Vracanie a hnačka počas cestovania

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Vracanie a hnačka počas cestovania

Poslaťod Mackie » Ned 26.08.2012 21:57

Drako mi v aute grcal stale, ale u neho je to fyziologicke, on ma zrejme problem s kyselinou, ked nezerie zeleninu, tak sa napasie travou a vygrca to, a v aute je to presne o tom, ze ked ho ponatriasa, tak tie stavy idu von, napr. na dialnici okolo Popradu uz som automaticky zastavovala na prvom odpocivadle a cistila box - cize po nejakych 70 km, ale zvysok cesty 200-300 km uz je ok
teraz davam polovicu kinedrylu, funguje (stvrtka bola malo)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vracanie a hnačka počas cestovania

Poslaťod starr » Ned 26.08.2012 23:03

Larami, Mackie: Ďakujem veľmi pekne za rady. Čo opisuješ ako to mal Drako, tak presne tak nejako to má môj Thasso.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Vracanie a hnačka počas cestovania

Poslaťod bobacik » Pon 27.08.2012 14:31

Mackie, nie je havino z kynedrilu ospalý? Môj havík má tiež tento istý problém, má už takmer tri roky a cesta autom a autobusom je vždy o tom istom - vracania, vracanie, vracanie. Chodím s ním aj na výstavy a bojím sa, aby od Kynedrilu nebol oťapený. Homeopatiká nám vôbec neúčinkujú, skúšala som aj Bachovu terapiu - bez účinku.
bobacik
Nováčik
 
Príspevky: 33
Bydlisko: Žarnovica

Re: Vracanie a hnačka počas cestovania

Poslaťod Mackie » Pon 27.08.2012 15:00

prvy krat ked som s nim isla na zadnom sedadle a ogrcal cudzie auto, tak cestou spat dostal celu tabletku a veru ze zaspal ako drevo, prave preto davam len polovicu tabletky, cela je vela
psy su v kufri v boxe a pri ceste "tam" stale pozeraju z okien a nadhadzuje to s nimi, takze mna by len potesilo, keby boli ospali a aj realne spali, alebo aspon lezali (cestou domov su taki zniceni, ze spia resp. lezia bez ohladu na tabletku)
pokial viem, ucinok zacina ustupovat po 2-3 hodinach, podavat sa ma hodinu pred cestou, takze by to malo byt v pohode aj pri kratsej ceste a pes by nemal byt dlhsie ospaly, treba to vyskusat, kazdy pes asi bude reagovat inac
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Jazda autom

Poslaťod Veronika:) » Pon 04.05.2015 10:31

Dobrý deň prajem všetkým havkáčom.
Chcela by som sa poradiť ohľadom vozenia psíka v aute, býva mu zle, vracia, mala som 18 rokov dve čivavy a tým nikdy nebývalo zle, preto by som sa chcela spýtať či mi neviete poradiť, nechcem do neho pchať lieky.
Ďakujem veľmi pekne. :lol:
Veronika:)
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Predchádzajúci

Späť na Choroby