OB verzia "Čo sa vám dnes podarilo / nepodarilo?"

Re: OB verzia "Čo sa vám dnes podarilo / nepodarilo?"

Poslaťod Elis » Pia 16.03.2018 12:01

wer píše: myslienka super akoze... ale to prevedenie "cruftovske"


me to trosku teda uz pripomina disciplinu pro disciplinu -jakoze není treba vlastne uz vůbec nic psa ucit -i tak se s tim da vystupovat :lol:
místo poradne uceni si jen sezen kamarady stejného plemene :lol:

jsem to sem jen tak hodila - at mame rozsirene obzory, v cem vsem se da "sportovat" :aaa:

a k tomu nestastnikovi na agi -tak on se musel kvalifikovat. tj. nekdy nekde musel behat.
buhvi, proc takovy preskok ?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: OB verzia "Čo sa vám dnes podarilo / nepodarilo?"

Poslaťod pigie » Pia 16.03.2018 12:04

Elis píše:buhvi, proc takovy preskok ?

Preco? Ty sa este pytas? :heh: Preto mna s mojim psom nikto nikde nikdy neuvidi :haha: Ja presne viem preco :heh: Proste nie je nalada :heh: Ja s tymto bojujem naozaj velmi velmi casto, viac akoby som chcela. A naozaj ma uz nebavi sa snazit toho psa z toho dostat... Viem, ze staci sa mu dobre vyspat a zas bude ako vymeneny :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: OB verzia "Čo sa vám dnes podarilo / nepodarilo?"

Poslaťod elfinka » Ned 27.05.2018 15:34

"podarila" sa ucast na seminari. Za 2 dni sa na pracu zvladol sustredit najdlhsie 5 sekund. :pac:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: OB verzia "Čo sa vám dnes podarilo / nepodarilo?"

Poslaťod Elis » Ned 27.05.2018 18:22

soucitim :ua:
Spratecek taky totalne ztratil pracovni knizku s prichodem tepla :pac:

Offtopic: asi bych to tak neprozivala -kdybych nemela porovnani s druhym psem, co se tvari, ze zadne teplo není. ale jsme na desetine zateze ze zimy a porad se tvari zdrchane
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: OB verzia "Čo sa vám dnes podarilo / nepodarilo?"

Poslaťod Shel-chan » Sob 10.11.2018 23:13

dieťaťu sa podarilo na svojej premiére vyhrať kategóriu šteniatok :hi:

img_20181110_1912163.jpg
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5359
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: OB verzia "Čo sa vám dnes podarilo / nepodarilo?"

Poslaťod Lindchen » Sob 10.11.2018 23:23

wow, super, šikovnica! :oo:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: OB verzia "Čo sa vám dnes podarilo / nepodarilo?"

Poslaťod pigie » Ned 11.11.2018 6:53

Velka gratulacia! :winner:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: OB verzia "Čo sa vám dnes podarilo / nepodarilo?"

Poslaťod wer » Ned 11.11.2018 11:57

Vsak si si ju len nedavno zobrala a uz to valcujete? :heh: gratulujem!
A ake boli cviky pre steniatka?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: OB verzia "Čo sa vám dnes podarilo / nepodarilo?"

Poslaťod Shel-chan » Ned 11.11.2018 12:19

:hi: ďakujem
a neee, to bolo len také veľmi neoficiálne (aj keď za plných 25 eur :rip: ). chcela som, aby si vyskúšala správanie na ploche a so stewardom a rozhodcom, ale už poriadnu plochu už aj zbalili a stewardoval aj rozhodoval zároveň jozef olearčin.
bolo privolanie (dali sme radšej s pridržaním pomocníkom, tam sme stratili body), polohy pred psovodom (tie má perfektné), aport hračky (ibaže sme vymenili za reálnu činku :ha: na polceste jej vypadla :haha: tak sa po ňu behom vrátila), chôdza (asi 5 metrov), a vlastný cvik (a keďže nič poriadne nevie, tak dostala výskok do náručia, čo je pre ňu odmena).
odmeňovať sa dalo hračkou aj pamlskami, ja som sa vždy až po cviku, akoby to neoficiálky boli.
vlastne ani neviem, ako sme skončili prvé, lebo druhé dve šteniatka boli obe riadne namakané (aj keď som sa nepozerala, poznám ich) :heh: no tak uznaj, bocka robila ako vlastný cvik box! aj keď teda... netrafila sa :ua:

fakt som nečakala, že to vyhráme. teraz mi to dojde až blbé, lebo sme boli za oficiálnym vekovým limitom (keď som hlásila, o mesiac som si pomýlila narodeniny :pac: ). ale zas, ja tam mám na rozdiel od ostatných pol roka skrz, kým sme sa našli :hi:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5359
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: OB verzia "Čo sa vám dnes podarilo / nepodarilo?"

Poslaťod Elis » Pon 12.11.2018 2:59

hezky :jop:
gratuluju!
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: OB verzia "Čo sa vám dnes podarilo / nepodarilo?"

Poslaťod elfinka » Uto 27.11.2018 10:56

Toto je skor taky zblept nez podarilo/nepodarilo. Tak si vravim, ma to cenu? Robit s takym psom nejaku obediencu? Ked sice odcvici, ale vsetko sa s nim musi robit na to ze cvicit MUSI (a potom aj trosku chce, ked vie ze nema na vyber).
Trenerka stale ma tendencie riesit s nim motivaciu, ze potom ked bude nazhaveny a velmi velmi chciet cvicit, tak sa zacne riesit zvysok, a mne je jasne ze to velmi velmi chciet nikdy nepride :haha: naozaj nikdy.

Vlastne jedina aktivita ktorej by som sa venovala aj bez moznosti robit dalsie vyssie skusky a preteky su stopy, tie psa viditelne bavia same o sebe.
Ale poslusnost? Sadni lahni na 10 metrov, predviest cirkusovu zostavu z ktorej ma nervy... Zacinam chapat ludi co necvicia so psami z principu. Jo keby to toho psa viditelne velmi bavilo tak to je ina, ale asi sme narazili na limit, odkial uz to je na psa moc, a moc prijemneho mu to do zivota neprinasa.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: OB verzia "Čo sa vám dnes podarilo / nepodarilo?"

Poslaťod wer » Uto 27.11.2018 11:05

ako, ja ta obdivujem, kam ste to dotiahli, ale uprimne poviem, ze mna by proste nebavilo cvicit so psom, ktoreho to zjavne nebavi a musim ho do vsetkeho tahat, presviedcat, prosikat, vymyslat... preto mam proste NO. :lol: na jednej strane je to fajn robit s exotmi, je mi to sympaticke, clovek ma radost aj z mensich uspechov, aj ta komunita je tam taka silnejsia, ale na druhej strane ja radsej psa krotim, ako dviham, preto by som tazko v sebe hladala tu motivaciu. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: OB verzia "Čo sa vám dnes podarilo / nepodarilo?"

Poslaťod pigie » Uto 27.11.2018 11:14

Som napisala taky dlhy prispevok, som ho radsej zmazala, bol taky negativny :heh:
Rob to, co chces, pes sa musi obetovat, zivis ho a staras sa on, proste si to u teba odrobi :joint: Svina som v tomto :haha: Z neho neubudne.
Mne cvicenie s Fryom radost nesposobuje. Teda hej, niekedy, ale tie negativne dni ma odradili velmi, hlavne preto, ze netusim, kedy su, resp. kedy sa co udeje. Bud rada, ze cvici, ked musi, moj ked ma haluze, tak necvici, lebo musi, on vie ze musi, ale nedokaze to :joint: Vie akurat furt lozit k nohe a tlacit sa mi na nu, lebo ho mam zachranit od toho priserneho sveta.
Takze bud rada za Fida, aj ked sa mu nechce, odrobi :joint: Fakt zalezi len a len od teba, ci ti to vyhovuje. Mne nerobilo problem znasilnovat Huga napr. (oni dvaja by sa dali pripodobnit dost dobre si myslim :heh: ) :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: OB verzia "Čo sa vám dnes podarilo / nepodarilo?"

Poslaťod Lindchen » Uto 27.11.2018 14:02

Podľa mňa je pekné, keď pes vďaka vzťahu s tebou urobí aj to, v čom nenachádza vlastné vnútorné uspokojenie, ale nachádza ho (aspoň čiastočne) skrz teba. :hi:
Si vezmi pracovať s bíglom. Musela by som skončiť skôr, než som začala. Hoci je na svoje plemeno vlastne šikovný, aj teraz, keď viem už oveľa viac než predtým, je zdĺhavé a prácne s ním niečo natrénovať. Nakoniec sa človek teší z tej spoločnej cesty, že pes sa snažil, že našiel to sebazaprenie a sebakontrolu, že na chvíľku uprednostnil mňa ako nejaký pach, že sme zas niečo v ten deň urobili. Je to fajn. :yes:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: OB verzia "Čo sa vám dnes podarilo / nepodarilo?"

Poslaťod wer » Uto 27.11.2018 14:20

Offtopic: a ja by som napr radsej toho bigla videla v lese makat... :haha: proste ja na psoch milujem tie vlohy. to ma fascinuje. :hi: to, co ma dane sam od prirody a nie naucene proste. polovnictvo, pasenie, alebo tie obrany...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience