Aport

Re: Aport

Poslaťod pigie » Pon 25.02.2019 19:49

Offtopic: Aj ja lutujem, ze som vobec kedy nieco s Fryom robila. Ten pes na tom cviceni silno lpi a mna to s nim absolutne nebavi. Ked cvicim doma Lya, on si to odcvici bokom, v bezpecnej vzdialenosti. Co je horsie, on si polohy odcvici aj za zatvorenymi dverami :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod Elis » Pon 25.02.2019 19:55

Vyridim to doma :lol:

A skoro 2 roky jsem necvicila - shapingem. Ten mlada vubec nepobrala.
Kdybych mela cekat v te dobe na chvili, kdy neco nabidne - zkamenim tam.
Vazne premyslim, jestli na shaping pes musi mit nejakou vlohu ??
Naposledy upravil Elis dňa Pon 25.02.2019 22:24, celkovo upravené 1
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod Lindchen » Pon 25.02.2019 22:15

Elis píše:Vazne premyslim, jestli na shaping pes musi mit nejakou vlobu ??

Mám ten pocit niekedy. :heh:
Mám pudla, čo proste akékoľvek pokusy o shaping proste ignoruje, nereaguje, nechápe. Neponúka, nesnaží sa cvik nijako vylepšiť, nulová iniciatíva, nerobí žiadny ani minimálny progres v rámci shapingu. Pritom je strašne šikovný, pracuje pekne, spoľahlivo (aj keď pomalšie), shaping proste vôbec nepobral. Druhý pes tých istých majiteľov rovnakého veku je shapingový maniak. :nwm:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Aport

Poslaťod Elis » Pon 25.02.2019 22:35

:ha:

Offtopic: jsem si ted vzpomněla, jak mlada intenzivne hledala aport ve snehu, kdyz ho uz držela v hube :pac:
mozna staci, když ma ten pes aspon 3 mozkove bunky ? :aaa:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod Shel-chan » Uto 26.02.2019 9:27

elis ja som myslela celkovo, nie shapingom :nwm:

kesa tiež nechápe. ona už ponúka, keď jej to predtým ukážem, ale sama nevymyslí nič. a to sheimi také veci robil... u nich som ten rozdiel pripisovala tomu, že so sheimákom som shaping robila odkedy bol úplne maličký. okrem iného.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Aport

Poslaťod Elis » Uto 26.02.2019 12:23

Shel-chan píše:elis ja som myslela celkovo, nie shapingom :nwm:


tak zaclo to tim, ze "shapingujes naladu" :angel:

Shel-chan píše:pripisovala tomu, že so sheimákom som shaping robila odkedy bol úplne maličký


to je prave ta otázka.
zkousela bych to od mala - ale mlada nefungovala. nechtěla nikdy nic mit s tim, ze ma sama něco vymyslet.
az tak v tech 2 letech? se to -naučila. a mohla jsem něco malo klikat.
ale az ted -ve 4? se chova jako Eliska bez uceni -vidi target a klikr - a ma naladu na cviceni :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod wer » Uto 26.02.2019 12:57

nie je to skor o dakej chuti k spolupraci, resp praci ako takej? alebo o motivacii?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod Shel-chan » Uto 26.02.2019 13:07

tak to urcite tiez, ale... ja proste vidim to, ze kesinka nevie vymyslat. aj ked chce spolupracovat, aj ked ma nahodou naladu, aj ked velmi chce mlsky, tak ona si sadne a caka, co jej poviem, ukazem. a teraz sice ponuka, ale zasadne ponuka veci, ktore uz pozna. ze by sama nieco vymyslela, to nie.

tak neviem, ze keby som sheimiho nepodporovala v tom vymyslani ako mladeho... ale zas on mal vzdy vselijake napady :heh:

Elis píše:se chova jako Eliska bez uceni -vidi target a klikr - a ma naladu na cviceni :lol:

jo, to je to co myslim tym šejpovaním nalady :jop:

inak pekne video som pred par dnami na podobnu temu videla:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Aport

Poslaťod Elis » Uto 26.02.2019 13:14

wer píše:nie je to skor o dakej chuti k spolupraci, resp praci ako takej? alebo o motivacii?


mozna.

ale ve vysledku -jsou to jini psi proste :nwm:
hlavne nezapojit mozek :lol:

Offtopic: vecerni pribeh :lol: jdu krmit a hledam misku druhou, ( mlada ji odnesla na zahradu, ale to jsem nevedela, myslela jsem, ze je nekde uvnitr). takze - holky -no kde mate misku ?hledejte misku! není miska! cerny stoupa pobiha kolem me -a steka. to je jedine, co jsem ji dokázala naucit -když neco chces -stekej aspoň :lol: zato prouzkata krouzi po byte a snazi se něco vymyslet -neb ji signal "miska" zni uplne jasne! a nakonec vymysli -donese mi od granuli v jiné mistnosti plastovou odmerku aspoň.
když tam ta miska bude-bude videt-cerny stoupa mi ji bez problemu donese az do ruky :pac:
ale když ji nevidi -nevymysli nic
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod wer » Uto 26.02.2019 13:19

Offtopic: shel, pes, co bol vedeny od malicka k tomu, aby bol vedeny, aby mu bolo ukazovane, co ma robit, ti shapovat nebude... to je iny pripad proste. pax bola taky - a to nemyslim, ze by mal problem so shapingom, chapanim, malu kapacitu mozgu, ci nizku motivaciu a pod... on proste bol nauceny, ze ja mu mam povedat, co ma robit.
Naposledy upravil wer dňa Uto 26.02.2019 13:19, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod Lindchen » Uto 26.02.2019 13:19

Mne to pripomína situáciu s papučou.
Nevedela som nájsť druhú papuču. Zabudla som, že som ňou vraždila chrobáka na záchode a nechala ju v chodbe. Jednu v izbe natiahnem na nohu, druhá noha holá, Aris na mňa z postele čumí, že čo vyvádzam. Mám vo zvyku hovoríť so psom aj o veciach, ktoré ho nezaujímajú :joint: , tak mu vravím, no pozri bubino, nemám papuču, kam zmizla? Nemôžem ju nájsť. Chvíľu hľadám a zrazu Ariso ide do chodby a prinesie papuču. :oo: Povel nepozná, jedine, že si domyslel, spojil, že hľadám rovnaký predmet ako mám na nohe alebo si spomenul, že ju v chodbe videl. Aký vhľad, sranda.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Aport

Poslaťod pigie » Uto 26.02.2019 13:23

Offtopic: A ja som tak rada, ze mam opat psa, ktoremu proste ukazem a hotovo. A kludne sa ho aj dotkunut pritom mozem :joint: A hlavinka mu to pobere bez klepania :heh: Balzam na dusu. Balzaaaaaam :haha: ja vas obdivujem, ze vas to shapingovanie bavi :joint:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod Elis » Uto 26.02.2019 13:30

wer píše:Offtopic: on proste bol nauceny, ze ja mu mam povedat, co ma robit.


no -a jsou psi, kteří nicemu jinému, nez tomuhle rozumět -nechteji :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod elfinka » Uto 26.02.2019 15:23

Elis píše:no -a jsou psi, kteří nicemu jinému, nez tomuhle rozumět -nechteji :lol:

:yes:

Alebo teda - shaping smerom "rob hocico a ja ti nieco odkliknem" mi s Fidom fungoval, ale potreboval tak 4 roky dvihania sebavedomia aby bol schopny si verit natolko, ze to vymyslanie nevzda po prvom neodkliknuti toho co vymyslel.

Inak pozeram na to video a pekne, ale chcem vidiet ako okolo nej bude pobehovat nejaky nepracovny jedinec a potom uverim tomu co hovori :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Aport

Poslaťod kellee » Uto 26.02.2019 15:47

to mi robil indy, ak sa mu chvilu nedarilo, skoncila som, a mam pocit ze tam sa u neho vybudovala aj ista nechut k cviceniu
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience