Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab,maz

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Vypadávanie srsti na ušku

Poslaťod Kači-Beny » Pon 03.03.2014 20:40

nemáme žiadne zvieratá.. Vo štvrtok idem s nim ku veterinárovi, tak Vám dám potom vedieť :smile: dúfam, že sa to vyrieši :smile:
Kači-Beny
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod lenikasss » Ned 16.03.2014 17:53

ahojte, nestretli ste sa niekto s tym, ze vasmu psikovi krvacali konca usiek?sa nam to vratilo teraz opat a lekar radi kupirovat ich.na nete som nasla v amerike je viac psov s tymi problemami a nazyvaju to fly bites
Prílohy
fly_bites_dog_ear2_lg (1).jpg
fly_bites_dog_ear2_lg (1).jpg (5.19 KiB) Zobrazené 2254 krát
lenikasss
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod renqa » Ned 16.03.2014 18:12

fly bites sa to volá preto, že je to od tých múch, ktoré som už spomínala.
http://www.wiki-pet.com/health/dog/cond ... ion_id=141
Causes
Dogs are attacked by biting flies.

Na tej stránke sa aj píše, že treba používať repelent proti tomu, ale ak nemáte v okolí takéto muchy, tak potom neviem. Zvyknú to mať psy, ktoré žijú na salaši, pri dobytku a pod.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Vikiki22 » Ned 16.03.2014 18:16

Áno, toto veľmi dobre poznám. Môj ovčiak mával toto každý rok od múch. Veterinárka nám na to dávala nejaký prípravok, s ktorým som mu to natierala a vždy sa mu to pekne zahojilo. Len si nepamätám, čo to bol za prípravok... A už sú u nás také muchy? Oni sa vždy objavili niekedy v strede leta až. Ale zrovna kvôli tomuto kupírovať... Čo tí ja viem?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod lenikasss » Ned 16.03.2014 18:37

to je to ze niekedy aj dvakrat do roka a bola som u troch veterinaroch a nikto mi nevedel na to nic dat az jeden mi predpisal krem protopic, pomaha, ale nie hned. uz mam doma aj stenu od krvi ako sa trepe :S a urcite ho to stipe svrbi tak sa stale trepe. no skusila som aj repelent ktory sa dava konom ze moze aj psom, ale je ruzovy a potom je cely zabrabany od neho. je to cudne, lebo byvam v btovke, tu len na voditku sa prejdeme, akurat posledne dni co bolo pekne som vysla na kopec ale vsetko pokosene nikde nic a zeby uz muchy tak tu lietali, neviem. ale dakujem za odpovede dufam ze sa najde neco lepsie lebo tie jeho pekne uska by som nechcela dat kupirovat
lenikasss
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod renqa » Ned 16.03.2014 18:39

My máme hneď nad bytovkou salaš s ovcami a veru, že keď som tadiaľ minule išla, tak tam už niečo také poletovalo. Takže už tam radšej ani nechodím.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod skocka » Pon 21.07.2014 11:05

Ahojte, mam taku otazocku.. Myslite, ze by vet mohol psovi prasknut bubienok pozeranim do ucha tym ''kukatkom''? Neviem ako sa to odborne vola. Pripadne, ak by uz ten bubienok prasknuty bol, myslite, ze by si to vet pozeranim do ucha nevsimol?
skocka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Kosice

Časté škrábanie

Poslaťod Alic21 » Str 20.08.2014 18:44

Dobrý deň
chcem sa opýtať či niekto nemá podobné skúsenosti. Náš psík je veľmi náchylný na svrab a máva problémy s ušami. Uši sa mu pravidelne čistia a keď má svrab dostane vakcínu a kúpe sa v prípravku proti svrabu. Problém je v tom že on sa škrábe aj potom. Ako keby mu to vôbec nezabralo :ua: .Blchy nemá je čistý a iné kožné problémy nevidno srsť má peknú lesklú. Môže to robiť aj zo zvyku ?
Alic21
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Vikiki22 » Str 20.08.2014 19:38

Normálny pes sa zo zvyku neškriabe. Akú vakcínu dostáva, keď má svraba...? Ak lieky nezaberajú, treba nasadiť iné.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Whip it » Str 20.08.2014 21:22

Tá "vakcína" bude zrejme Ivomec (ivermectin), ktorý sa používa na liečbu svrabu. Škriabanie sa po kúpeli je normálne, pokiaľ má len prechodný charakter (amitraz, ktorý je účinnou látkou v tom šampóne má tento nežiadúci účinok). Určite to nie je normálne, ak to pretrváva dlhšie. Ak sa to psíkovi vracia po tejto vašej terapii ivermectin+amitraz, tak by som ako ďalšiu možnosť volila Stronghold (tam je selamectin) alebo potom aplikovať Advocate (tam je kombinácia imidacloprid+moxidectin) a oba prípravky dokážu zvládnuť svrab (okrem iného). Popýtaj sa veta na tieto možnosti. :smile:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Alic21 » Štv 21.08.2014 10:33

Áno tá vakcína sa volá Ivomec ..... a ešte ma tak napadlo či on nemôže mať aj alergiu kŕmi sa varenou stravou, hlavne vareným kuraťom. Niekde som našla že niektorý psi zostanú časom alergický a potom sa často škrábu. Skúsime asi aj trochu pozmeniť stravu a uvidíme ... každopádne vám ďakujem :smile:
Alic21
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Whip it » Štv 21.08.2014 11:44

Svrbenie môže mať XY príčin. V prvom rade je treba preličiť a vylúčiť parazity. A nie len svrab, ale aj jediná blcha môže spôsobovať svrbenie, ak má pes alergiu na ich sliny...Ďalej môže mať v uchu premnožené kvasinky. Ak ani to nie, tak potom nasadiť hypoalergénne krmivo a spraviť testy, na čo by mohol byť alergický (trávy, roztoče, pele...). Na konkrétny alergén sa dá vyrobiť vakcína, ale to sú všetko veľmi nákladné záležitosti.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Jaja7778 » Pon 01.09.2014 20:01

ahojte, má niekto skúsenosti s kvapkami Otopeht teraphy? my sme ich mali v marci, dobrali sme a nejak extremne cervene usi nepostradam (pred tym sme boli u veta kazde 2-3 mesiace zo zapalenym uchom) ak ste ich niekto mali prosim vas ako casto ste cistili uchále po tychto kvapkach? podla potreby alebo....ste si zvolili urcity pocet dni po ktorych vycistite cističom?
Jaja7778
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Bydlisko: Rimavská sobota

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Whip it » Pon 01.09.2014 21:43

Uchále môžeš preventívne čistiť 1x týždenne, viac by som to nesílila. Ak sa tvojmu psíkovi toto často vracia, môže sa jednať aj o alergiu, ktorá sa prejavuje otitídami (atopická dermatitída).
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Jaja7778 » Uto 02.09.2014 10:08

praveze ono to ta atopicka dermatitida je (mava aj cervene slabiny no ako sme presli na hypoalergenne granule tak to uz ma ok kym nie je v mokrej trave alebo suchej) len neviem ako s tymi usami lebo ked mu nekvapnem 4 dni uz trasie hlavou nie zas kazdu chvilu ale trasie, no nechcem to dako prehanat s tym cistenim :/ po tomto otopete sa mi to zda o cosi lepsie no ako aj vetoška povedala nie je to nadlho, chcela som mu to nejak ,,ustáliť'' aby to aspon takto ostalo na dlhšiu dobu ako par mesiacov :)
Jaja7778
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Bydlisko: Rimavská sobota

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby