Vracanie a hnačka počas cestovania

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: zvracanie v aute

Poslaťod Evika » Pon 25.05.2009 8:30

My to isté, prejdeme pár metrov a dáma začne slintať. Po Kinedryle slintá o sto percent viac, takže už nedávame. Keď poobede niekam ideme, dáme len raňajky a to stačí na krátku vzdialenosť, síce ju napína,ale slintá už o trochu menej a vydrží o pár km dlhšie. Stačí ale jeden piškótik a vyvráti ho. Fakt pomáha to vybehanie a havo potom leží unavený a to ani neslintá :jupi:
Evika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502

Re: zvracanie v aute

Poslaťod bobamima » Pon 25.05.2009 10:05

A toho Ikanu, koľko dávať, prosím? Tiež by stačila štvrťka tabletky pre môjho malého? Tabletky od spol. Tiens používam, musím povedať, že mi veľmi pomohli, ale psíkom som ich ešte nedávala, aj keď som nad tým už uvažovala.

Tento víkend sme nezvracali :jop: :jupi: , síce nám bolo zle a nadrapovalo nás, ale keď tak bolo, otvorila som okno, pustila čerstvý vzduch a prešlo nás to. :smile: :no:
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: zvracanie v aute

Poslaťod Evika » Pon 25.05.2009 14:12

To je tiez dolezite, to otvorenie okna. Fakt pomaha.
Evika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502

Re: zvracanie v aute

Poslaťod Katka:) » Pon 15.06.2009 18:12

My my sme minule šli na prechádzku, cestou tam nezvracali, akurát keď sme šli naspäť sa vyzvracal a stačilo keby s tým počkal aspoň 5 min a vystúpili by sme lebo sme už boli skoro doma :ha:
Katka:)
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 87
Bydlisko: Michalovce

Re: zvracanie v aute

Poslaťod Klaudia a Ťapka » Štv 18.06.2009 22:33

No povracala sa mi iba raz, ale ona vždy ked vidí niekde otvorené auto tak sa strašne snaží do neho nastúpiť, no keď už ideme tak celú cestu bez piští :pac: :ua:
Pes ťa dokáže nahovoriť na čokolvek - bez slov. Pam Brown
pražská krysaříčka Ťapka,
http://www.tapkajka.estranky.sk
Klaudia a Ťapka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bratislava

Re: zvracanie v aute

Poslaťod NoRRo » Uto 14.07.2009 16:39

Moj Hassan nema problem s cestovanim len vzdy pcha hlavu dole pod sedadla a neviem preco :lol: ale este sa mi nikdy v aute nepovracal :jazyk:
...BULLMASTIFFS NEVER DIE...
NoRRo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Červenica pri Sabinove

Re: zvracanie v aute

Poslaťod daggi » Štv 16.07.2009 10:56

Nasa sa pozvracala ked sme s nou cestovali domov od chovatelky, ale odvtedy ju vsade berieme so sebou, ale sa to uz nestalo, ale snazime sa vtedy aby sa neprejedla, aspon moc jej nedame jest pred cestou autom :no:
daggi
Junior
 
Príspevky: 300

Re: zvracanie v aute

Poslaťod mimi » Pia 17.07.2009 8:29

Tara tiez v aute zvracia.
Na kratke vzdialenosti sa to este da ale musi pri nej niekto sediet s pripravenym sackom co sa nam ale osveilo je too
Cerenia
http://www.cerenia.com/Cerenia.aspx -toot je v anglictine origos stranka.
http://www.lekarna.cz/cerenia-10mg-ml-a-u-v-inj-20ml/ toto je v cestine
napriklad teraz ked ideme na tabor do ciech jej to dame
kd isli nasi na chalupu dostaa to a naozaj nezvracl ani nebola unavena
mimi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 457

Re: zvracanie v aute

Poslaťod Evika » Pia 17.07.2009 10:00

mimi a to jej veterinar musi pichnut vsak? My zajtra odchadzame na dovolenku, ale uz o nejakej pol siedmej takze nemam sancu dat jej to pichnut :ua: Lebo nasej Kinedryl nepomaha...
Evika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502

Re: zvracanie v aute

Poslaťod mimi » Pia 17.07.2009 10:25

nie je to tabletka
mimi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 457

zvracanie pri ceste autom

Poslaťod stevik » Str 18.11.2009 16:41

ahojte, je možné nejako predísť zvracaniu u psíka, keď cestujeme autom?
www.chicco.estranky.sk
.......pocítila som tichý príval lásky, silný a neustále prúdiaci.........
stevik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85
Bydlisko: Košice

Re: zvracanie pri ceste autom

Poslaťod Erája » Štv 19.11.2009 22:00

Ten den nekrmit, a "odnaučení" zvracení při cestování je čistě o kilometrech. Čím víc jich má za sebou, tím dřív přestane zvracet. Takže brát psa autem i jenom "za roh", brát na dlouhé výlety co nejčastějš.
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: zvracanie v aute

Poslaťod petacuckova » Pon 11.01.2010 8:21

Naša nezvracala do 8 mesiacov, všetko bolo v pohode, či sme išli na dlhú cestu alebo len pár kilometrov. Posledné dva týždne zvracia vždy. Ak je najedená jedlo a keď lačná, tak žalúdočnú šťavu. A môže byť vpredu, vzadu... proste z ničoho nič. A čo je zaujímavé zvyčajne pred konečnou :-)... celou cestou nie a pár metrov pred cieľom to pokrstí. Je pravda že neobsedí, behá zo zadných sedadiel na predné, vyzerá cez okno, ale to robila aj predtým... Čítala som, že dávate kinedryl. Je to neškodné ? Lebo mi cestujeme tak trikrát do týždňa, či to nebude mať na ňu nejaké negatívne následky.
petacuckova
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: zvracanie v aute

Poslaťod ika37 » Pon 11.01.2010 13:38

Ahojte

Nasa Becky vracala asi dvakrat v aute ked bola mensia a to raz ked sme boli u zverolekara aon ju ockaval proti besnote a psinke a asi jej to moc nesadlo a druhy krat ked bola vo svojom kosiku, my ju tak prevazame tak sa tam moc kymacala ako sme isli tak odvtedy kosik zapiname bezpecnostnym pasom a nemame ziadne problemy lebo sa nekymaca si vzdy lahne alebo sedi a pozera a zle jej uz nebolo odvtedy.
ika37
Šteniatko
 
Príspevky: 57

Re: zvracanie v aute

Poslaťod Elio » Str 13.01.2010 11:46

nas NO sa v aute povracal len raz a to vtedy ked sme si ho niesli domov od chovatela a od vtedy nic, auto miluje a ma uz za sebou aj 16 hodinovu cestu a skoro cely cas prespal na zadnych sedadlach :smile:
Elio
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 116
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby