Ako a kedy začať

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod Shel-chan » Ned 27.01.2019 17:40

ariiiiis a uz si aj zacala? :angel:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod Aris » Ned 27.01.2019 18:53

Nie, stratila som chuť :heh: Ale nie, teraz vážne. Stagnujeme na mieste, v podstate nič dokopy nevie, len také úúúplne základy. Od novembra riešim zdravotné problémy, moje aj Angie. Niečo má s packou a kým to nedoriešime tak sa len vála na gauči :heh:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod Shel-chan » Ned 27.01.2019 19:18

joj, škoda. ale tak... aspoň nejaké hry by ste zatiaľ mohli... :hih: target, nose touch, očný kontakt? :hi:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod Aris » Ned 27.01.2019 19:28

Ale hej, čosi trochu robíme, ale je to bieda. :ua: Na zimu sa nám vždy nasťahuje mačka dnu, tak sme dosť robili na takých veciach aby ležala na mieste keď mačka žerie, aby nevyžierala záchod a tak. Také do života. Už to chcem rozbehnúť ale na plno, ona je ozaj veľmi veľmi šikovná :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod Shel-chan » Ned 27.01.2019 20:04

jáj, tak to jasné, tak to treba :smile:
bude času na jar.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod pigie » Str 27.11.2019 16:42

Dieta mi zacalo kazit psa , ehm, teda cvicit psa. SVOJHO psa samozrejme. Rozumejte Frya. Aj bol pokus ist s nim k wer na cvicak, ale hanbi sa (po maminke, on to natrenuje najskor doma :heh: ), doma ale usilovne trenuje :haha: Otazka znie, jeho by som so psom kludne na nejake lahke preteky poslala, ked sa naozaj zziju, to je pred nimi este parmesacna cesta minimalne, ale decko sa tomu strasne tesi a ma fakt zaujem. Fry s nim napodiv spolupracuje ochotne, po asi xy pokusoch, kym pochopil, ze odmena fakt ide od spunta a nie odo mna, tak sa presmeroval (ale len doma zatial :heh: ), hoc je problem so vsetkym, aj s intonaciou povelu (cvicim dieta ako vyslovovat povel, nie psa ako spolupracovat s mladym :haha: ). Ja sa za toho psa hanbim, ale myslim, ze oni dvaja by si velku hanbu neurobili, ked si to nacvicia :haha: Odkedy je povolene pretekat? Aka je vekova hranica? Nasla som len minimalny vek psa, ale nie zavodnika :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod Shel-chan » Str 27.11.2019 17:00

nemyslim si, ze je stanoveny minimalny vek psovoda. sedliacky rozum hovori, ze ak je schopny udrzat psovu pozornost a neohrozit okolie psom mimo kontroly, nech ide :yes: co sa tento rok robili preteky pod SKO, tak mladeznici mali dokonca zlavu aj na startovnom (neviem ci nie aj zadarmo), a na majstrakoch boli vyhlaseni vo vlastnej kategorii.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod wer » Str 27.11.2019 17:01

Mooj zlaty, to az takto? :hi: no sikulko! Tak nech sa nabuduce nehanbiii :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod pigie » Str 27.11.2019 17:12

Shel-chan píše:nemyslim si, ze je stanoveny minimalny vek psovoda.

No toto, nechcela som mu hovorit, ze moze, lebo netusim, ci vobec moze, ci nahodou tam nie je limit. Nechcem ho bulikat a potom bude sklamany :heh: Uz takto mal ist na sutaz v skole zo slovenskeho jazyka, mala byt od prvej triedy, chcel sa prihlasit a zrusili ho, ze na skole pre prvakov neorganizuju (ale len nasa skola nie, v celoslovenskej sutazi to povolene je, len organizator ciastkovy je skola...), lebo si nevedia precitat zadanie (HRALO SA O MOBIL!!!!! CHAPETE TO???). Ale darmo bojoval s tym, ze on si zadanie precitat vie, nevzali ho... Mi to bolo fest luto, tak nechcem aby sa nieco podobne zopakovalo... Pre tie male deti su sutaze to, co ich taha vpred :heh:

wer, hej... Uplne sa zatal, lebo ze vela veci sme robili, co on este nevie :heh: Ze sa to najskor nauci. Tak som mu povedala, ze kludne moze ist aj nabuduce, a proste ked budeme robit nieco, co nevie este, tak bude precvicovat to, co on vie, ked ma s tym taky problem. Ale tam bol aj iny problem, Fry ked ma vidi takto vonku medzi psami, tak on ho neposlucha moc, fixuje mna, to on by asi s nim musel byt sam alebo teda ja schovana :heh: Aspon zatial teda... Ale myslim, ze ciastkovo sa to odbura tym cvicenim, ja som mu prestala davat pamlsky uplne a dostava len od mladeho a fakt pekne im to ide (ruku na srdce, dieta zatial robi viac chyb ako pes :heh: ), cvici proste naucene a ani sa ho nesnazi odrbavat (aspon zatial :haha: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod wer » Str 27.11.2019 17:16

oki, tak potom povedz, keby ho mam tahat, alebo tak... :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako a kedy začať

Poslaťod pigie » Str 27.11.2019 18:08

Jasne, ked ho budem potrebovat preskusat, tak sa urcite ozvem, neboj :heh: Teraz este na to nema, je v stadiu ucenia, obaja. Lahni ho v podstate uci odznova, lebo nevie chytit moje ľ (ja ho hovorim velmi vyrazne), tak ho navadza. Ale tak zabavia sa spolu dobre, si myslim. Radsej to, ako bozstvo 3T dnesnej generacie (telefon, tablet, telka :heh: ) Skor sa bojim, aby mu to vydrzalo :heh: Ale ak do jari co to zvladnu, tak budem velmi rada. Mna to defacto chytilo v tom istom veku, pokial si dobre spominam :haha: Mozno o rok skor alebo neskor, musela by som sa spytat nasich :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Predchádzajúci

Späť na Obedience