôli opatrnosti..hm? :smile:
hm a mám psa, Caesarka, a ten sa teší na cestu autom..ako nemala som s nim nikdy problém...vkuse skáče do auta a teší sa, že sa ide preč...lebo autom ho bereme buď:
-keď ideme k vetovi
-keď ideme na výlet
ale tak auto si najviac spojil s tým, že ideme na výlet..lebo to robíme častejšie
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

zvracanie v aute

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 12.04.2008 11:44

tak náš drobec sa vždy v aute pototo..po ceste čo sme ho viezli domov a podaroval mi svoje celé raňanky,sme mu pred dnešnou cestou na veterinu nedali papať,ale zvracal aj tak...po akom čase by si mal na to zvyknúť??ako tým prechádzali vaši drobci??
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: zvracanie v aute

Poslaťod phuture » Sob 12.04.2008 11:54

môj psík už pri odbere vo veku 8 týždňov bez problém vydržal vyše trojhodinovú cestu domov. najprv mu bolo smutno, ale potom zaspal a hoci som zastavoval každú hodinu tak potreboval sa iba raz vyčúrať, inak stále spal.
odvtedy sme už boli veľa krát autom, niekedy som ho vozil len preto aby si zvykol a teraz je úplne nadšený keď má nastúpiť, lebo zvyčajne ho čaká dáke dobrodružstvo :)

klasická rada je nekŕmiť pred cestou aj niekoľko hodín, zastavovať aspoň raz za hodinu, pred cestou nechať vyvenčiť a potom už asi len postupne privykať na cestovanie.
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: zvracanie v aute

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 12.04.2008 12:04

náš papal večer a ráno okolo 9 sme išli..cesta trvala len nejakú pol hodinku..no tak chlapeček si bude musieť zvyknúť :smile:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: zvracanie v aute

Poslaťod phuture » Sob 12.04.2008 12:30

navrhol by som postupné privykanie s tým aby pri psíkovy niekto sedel nech po aute nelieta a každú cestu ukončiť niečim príjemným, napríklad hrou, prechádzkou alebo podobne.

držím palce, je super keď sa dá bez problémov so psíkom cestovať :-)
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Ďalší

Späť na Choroby