Popularizácia Obedience - ako na to?

Popularizacia OB

Poslaťod Lindchen » Uto 12.07.2016 15:46

OBEDIENCE - pre niekoho nudný šport pre "odpadlíkov", čo nekúšu alebo im to už nebehá. Odkladisko starších či netalentovaných psov. S týmto som sa stretla, žiaľ :ua: .

Páčilo by sa mi, keby bolo OB u nás taký masový ako na severe Európy. Alebo z polovice. Tak aspoň z tretiny :heh: .
Máme šikovných psovodov, ktorí sa umiestňujú aj na vrcholových, medzinárodných pretekoch.
Cvičákov kopec a rastú ďalšie ako huby po daždi.

Niekedy zavážia drobnosti. Čo zmeniť, na čom pracovať, čo a ako ponúkať?

Možno z diskusie a skúseností z iných športov vzíde niečo inšpiratívne :smile: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obedience semináre a lektorované tréningy

Poslaťod Lindchen » Str 13.07.2016 9:44

Chystáme s Deniskou Fazekašovou seminár s Carinou Mayrhoferovou z Rakúska, asi jeseň, ak sa podarí. Jednodňovka, BA alebo Pezinok, Modra, tento región. Cenovo neviem presne, ale isto nad 100 eur za cvičiacu dvojicu.
Mali by ste záujem?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obedience semináre a lektorované tréningy

Poslaťod wer » Str 13.07.2016 9:59

Offtopic: ja mam len taku sprostu otazku... ani to tu nechcem spamovat a ani nikoho odradzat.. :angel: kludne nech moderatori potom vymazu. ale pri tej sume mi hned zabehlo. :heh: a to sa tolko seminarov robi - ma to taky vyznam? zvysuje sa u nas ta kvalita? nie je lepsie si vytvorit nejaky tim, robit isty cas nejakym sposobom - tj nestriedat styly, nerobit pokusy, kto-co povie - coz urcite kazdy ma svoj nazor a inak cvici... a teda na tychto akciach prekonzultovat cisto problemy konkretneho jedinca.
ale teda aby to blbo nevyznelo - to teraz nechcem v suvislosti konkretne so mnou :ha: ale ako sa tu aj o tom bavilo, ze kazdy si cvici individualne. neda sa nejako zgrupit, dohodnut, trenovat spolu, upozornovat sa na chyby a vymienat skusenosti? vsak obeckarov je uz, mam pocit, velmi vela... a to cloveka potom aj taha viacej, ked vidi druheho. viac ho to motivuje, aj bavi..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obedience semináre a lektorované tréningy

Poslaťod Lindchen » Str 13.07.2016 10:04

Semináre nie sú určené na to, aby sa striedali štýly, ale na to, aby si človek trošku rozšírili pohľad či prekonzultoval nejaký problém. Títo zahraniční sú určení skôr pre trénerov a ľudí, čo sa zaujímajú hlbšie, nie hurá systém v OBZ, že ona to robí takto, robme aj my. A verím, že to kvalitu zvyšuje, postupne.
A cena, veď je to úplne bežná cena :nwm: . Čo myslíš, koľko bude stáť Hetych, Huotari alebo Skogster. Alebo ten Španiel či čo to je, čo ste ho s Elis chceli. Okolo 200 eur na osobu isto...

A keď už si editla, ja som za :nwm: . Však my už zgrupené sme :heh: . Treba zverejniť, kde a ako sa trénuje, ľudia prídu. Lenže aj ľudia, čo spolu trénujú, musia mať nejakú koncepciu a postup, lebo stále to bude hurá systém. Potom to dopadne tak, že 4 baby spolu trénujú a jedna horšia jak druhá :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obedience semináre a lektorované tréningy

Poslaťod kellee » Str 13.07.2016 10:10

Offtopic: ani keby som ako kolvek chcela ta suma je uff
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Obedience semináre a lektorované tréningy

Poslaťod wer » Str 13.07.2016 10:15

Offtopic: ale ved to ano. len mam pocit, ze kazdy tyzden je daky iny... :lol: a za kazdy dat 100 eur a vlastne v konecnom dosledku sa clovek nic extra nedozvie.. :nwm: a na druhu stranu zas, riesit s majstrom sveta dake zaklady, mi pride odveci. :lol: chapete ma?
a teda, este podotknem. u nas bol tiez taky super boom seminarov. :angel: ale, mam pocit, ze uz upada. clovek tam aj ide, ale potom zisti, ze vsetko su to len dake "finticky", kazdy ma ine tipy, triky a ono staci poznat vlastneho psa a najst tu spravnu metodu. su super - na inspiraciu. ale nikto nikomu psa nevycvici.
Naposledy upravil wer dňa Str 13.07.2016 10:19, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obedience semináre a lektorované tréningy

Poslaťod Lindchen » Str 13.07.2016 10:18

Jasné, chápeme sa a preto je to skutočne určené pre ľudí, čo sú trošku ďalej, majú za sebou viac. Lebo ako naučím sadni, no to asi nie :lol: . Bude to v BA alebo okolí, nech je kľudne účasť medzinárodná, 4 štáty to majú blízko.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obedience semináre a lektorované tréningy

Poslaťod wer » Str 13.07.2016 10:21

:jop: to beriem. moderatov poprosim o zmazanie, nech to tu zbytocne nekazi dojem.


aaaaale este jednu vec chcem, pardon. :angel: podla mna je podstatne, aby si ten psovod poznal velmi dobre svojho psa a tych chyb si bol vedomy a to preberal na tychto seminaroch (co casto tak nie je). lebo ani ten lektor nema vestecku gulu a z jedneho razu tazko vie toho psa ohodnotit a to, na com sa pracovalo, preco a ako. a potom su to fakt len vyhodene peniaze.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obedience semináre a lektorované tréningy

Poslaťod Shel-chan » Str 13.07.2016 10:32

Wer, isto máš pravdu, ale aj sa to tak robí podľa mňa. Konzultuju sa problémy jedinca... z mojej skúsenosti veľa ľudí má podobné problémy, s ktorými sa nevie posunúť, a toto sa tam rieši teda.

Ale pri sume i mne zabehlo, a za jeden deň, to asi ja nie :ua:

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Obedience semináre a lektorované tréningy

Poslaťod Lindchen » Str 13.07.2016 10:33

Wer, tak veru, aj to vídam na seminároch, že ani základný poznatok o psovi.
Ten lektor je tam potom v pozícii trénera na cvičáku, však základy vysvetľuje aj on priebežne. Lenže, vieš ako...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obedience semináre a lektorované tréningy

Poslaťod Lindchen » Str 13.07.2016 10:51

Shel-chan píše:z mojej skúsenosti veľa ľudí má podobné problémy, s ktorými sa nevie posunúť, a toto sa tam rieši teda.

Inak na toto zareagujem ešte, lebo zaujímavá vec.
Teraz to nie je kritika ani zhadzovaie ľudí, čo chodia na semináre, ja som šťastná, že prišiel každý jeden ten človek!
Ale proste tam všeobecne musím napísať, že na seminári sa 3 hodiny riešia postupy, čo sú ozaj popísané kade-tade v knihách a pomaly kdejaký tréner ich ovláda, v každom blogu sú. Rieši sa to, na čo sa ľudia pýtajú, jasné. Len potom je to také skúšanie, špekulovanie, málo ľudí príde s tým, že mám tento problém, učili sme takto, takéto problémy vznikli, tie sme riešili takto a teraz máme toto. To sa prácne doluje z jedného človeka hodinu a nič sa nestíha :plac: . Potom prídem s tým, že môj pes pri vysielačke 2x štekne, raz 1,5m odomňa a potom nejakých 5-6m a že hm, zvykni si, nedá sa to :heh: . Ja potrebujem fintičky! Inak Lucka Stemmerová ich mala dosť :angel: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obedience semináre a lektorované tréningy

Poslaťod Shel-chan » Str 13.07.2016 11:26

Hej, no.

Lindchen píše:Jasné, chápeme sa a preto je to skutočne určené pre ľudí, čo sú trošku ďalej, majú za sebou viac. Lebo ako naučím sadni, no to asi nie :lol:

Inak ked to spominas - sadni by sme potrebovali naucit... :haha: ze, Wer? :joint:

No som teda na Lucku zvedava! Na to stekanie sa jej isto spytam :aaa:

Lindchen píše:Potom to dopadne tak, že 4 baby spolu trénujú a jedna horšia jak druhá :heh: .

ja, ty, clupko... kto je ta stvrta? :joint:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Obedience semináre a lektorované tréningy

Poslaťod elfinka » Str 13.07.2016 11:52

Koľko je na sk trénerov alebo trojkových súťažiacich, čo sú cieľová skupina takéhoto seminára?

Inak si práve myslím že na zvýšenie celkovej úrovne treba začať na spodu, z dobrých Z-karov sa regrútujú dobrí pretekári na vyššie levely

sent from my brick
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obedience semináre a lektorované tréningy

Poslaťod Lindchen » Str 13.07.2016 12:20

elfinka píše:Koľko je na sk trénerov alebo trojkových súťažiacich, čo sú cieľová skupina takéhoto seminára?

To si chybne interpretuješ, to nie je cieľovka. Cieľovka sú tí, ktorí sa hlbšie zaujímajú o obedience a majú základy už zvládnuté - nie ich aktuálny pes, ale psovodi, že metodicky sú kúsok ďalej už a to nie sú LEN tréneri a trojkári.

elfinka píše:Inak si práve myslím že na zvýšenie celkovej úrovne treba začať na spodu, z dobrých Z-karov sa regrútujú dobrí pretekári na vyššie levely.

Takých seminárov je kopec, v našich končinách prebehne teraz 7. od začiatku roku :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obedience semináre a lektorované tréningy

Poslaťod Shel-chan » Str 13.07.2016 12:31

dvaja-traja - jedným z nich je deniska fazekasova, ktorá tam s Lindou ide :no:

elfinka píše:Inak si práve myslím že na zvýšenie celkovej úrovne treba začať na spodu, z dobrých Z-karov sa regrútujú dobrí pretekári na vyššie levely

:jop: :jop: :jop:

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Ďalší

Späť na Obedience