Vracanie a hnačka počas cestovania

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: zvracanie v aute

Poslaťod prochy » Štv 14.01.2010 20:15

mam 3 mesacnu fenku amstaffa a som na nervy ked niekam ideme autom ci uz to je kratka alebo dlhsia vzdialenost.. ne len ze vygraca ranajky a obed naraz ale potom celuuu cestu slinta a to takym stylom ako ked je pustena voda z vodovodneho kohutika.. celeeee auto je od slin..
Dnes to iste, akonahle som otvoril dvere od auta utiekla mi na 100 metrov :nie:
ak ste mali podobne skusenosti s vasimi milacikmi poradte plllz co s nou.. kde je najlepsie ju mat? na sedadle vedla mna, pripadne na zemi pod sedadlom??? tabletky???
dakujem :ahoj:
prochy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: zvracanie v aute

Poslaťod janas » Štv 14.01.2010 20:37

Poznám, naša má už 1 rok a stále slintá ako z vod. kohútika, zvracia už menej. Vraj sa to vekom môže zlepšiť. Plusové je to, že nemá už problém nastúpiť do vozidla, tiež mala tendenciu zdrhať. Chce to pevné nervy.
Je to niečo podobné ako ľudia, čo neznesú cestu v dp.
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: Vracanie a hnačka počas cestovania

Poslaťod zuzka:) » Pon 14.02.2011 17:02

uf, ako som prečítala posledné 2 príspevky, tak som rada, že nemám len ja uslintaného psa.
ale
má už 3 roky, ja ho mám asi 2 a pol. naučila som ho chodiť busom a vlakom. v autobuse slintal nenormálne (inak je kľudný), tak sme cestovali s handrou, vlakom sme chodili častejšie, tak tam to bolo lepšie. a je to asi aj pohodlnejšie. už dosť dlho vo vlaku neslintal vôbec. v autobuse o dosť menej, aj keď stále na nás zazerajú ľudia :hi:
ale
za posledný týždeň sme išli 3x mhd a dnes hneď po mhd aj vlakom. a po každom raze vyvracal bielu penu. prvý krát to bolo možno aj pol hodiny po vystúpení z busu. dnes tiež aspoň 10 minút po a po vlaku trochu menej. nechápem. do teraz sa mu to nikdy nestalo, akurát ho často potom prehnalo. tak akože zo stresu. inak cestuje pekne. ani sa nepohol do kopy. ani ho príliš netriaslo alebo čo. tak to by mohlo byť len nejak zo stresu alebo čo? len ja tomu vôbec nerozumiem, že 2 roky cestoval v pohode a teraz toto :ua:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vracanie a hnačka počas cestovania

Poslaťod zuzka:) » Sob 05.03.2011 20:35

písala som jednému vetovi, lebo som nevedal koho sa mám opýtať a jedna veta z odpovede
"Každý proces má svůj určitý vývoj, ve Vašem případě zřejmě dochází k tomu, že pes jízdu skutečně nesnáší, nezvyká si."
:ua: takže chudák Deníček
pôjdeme busom asi v pondelok, tak uvidíme či to neprešlo...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vracanie a hnačka počas cestovania

Poslaťod Pinklady » Pon 07.03.2011 11:06

Nas Hercules ma nieco podobneho, asi po roku cestovania vlakom, chodime tak raz za dva tyzdne az mesiac ma asi stres z vystupovania z vlaku, napriek tomu, ze je pekne v taske na psa, ale vzdy jak vystupime, tak ho dam z tasky von sa za minutu pozvracia. Vo vlaku je v pohode, ludi miluje, natahuje sa tam na zemi, potom zase spi v taske a pod. Ale jak ideme vystupovat, tak pri dverach ma evidentny stres. Predtym to nemaval, ale teraz tri razy po sebe to iste. Inak autom chodi uplne v pohode, je to luxusak, ma to auto radsej... :smile:
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274

Re: Vracanie a hnačka počas cestovania

Poslaťod eisska » Uto 16.08.2011 12:23

Ahojte,

toto je presne aj nas pripad. Najprv som si myslela ze jej stres prejde ale poslednou jazdou sa to este zhorsilo. Ked nam ju chovatelka viezla na stanicu vracala v aute a odvtedy to ma zafixovane ako nieco velmi zle :ua:
vlak, bus a elektricku zvlada relativne v pohode dokonca aj na dlhsie trasy. Preto som ju zacala pomaly privykat na auto bez toho aby sme isli. Prosto len nastupila, posedeli sme, mojkala som sa s nou a vystupili sme. Potom len nastupovala a vystupovala a tak dalej stale dokola, pripadne este s hrackami. Najprv to vyzeralo ze to zafungovalo, ale posledna cesta bola presne opacna. Slintanie sa zhorsilo a vyvadzala ako pominuta. Mala som ju na prednom sedadle pri sebe (sofer bol niekto iny) a celu dobu som sa jej venovala, skusala som otvorit okno, alebo dat ju dole pod nohy ale zbytocne. Este k tomu blinkala. Ten stres co prezivala by sa dal krajat. Ja som sa snazila zostat kludna, nech ten stres v ziadnom pripade nema odomna. Pred cestou naspat bola poriadne vybehana, unavena a aj tak sa vsetko zopakovalo. Az nakonci nachvilu lahla ze spala.
Este doplnim ze je ma styri mesiace. Ak vas napadne co robim zle, prosim napiste. Zatial mi zostava len trpezlivost a zasa len trpezlivost. Dolezite este je, ze do auta nie je problem vojst. Problem nastane ked sa auto nastartuje. :pac:

dakujem za rady :no:
eisska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Vracanie a hnačka počas cestovania

Poslaťod AgiKokre » Sob 19.11.2011 15:46

našemu tiež býva zle v aute ,,, ale ako sme mu prestali dávat jest pred cestou a a dávat kynedril tak už je to v pohode
AgiKokre
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Bydlisko: prievidza

Re: Vracanie a hnačka počas cestovania

Poslaťod Minnie » Ned 25.03.2012 8:36

rada by som sa opytala... pes, ktory zvracia v aute, zvracia aj vo vlaku? velmi by som sa chcela ist pozriet buduci tyzden na ten 1. april do Trencina s Holly, no autom si sama netrufnem a vo vlaku sa bojim, ze mi celu cestu pregrcia... :ua:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Vracanie a hnačka počas cestovania

Poslaťod zuzka:) » Ned 25.03.2012 8:42

môj ked som si ho viezla domov tak mu bolo dosť zle, vracal v aute aj cestou na vlak, aj potom z vlaku domov, ale vo vlaku mu nebolo vôbec nič. a to ním išiel prvý krát v živote. z trnavy do kysaku, čiže aj dosť dlho.
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vracanie a hnačka počas cestovania

Poslaťod Minnie » Ned 25.03.2012 8:47

ja si tiez myslim, ze vo vlaku by to mohlo byt lepsie.. najviac sa obavam toho motoracika z Nitry do Leopoldova, ten je este taky viac kymacavy. rychlik by uz mal byt ok. ach jaj, neviem ci to risknut ci nie. my sme ju viezli 5 hodin domov autom a pozvracala sa 20x urcite. a to mala nasadeny aj kinedril..
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Vracanie a hnačka počas cestovania

Poslaťod zuzka:) » Ned 25.03.2012 9:16

tak skús ísť ešte prv nejakú kratšiu trasu :nwm: moj vracal možno aj preto, že nemal uplne prázdny žalúdok. už vracať nezvykne, ale že mu je zle, to vidno, iba na diaľnici vyzeral v pohode, keď sme vošli do mesta, konec...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vracanie a hnačka počas cestovania

Poslaťod starr » Ned 26.08.2012 18:06

Máte niekto takú skúsenosť, že by pes v aute/autobuse/trolejbuse vracal a nikdy sa to nezmenilo? Počula som, že vraj to môže byť diagnóza s názvom kynetóza, že proste psovi je vždy zle z toho, keď je niekde, kde sa to hýbe.

Mne môj pes v aute/buse (vo vlaku zatiaľ nie) vraciava a to aj vtedy, keď mu nedám pred tým napr. 12 hodín žrať. Vtedy vyvráti len žalúdočné šťavy, a potom sa samozrejme tak nešťastne tvári. Keď pár hodín pred cestou žerie, tak samozrejme vyvráti všetko, čo zožral. Najviac vracia vtedy, keď cesta nie je plynulá. Napr. hodinu po diaľnici nevracal, prišli sme na jeden kruháč a pic ho. Proste stačí, aby šlo auto/bus trochu do oblúku, trochu sa pribrzdilo, trošku to nadhodilo alebo sa rozbehlo na križovatke a už je šabľa vonku. Kľudne aj dve-tri-štyri v nejakých časových intervaloch.

Je mi to ľúto, keďže s ním chodím autom pomerne často, ale na druhej strane neviem, či by bolo rozumné pchať do neho kvôli tomu pred každou cestou nejaké lieky, určite to nie je pre telo ktovie čo. Nemyslím si, že sa to zlepší, mám ho už päť mesiacov a je to stále také isté.

Neviete mi niekto niečo poradiť? Alebo sa s tým proste len zmieriť a nosiť so sebou stále jednu igelitku, ktorú mu dám pod papuľku (ak to stíham), keď ide šabliť? Mne to až tak nevadí, ide mi o neho, že nechcem, aby mu bolo furt zle, určite to nie je pre neho príjemné.

Úplne nalačno máme vyskúšané (už to tak robím stále, ale je to nič platné), aj úplne krátke trasy a postupne ísť na to (cca 1-1,5 km), toto nepomáha, vracia aj tak. Zo stresu to nebude, chodíme s ním na príjemné výlety a pod., takže sa teší, je to fyziologická záležitosť a má to spojitosť s tými, hoci aj úplne minimálnymi, výkyvmi tempa jazdy, ktorým, sa ale vyhnúť nedá ani keď jazdíme maximálne opatrne ako sa dá. Lebo stačí len minimálne pribrzdiť, čo je pomaly ledva cítiť a už je zle.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Vracanie a hnačka počas cestovania

Poslaťod zuzka:) » Ned 26.08.2012 18:13

čo som vyššie písala, ako som písala tomu vetovi čo tam citujem jednu vetu, on mi poradil nejake homeopatiká, ale vobec nepamätám už aké (ja ako sa poznám, by som radšej chodila pešo na stanicu, keby mu to grcanie po buse neprešlo). ja si myslím, že môže byť psovi zle furt a nikdy si nezvykne. ved aj ludia niektorí neznášaju cestovanie aj celý život...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vracanie a hnačka počas cestovania

Poslaťod starr » Ned 26.08.2012 18:18

Skúsim sa spýtať veta na nejaké homeopatiká, díki. Ono, ja som už zmierená s tým, že to bude mať celý život, ale chcela som sa tu ešte poradiť, či náááhodou nemá niekto niečo odskúšané, nejaký prírodný liek alebo či to náhodou po roku-dvoch-troch neprejde alebo ja neviem :-). On aj keď 15 alebo 24 hodín pred cestou nežerie, tak vracať proste bude. No keď sa s tým nič nebude dať robiť, tak bude proste vracať celý život, čo už :ua:.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Vracanie a hnačka počas cestovania

Poslaťod larami » Ned 26.08.2012 18:39

starr, že by toto :Cocculus - pro psy, kteří v autě sedí a bojí se pohnout, slintají a následně zvracejí. Udajně má přinést nejen okamžitou úlevu, ale i trvalé léčebné účinky;
alebo rovno celý článok
http://casopis.planetazvirat.cz/090608-nemoc-z-jizdy-kinetoza-1.html
pre Laru Prosba psa´´ bud v mojich ťažkých chviľach vždy so mnou.S Tebou je pre mna všetko ľahšie. ´´Obrázokza Dúhovým mostom 01.02.2010
larami
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 782
Bydlisko: Snina / Wien AT

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby