Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Monii » Štv 23.10.2014 11:08

Dá sa pes pri RTG udržať tak, aby sa dali spraviť dobré snímky? :nwm:
Frajerova 8 ročná fenka nejak začala pokulhávať (písala som do témy Krívanie,...). Uvažujeme, že ju dáme pofotiť, no frajer má strach z toho, či v pohode znesie narkózu. Keďže už má 8 rokov.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 23.10.2014 12:03

stačí prispať nemusí byť full narkóza. Neruška sme dávali dvakrát na RTG, stále pod full narkózou, lebo on je ako lokomotíva :D a pre istotu, aby sa neprebral, lebo to by boli všetci na maderu. Ale Kiuška bola len v náladovke by som nazvala. Len mierne prispatá. nero sa preberal z tej celkovej asi dva dni, Kiuška bola v priebehu 5 minút total naspeedovaná zas :)
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Monii » Štv 23.10.2014 12:16

Leila, a potom sa dáva aj preberačka? Ja chcem do nej čo najmenej toho pchať. No musím si ja zavolať na tú veterinu, lebo najradšej by som pre ňu nie full narkózu.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 23.10.2014 12:37

áno, akonáhle je všetko hotové, ihneď sa zvieratko preberá. ja by som zvolila na tvojom mieste takéto niečo. je to fakt jemnejšie pre toho psíka a veľmi rýchlo sa preberie a bez nejakého oťapenia. sučka bola ihneď mobilná. zato Nerušo sa tackal a nevedel prejsť z auta do domu. prišli sme do izby, ľahol a spal do rána, to som mu dala striekačkou vodu, lebo nechcel inak a spal až zase do večera...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod pigie » Štv 23.10.2014 12:40

A ak ma 8 rokov, tak ja by som nevahala a sla na vysetrenie co najskor, lebo aj tieto preberacky su pre organizmus zataz, dokonca sa vravi, ze horsie ako ked to pes vyspi. Ale ked jej to prepukne naplno o rok, tak to bude este horsie s vysetrenim. Takze sup sup. Ja som si tiez povedala,ze v 8smych ho dam prispat najneskor, takze som dala urobit vsetko, co bolo treba s prispanim.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod ivana1 » Štv 23.10.2014 19:46

Haleth píše:Ja by som fakt chcela objednať Stride, ale nie psačí, konský. Obsah je totožný, len je lacnejší. Samozrejme najväčšie balenie vyjde najlacnejšie, nechcel by sa niekto rozdeliť? Nemám momentálne tristo eur ani toľko toho nespotrebujem :ua: Poštovné zadarmo.
http://www.happyzoo.cz/trm-stride-ha-so ... l/d-16814/

My sme ho na jar (?) kupovali s DankouD - Danka ho porozlievala - bolo nás viac, však skús vyhlásiť tému - možno sa niekto pridá.

pigie píše:Dnes sa dalsi vet divil, ako moze vobec chodit :ua:
Chudáčik milý. :ua: Držíme packy, aby ešte dlho nebolo horšie, ako už je! Ak nemôže byť lepšie. :ua:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod pigie » Štv 23.10.2014 19:49

Ja by som sa pridala ale mam doma kopu inych, ktorym konci expiracia a musim to pominat :ua: A u nas to nemalo ziadny lepsi vysledok nez ine chondra.
Ivanka diky, inak mam pocit, teda nie pocit, to je viditelne, ze ako ho vcera rozlamali (ked sa s nim tak manipulovalo furt :ha: ), tak dnes to bol uplne iny pes, ako vymeneny, aj chlap to poznal, dosiel domov, ze ci som to neprehnala s drogami, lebo mame akehosi veselsieho psa :heh: Hovorim nie a ziadne drogy ani nedostal, asi sa tesi, ze sme ho tam nenechali :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Haleth » Štv 23.10.2014 19:50

Sunny, Lenka, pigie, ok, evidujem. Ešte by sa zišiel niekto. Dvaja...
Ivanka, viem, ja som tiež brala nejaký zvyšok od Danky, ale to je už dáááávno fuč.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod pigie » Štv 23.10.2014 19:55

Mna neeviduj, ja som zistila, ze na klby tu mam toho este na pol roka. To by som fakt nakupovala prilis dopredu :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Monii » Pia 24.10.2014 18:28

Tak dnes sme boli na RTG bedier. Vet videl, že psica bude spolupracovať, tak ani pod narkózu nešla. Podľa RTG je všetko v poriadku. Pri prehmate zistil trošku opuchnuté koleno. Žiadne lieky ani nič nenaordinoval. Vraj je to bežné, ak nie je zvyknutá na dlhšie prechádzky. :nwm:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Vikiki22 » Pia 24.10.2014 19:24

To sa ešte robí RTG BK bez narkózy? To si pes nechal tak vytočiť kĺby? :oo:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod merri » Pia 24.10.2014 19:41

Hm, neviem, ci u psa bez narkozy sa da spravit 100% snimok, ani ak by bol akokolvek spolupracujuci, uz to tu bolo pisane, svaly pri vedomi proste nepustia klb tam, kam treba. :nwm: Nemas snimok?
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod zuzkabluzka » Pia 24.10.2014 20:08

Aj malému robili rtg bez prispatia. Boli sme pripravení, prišiel nalačno, ale spolupracoval, tak to skúsili. Riešila sa len pravá predná končatina. Tak hádam ortopéd by mal vedieť, či to bude mať vplyv na posúdenie. :nwm:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod pigie » Pia 24.10.2014 20:21

Lakte sa daju, bedra nie. Ale ak je pes kludny sa da urobit RTG aspon tak, aby sa nieco videlo, ale na posudenie DBK to nie je. Mna skor zarazilo, ze 8 rocny pes nema ani naznak stareckej artrozy, pretoze to mava skoro kazdy pes, sa mi to nezda tiez :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Monii » Pia 24.10.2014 20:36

Baby, tu máte snímok. On ju predtým prehliadal a nechala sebou v pohode manipulovať. Tak usúdil, že netreba prispať :nwm: On nám povedal, že z tohto snímku vie posúdiť, či to má ok všetko alebo nie.
Prílohy
Lucy RTG bedier.jpg
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby