Hot Spot

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hot Spot

Poslaťod moschino » Štv 30.06.2016 22:56

Offtopic: co su holitka? :hi:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Hot Spot

Poslaťod pigie » Pia 01.07.2016 6:50

Offtopic: Citala si text spravne? :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hot Spot

Poslaťod Bad » Pia 01.07.2016 7:32

Offtopic: taky nad tím dumám :lol:
tož holítka jsou taková ta udělátka na holení
a "hotíky" z textu Buchti jsou hot spoty, jak je koneckonců předmětem tohoto tématu :no:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Hot Spot

Poslaťod moschino » Pia 01.07.2016 7:49

Offtopic: :joint: dosť čo zabúdam gramatiku, už aj čítať, to je celé zle :prd:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Hot Spot

Poslaťod Buchťa » Pia 01.07.2016 9:23

Bad píše:a "hotíky" z textu Buchti jsou hot spoty, jak je koneckonců předmětem tohoto tématu :no:[/ot]


Offtopic: Jj, hotík je mé pojmenování hot spotu :heh: , je to "láskyplný" slang. název :angel:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Hot Spot

Poslaťod Bad » Pia 01.07.2016 9:50

teda, dát láskyplné pojmenování takové, s prominutím, svini :pac: :heh:

A vidíš Buchťa, kdybys byla správný úchyl, tak drbkání PSA na koulíkách máš v každodenním repertoáru a teď jsi mohla jenom něžně potírat a Bru by si radostně (skoro) užíval..... :jazyk:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Hot Spot

Poslaťod Buchťa » Pia 01.07.2016 9:56

Bad píše:teda, dát láskyplné pojmenování takové, s prominutím, svini :pac: :heh:

A vidíš Buchťa, kdybys byla správný úchyl, tak drbkání PSA na koulíkách máš v každodenním repertoáru a teď jsi mohla jenom něžně potírat a Bru by si radostně (skoro) užíval..... :jazyk:


Tak přeci víš, že nejsem komplet :jazyk: .

A úchyl jsem - prcek si hladkání na kouličkách užívá každý den :heh: :jazyk: . Jen Bru byl vždy na ocas, zadní gaťky a kouličky fest háklivej (a i na uši :ach: ). Gaťky již škrabkáme, ocas taky, uši docela zvládáme, jak kdy, ale vajka ....
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Hot Spot

Poslaťod kikal » Pon 11.07.2016 22:36

ahojte, tak vyzerá, že aj náš labík má toho hnusoša "hoťáka".... kuk foto
Vraj dľa skúsenosti zaberá sprej, kt.prikladám vo foto, len ho neviem na webe objednať. Ešte skúsim zajtra lekárne. Zatiaľ dezinfikujeme, potierali sme repíkom, no nepomáhalo, stále mokvá a trochu sa šíri.... má to na líci, pod uškom (momentálne má uši upevnené navrchu hlavy gumičkou, aby sa miesto, kt. sme vystrihali vysušilo :no:
verím, že to čoskoro dáme ! a vďake Buchťa za identifikáciu, diagnózu na diaľku :yes:

držte palce ! :)
Prílohy
4.jpg
4.jpg (13.97 KiB) Zobrazené 2169 krát
3.jpg
3.jpg (13.24 KiB) Zobrazené 2169 krát
2.jpg
2.jpg (14.68 KiB) Zobrazené 2169 krát
1.jpg
1.jpg (18.02 KiB) Zobrazené 2169 krát
sprej alpha derm plus.jpg
kikal
Šteniatko
 
Príspevky: 58

Re: Hot Spot

Poslaťod Buchťa » Pon 11.07.2016 22:56

Kikal, rádo se stalo, to je to nejmenší :smile: .
Komplet vše okolo vystříhej, nejlépe vyhol. I okolí! Nesmí se mu do rány dostat ani chloupek z okolí (dráždí to).
A ano, hotík se rozšiřuje kosmickou rychlostí :ach: :ua: .
Několikrát denně vymývat řepíkem, hnis dát pryč. Pak vysušit = pořádně! A pak desinfikovat (používám Betadine - roztok 1:10). A opět vysušit a opět pořádně! I okolí. Hotík má totiž rád vlhko.
A tak stále dokolečka a stále po ošetření pořádně vysušit (něčím, co super saje). Vše použít jen jednou - nikdy zpětně znovu nenamáčet (používám nastříhaný obvaz - namočím, vymyji ránu, vyhodím a tak dokola).
Na vysušení používám jedny velmi savé papírové kuchyňské utěrky. Přiložím na ránu, jemně přitlačím, vyhodím. A stále dokola, dokuď není utěrka naprosto suchá.
A to vše několikrát denně.
A kontrolovat ho po těle - hotík najednou vyběhne kdekoliv jinde.
Držím palečky ať to zvládnete :jop:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Hot Spot

Poslaťod Bad » Uto 12.07.2016 6:22

Já bych si tím hot spotem nebyla tak jista, dle fotek i toho, že ho to nesvrbí. On je hot spot hodně bolavá záležitost. V každém případě bych s tím šla za vetem. Ono, jestli tam už má rozjetou bakteriální infekci, tak bys stejně měla vyfasovat něco atb/kortikoidního (u mého psa - žádné stříhání, žádné vysušování, žádná betadina ani hypermangan - jenom jsem nanášela léčivo a ono si to už poradilo samo :lol: )
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Hot Spot

Poslaťod kikal » Uto 12.07.2016 8:35

Ďakujem Vám holky, dnes ideme veťošovi a basta ! :) papa

Buchťa ďakujem aj za ten liek, čo si mi napísala s podobným zložením.
kikal
Šteniatko
 
Príspevky: 58

Re: Hot Spot

Poslaťod Buchťa » Uto 12.07.2016 8:56

Bad píše:Já bych si tím hot spotem nebyla tak jista, dle fotek i toho, že ho to nesvrbí. On je hot spot hodně bolavá záležitost. V každém případě bych s tím šla za vetem. Ono, jestli tam už má rozjetou bakteriální infekci, tak bys stejně měla vyfasovat něco atb/kortikoidního (u mého psa - žádné stříhání, žádné vysušování, žádná betadina ani hypermangan - jenom jsem nanášela léčivo a ono si to už poradilo samo :lol: )


Badíku, to vážně?
Co jsem byla s tím prvním u vet, tak to i oni komplet vystříhali a oholili (včetně okolí). Co jsi tam dávala?
A jinak, ani Bru si to neškrábe.
A v jiné témě jsem Kikal napsala, že pokuď to již mokvá = vet (viewtopic.php?f=11&t=2636&p=1325556#p1325553).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Hot Spot

Poslaťod Bad » Uto 12.07.2016 16:08

jojo :yes: Tak stříhat moc není co,on si to vyhryže. Vysušování desinfekcí patrně vede ke svědění = horší, hypermangan mu vyloženě chutná :hmm: . Dokud to není "bakteriózní", tak mi dobře fungoval sudokrém,který udělal strup a pod ním se to vyhojilo. Teď naposled mi dal vet jakousi emulsi (cosi kortikoidního?) a patlala jsem jenom to.
Tož Aribo je na ošetřování jako vlastní bratr Brunča, tak je nutné najít tu nejjednodušší cestu :ha:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Hot Spot

Poslaťod kikal » Uto 12.07.2016 16:41

Ahojte, doobeda sme vybehli za vetom. Diagnostik.to ako Hot spot. Vyholil strojkom, dezinfik., dal masticku, pichol ATB. Do nedele mame ATB tablety, kortikoidne tablety a nanasat special sampon( natiahol nam do striekacky). Ci ten nas nufak stvaral pri holeni....;) to ani pri injekcii tolko nevyvadzal ;)
kikal
Šteniatko
 
Príspevky: 58

Re: Hot Spot

Poslaťod kikal » Uto 12.07.2016 17:28

Holky,
posielam Vám foto nášho ňufáka, dnes aj s golierikom :) :foto:
Prílohy
gor hot 2.jpg
gor hot.jpg
kikal
Šteniatko
 
Príspevky: 58

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby