Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Skusky Obedience

Poslaťod kellee » Uto 07.06.2016 18:05

tak zajtra sa ideme cvicit na cvicisko, nasla som jeden cvicak, kde by mi snad vedeli pomoct s pripravou na OB tak tesim
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Skusky Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 07.06.2016 18:05

A kdee? Ktoo? :angel:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skusky Obedience

Poslaťod kellee » Uto 07.06.2016 18:07

Lindchen píše:A kdee? Ktoo? :angel:


http://www.lovelydog.sk/Denisa.html#denisa
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Skusky Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 07.06.2016 18:19

Tak to si v dobrých rukách :jop: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skusky Obedience

Poslaťod kellee » Uto 07.06.2016 18:27

Lindchen píše:Tak to si v dobrých rukách :jop: .


poznas? tak to som rada, ja si ju pamatam este z dob zachranariny, len to uz su roky. co som tam chodila.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Skusky Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 07.06.2016 18:30

Áno, Deniska je veľmi dobrý tréner a aj po ľudskej stránke veľmi dobrý, príjemný človek. Bude sa ti s ňou dobre trénovať :yes: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skusky Obedience

Poslaťod kellee » Uto 07.06.2016 18:31

tak drz palce, aby som to dala ja a hlavne moj scvokly pes. na cvicaku som s nim bola naposledy pred piatimi rokmi. Ale vidim to ako poslednu sancu na pripravu Alexa na stres
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod Lindchen » Uto 07.06.2016 18:36

Zakladám tému o tréneroch a/alebo cvičákoch, kde cvičia OB. Môžete písať skúsenosti, dojmy, referencie, čokoľvek.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skusky Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 07.06.2016 18:38

Poprosila som o presunutie do novej témy :smile: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod Dasha » Str 08.06.2016 11:04

Poznáte Veroniku Uherčíkovú? Ja som s obedience u nej začínala. Je to skvelá trénerka, trpezlivá hlavne :lol: a teda aj stewardka na pretekoch. Teraz už obedience necvičím a ani v Modre som sa už dlho neukázala. Možno sa k tomu ale ešte vrátim niekedy s ďalším psom. Leova robota bude už len nosiť mi dummy a bažantíkov, resp. teraz skôr len robiť mi radosť. Akosi je mojkací v poslednej dobe, tak si to užívam :hi:
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod Lindchen » Str 08.06.2016 12:09

Dasha píše:Poznáte Veroniku Uherčíkovú?

Áno, tiež odporúčam :yes: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod kellee » Str 08.06.2016 18:25

tak referujem, prave sme sa vratili trenerka super, mozem odporucit, horsie, ci skor velmi zle s nami
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod MisheliQ » Štv 24.11.2016 12:19

Mne sa zatial velmi pozdava Ivana Vanekova (Arkanland Kosice). Som zvedava, co s nami dokaze. Ale som sa hecla vdaka DF opat sa na treningy OB prihlasit.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Poslaťod dasken » Ned 18.12.2016 21:10

Moj prvy seminar OB a teda parada :jop:
Magdalena Leczycka z Polska
- prijemna, sympaticka osoba
- vyborny cit pre psy, ma perfektny timing, "herecke" schopnosti :heh:
- paradne tipy na to, ako urobit trening zabavny, necakany pre psa, udrzovat ho v napati
- premyslene povely a "predpovely"
- kazdemu sa venovala fakt poctivo
- pre mna plus, ze sama ma kelpiu, takze pozna ich "muchy"

takze odporucam :jop:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 11:50

Sem do kužela sa to asi nehodí.
Ale len v skratke. Ona je dosť tvrdá prísna, rozdiel je v tom, že ona neberie OB ako nejakú zábavu "pre ľudí a psy", pre ňu je to robota, pes to musí s plným nasadením odmakať aj so zlomenou nohou (Lycan odchodil -a vyhral - MS s úpalom). Používa veľa veľa tlaku, veľa opakovaní, dlhé sekvencie bez odmeny, celkovo málo odmeňovania som videla, zato miliónkrát No!, Ej! a povel furt dokola dokola, veľa korekcií za sebou (ona neuvoľní a nejde znova, ale tlačí dovtedy, kým pes povel nesplní tip top), aj dosť manipulácie rukami, "trhnutie" za obojok. Ona signály psa takmer ignoruje (niežeby ich nepoznala), proste musí makať, aj keď robiť nechce, je unavený, ne, proste rob! Psy už tam calming signály jeden za druhý, štekali z frustrácie, niektorým s atam riadne zosypali psy. Ale nakoniec to urobili dobre.
Pýtala som sa, ako rieši štekot, keď jej tam takto psy začnú štekať/kňučať, že podľa situácie (áno, jasné). "Mimo" mi bolo povedané, že klikerom to rozhodne nie je, asi si viete domyslieť.
Proste toho tlaku bolo veľa, ja by som sa neodvádžila takto robiť celkom určite. Takže nepoužijem, ale bolo to veľmi prínosné. Bolo tam veľa pretekárov v OB3, takže určite nové veci z techniky učenia cvikov som si odniesla, ale keď tak, tak u mňa radšej v nejakej light forme, nie ten hardcore, čo robí ona :lol: .

Nechcem to hodnotiť, rešpektujem ju, pes jej funguje peckovo a nie náhodone, jednorázovo, ale má pravdu, to je už pole, kam ja by som nešla - pre mňa je OB zábava a v tejto hranici si to vždy nechám. Pre mňa to bolo "veľa" a občas sme si šli dať kafe a rozdýchať to.

wer, ambície, popravde, nie. Ani účasť na MS nič nie je... TOP pretekári a tréneri ti takú babu rozbije jak nič.
Nie ambície na top miestach, nie je to môj cieľ. To je veľa veľa znalostí, veľa práce, veľa času, a to človek pri druhom psovi ani nedosiahne. Vzdelávam a možno raz prídem tam, že aj môj pes bude kdesi na bedni na top pretekoch a ja budem možno robiť semináre. Ale ktovie, zatiaľ sa bavím a aj s druhým psom sa budem baviť, ale zas o kúsoček ďalej, s lepšími skúsenosťami.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Ďalší

Späť na Obedience