Fixovanie labiek pri polohách

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Barbor » Uto 19.01.2016 13:37

Lindi presne to mi robí aj mladá :heh:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod pigie » Uto 19.01.2016 13:39

Elis píše:
pigie píše: Uz sa dufam chapeme


:yes:
a docela by me zajímalo, jak se v beznem zivote skladaji ti 100% nauceni psi :-)

Podla mna stale podla seba, prirodzene. Nech je to pre jedinca cokolvek. Niet sily podla mna, aby to clovek preucil.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Darcia » Uto 19.01.2016 15:21

Zase podla mna ked je pes normalny zdravy tak taketo ucenie poloh nie je katastrofa, aj presne preto ze je rozdiel ked ma trening a ked ma bezny zivot. Na yoge napriklad tiez sa ucis zo stoja sadnut dole s fixovanymi nohami, alebo skocit oboma nohami naraz dopredu z planku k rukam (pridu mi tie pohyby podobne tak preto som ich pouzila ako priklady) a niektori ludia teda trenuju yogu kazdy dena tieto neprirodzene polohy podla mna pomahaju v ovladani tela a schopnosti zapajat rozne svaly. Samozrejme u psov ktori maju zdravotne problemy, ked niekto ide do extremov a fakt vidiet ze to psovi robi zle len aby boli body atd. je to ine ale normalne zdravy pes podla mna toto ma podobne, hlavne ked s nim robis aj ine veci ktore mu pomahaju osvalit sa a ovladat telo. Ale teda moj pohlad je extremne laicky takze by bolo asi idealne keby sa k tomu vyjadril nejaky veterinar, ja som to ale vzdy vnimala takto, ze aj seba "nutim" robit neprirodzene polohy.
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod pigie » Uto 19.01.2016 15:23

Darcia píše: ja som to ale vzdy vnimala takto, ze aj seba "nutim" robit neprirodzene polohy.

Ano... Ved presne o tom to je. Ty mas moznost vyberu. Pes ju ale nema. Mna by to zaujimalo po tej stranke fyziologickej. Ako napr. to sedavanie u deti suvisi s rozvojom dysplazie napr. Ci nutenim do istej polohy aj my nemozeme nieco uskodit...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Barbor » Str 20.01.2016 12:01



https://youtu.be/YC_iWQATQmU

Na tom videu to nevyzerá asi tak zle ako sa mi to v skutočnosti zdá :heh: 0:40 tie tri polohy po sebe - to je to co som hovorila ze si sadne riťou pod seba a potom ked lahni tak je posunuta príliš vpredu :nwm:
Naposledy upravil Barbor dňa Str 20.01.2016 12:13, celkovo upravené 1
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Sunny » Str 20.01.2016 12:11

Offtopic: Proč mi začalo YouTube vyhadzovať pri kope videí toto? :nwm:
Toto video je obmedzené. Skúste sa prihlásiť pomocou účtu Google Apps.

Edit: Len ak pozerám cez Chrome, cez IE mi to ide normálne.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Barbor » Str 20.01.2016 12:12

Offtopic: Video mám nastavené ako verejné tak :nwm:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Sunny » Str 20.01.2016 12:16

Offtopic: To nie len tvoje, pri viacerých mi to vyskočilo. Možno niečo v Chrome divné :nwm: Ale tak cez IE to funguje, takže neriešim :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod elfinka » Str 20.01.2016 12:53

Offtopic: :aaa: zlty labros s retazou, yo nigga, to som este nevidela :jop:

Ja by som na tvojom mieste presne este zapracovala nad tym sadnutim zo stoja, nech zacuva prednymi a zadnymi nehybe. A sklapa sa pekne uz :yes:
Musime na tom tiez zamakat. Offtopic: A na aporte... a na chodzi. a... :aaa:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Darcia » Str 20.01.2016 15:27

pigie: ak nahodou zistis tak to sem potom urcite napis teraz som uz aj ja zvedava :smile:

Barbor: mate to uz velmi dobre nacate podla mna teraz hlavne najvacsi problem pri vacsine poloh je ze uz sa do tej polohy aj dostane a este si tam trolinku zacupka obcas dakou labkou takze ja by som odmenovala teraz uz len tie razy kedy nezacupka a sadni vstan by vam mohlo pomoct zase mudrost zo seminara (podla mna ak sa ti da tam ianc chod lebo tieto drobnosti ti ozaj super ukaze ze ako doriesit lahkymi trikmi, volaco tam vymyslite), poloz jej za predne laby tenku tycku, len nech tam ma nieco co jej trochu zavadzia (idealne nech to tam dakto drzi aby ked po tom prejde sa to nepohlo prec) a vacsine psov takato prekazka vadi takze si pohopknu spat prednymi.
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Barbor » Str 20.01.2016 15:47

Darcia dakujeeem :yes: ono obcas tam nejake prešlapy navyše prehliadnem, nevšimnem si. Na to je najlepšie to video, lebo až potom vidím tie chyby :yes:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod pigie » Štv 07.04.2016 20:37

Dnes mal pes velmi dobru naladu, tak mi ukazal ako sa daju fixovat pri vsetkych polohach vsetky styri :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Lindchen » Pia 08.07.2016 15:33

Nie je to úplne o fixácii, ale o ovládateľnosti na diaľku, tak snáď môžem sem.
Mám ten problém, ktorý včera videla wer, ale nestihli sme prediskutovať, zabudla som :ua: . Však to dobehneme.

Teraz odhliadnuc od toho, že polohy robí pomaly (nie je celkovo rýchly, ale ok), tak prvú polohu nestihne urobiť, t.j. z ľahu do sedu. Potom ďalšie už urobí celkom v pohode. Akurát, ak nestihne druhú, nestíha už nadviazať a tým pádom má nulu a teda toto je ozaj zbytočná nula. Je to problém, lebo už to urobil na dvoch pretekoch.
Zatiaľ riešim tak, že odmeňujem prvú polohu a ďalšie zatiaľ nevyžadujem, prípadne idem robiť akože polohy, ale nedám a privolávam hrať sa a pod., aby dával pozor. Myslím, že to je problém, že proste on čaká nejaké dlhšie čakanie a kuká po vrabcoch.
Teraz na poslednom tréningu sledoval, mala som kontakt, no napriek tomu ani raz neurobil prvú polohu na prvý povel :nwm: . Má s tým problém viac psov, čiže pomerne rozšírená chyba.

Na seminári to urobil dobre, na všetkých troch, netuším, čo bolo inak z mojej strany.

Čo si myslí napr. Elis, Bad? (Aj ostatní, samozrejme.)
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod wer » Pia 08.07.2016 15:43

No inak ze hovoris. On nemal ale len jednu zle. Viackrat si dala druhy povel. A potom to aj odklikla. Toto mi nabuduce pripomen pls.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Lindchen » Pia 08.07.2016 15:47

No do sedu má problém. Pritom pri nohe nemá problém ísť z ľahu do sedu. Niečomu nerozumie, nevie... Jo, pripomeniem.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience