Obiehanie kužela

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod wer » Pon 22.01.2018 10:53

elfinka, vsak som aj napisala
wer píše:chcem od neho, aby rychlo prechadzal zo vzruchu do utlmu a nie aby bol permanentne v utlme. samozrejme, ovladatelnost musi byt. tu energiu musi pretavit do rychlosti a do celkoveho vyrazu...

striedanie vzruch utlm ucim od steniatka, ale nie hentak
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 11:03

TOTO zhrnutie, vysvetlenie: http://www.dogtrainergames.com/its-yer-choice/, pootrvárala som toho viac, som skopčila zlý odkaz, ale niekde mám lepšie, od Susan Garrett pre agiliťákov, to neviem nájsť. Nie, nie je text pre pretekárov OB.
Sorry, pozerám, že prečo sídliskové, zatiaľ som to na každom seminári aj všade mimo videla, však všade sa to robí... :heh:

Včera som mala možnosť vidieť, ako trénujú najlepší a áno, na takto vedený tréning má málokto. Však aj najlepšie výsledky má málokto. Zatiaľ čo som pochodila semináre, kládol sa dôraz skôr na presnosť až nejakú "robotickosť", či ako to nazvať (tak ale zas aby si si nemyslela, že rýchlosť sa nerieši aleb čo - ale každý lektor má svoju cestu).
Napr. to, čo robí Valentina je, no, možno to, čo robia tí naj :joint: . Ale tak funguje jej to.
Naposledy upravil Lindchen dňa Pon 22.01.2018 11:18, celkovo upravené 1
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod pigie » Pon 22.01.2018 11:12

Offtopic: Prosim vas, mne niekto pridite utlmit psa :heh: Sa o to snazim uz 3 roky bez vysledku :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod wer » Pon 22.01.2018 11:19

jezis, to zradlo predsa... :joint:

ale uz som ticho, vsak sa nemam vyjadrovat k OB. :heh:

pigie, potom by ta to nebavilo a nepozeralo by sa tak dobre na to...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Elis » Pon 22.01.2018 11:22

Lindchen píše:čo som pochodila semináre, kládol sa dôraz skôr na presnosť až nejakú "robotickosť"


njn. - aneb bezpecne rady. rika se "A" , ale nerekne "B". z xy duvodu...
normalne zjistuju, ze nez seminar, je pro me lepsi videt ty lidi trénovat-bez komentaru klidne, jen jak pracuji se svymi psy :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod wer » Pon 22.01.2018 11:25

presne tak, radsej treningy. :yes:

este som chcela doplnit - aj v IPO sa riesi presnost. ale musi tam byt aj rychlost a prejav (aj vo vrcholovom OB btw). a teda to su dve protichodne poziadavky na psa - zvysis drive - odide presnost. bazirujes na presnosti - odide drive... je preto nutne to drzat v balanse. ked to niekto nezvlada, je mu jednoduchsie sa drzat jedneho, najcastejsie len presnosti ale na ukor prejavu... takze preto.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 11:27

Elis píše:njn. - aneb bezpecne rady. rika se "A" , ale nerekne "B". z xy duvodu...
normalne zjistuju, ze nez seminar, je pro me lepsi videt ty lidi trénovat-bez komentaru klidne, jen jak pracuji se svymi psy :lol:

Teraz si na to kápla :yes: . Semináre sú fun obedience - to sú tie iné požiadavky - je to hra, zábava aj preteky, 99% ľudí neašpiruje vyššie ako lokálne OB v rámci krajiny. Také internejšie je to na OB campe - z hľadiska metód.
Si neviem predstaviť, že začiatočník alebo nejaký "mierne pokročilý" by robil to, čo robí Valentina (a to sme toho ešte dosť nevideli, verím tomu).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod pigie » Pon 22.01.2018 11:29

Offtopic: wer, ja to cvicenie kludne ozeliem :heh:
Lindchen, napis viac o seminari, nejaky suhrn :angel:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod wer » Pon 22.01.2018 11:37

a teda vam staci len zaklad? :angel: lindchen, ty nemas ambicie s dalsim psom sa posunut..? :angel: ja osobne neviem robit nic na 50 %... aj keby som to mala robit doma na zahrade. :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod pigie » Pon 22.01.2018 11:40

Offtopic: Ja som to myslela inak. Ze kludne s nim prestanem cvicit :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod wer » Pon 22.01.2018 11:48

Offtopic: to nebolo na teba :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod elfinka » Pon 22.01.2018 11:49

A vobec, co je na tom zle, aby si clovek spravil takeho psa, s ktorym este dokaze pracovat?
Aj v sportovke vidno milion prikladov, kedy niekto chcel mega prejav s mega presnostou a skoncil so psom, ktory cely cas reve jak keby ho rezali.
Alebo celu poslusnost presteka? :heh:

Lebo chciet vsetko robit hned ako majster sveta - moze dopadnut tak, ze sa clovek bude bat pri tom psovi hoci aj uprdnut, ze spravi chybu, ze ho prilis utlmi a uz to nebude 100% a to moze rovno nerobit nic.
A ze to vravim ja co sa zas chystam na MS :angel: :angel: a ked to nevyjde, tak zas pride depka a strach robit uplne hocico.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod kellee » Sob 04.08.2018 15:02

mame kužel :-D bez klikra, no rychlost svetla sa nekona. brat prosim s humorom, lebo inak sa na to kukat ani neda :joint:
lepsie by to bolo s hrackou, ale na to potrebujem aj druhu ruku. takze o mesiac hodim to lepsie video :ha:

ale video je aktualne k teme co sa prebera vedla :ha: celkovy dojem 0

https://www.youtube.com/watch?v=riAhlkmtgZo&feature=youtu.be
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Elis » Sob 04.08.2018 15:39

Offtopic:
kellee píše:ale video je aktualne k teme co sa prebera vedla celkovy dojem 0


a vnímáš rozdil, ze to je cvik, co je rozcviceny a nedouceny? ze se teda nejde ani bavit o hodnoceni za celkovy dojem? :angel: takze, ne není to aktualni k te diskuzi vedle :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod kellee » Sob 04.08.2018 15:41

jasne ze vnimam, ale tam sa ta rychlost neprida velmi, to nebude kelpiovska (v tomto pripade sa da povedat aj borderovska) rychlost nikdy. kus ho zrychlim, ale to co sa od neho ako od kelpie caka tam nebude nikdy
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience