Fixovanie labiek pri polohách

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod pigie » Uto 19.01.2016 12:02

Ta sklopka bol len priklad. Ono proste pes si nejak prirodzene dava tie polohy a my ich to preucame...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Barbor » Uto 19.01.2016 12:03

tak pre moju bolo prirodzene lahni tak že si vyvalí zadok na bok :heh:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Lindchen » Uto 19.01.2016 12:04

Možno na začiatku nácviku nie je od veci odsledovať, ako pes robí polohy sám.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod pigie » Uto 19.01.2016 12:05

Barbor píše:tak pre moju bolo prirodzene lahni tak že si vyvalí zadok na bok :heh:

Pre vacsinu asi... Napr. Hugo mal velky problem s polohou sfinga. Spravil ju, ale... Teraz ho uz nedonutim ju urobit, vidno, ze mu je nepohodlna, resp. bolestiva.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod hruska » Uto 19.01.2016 12:05

Ja nepreucam :lol: Pravda, cosi vyzera efektnejsie ako ine, ale pre mna je zaklad, nech to pes spravi. Nech sada i laha ako mu vyhovuje.
Teraz ucim vstan cez shaping a on si pri tom povyskoci mierne. A? :D
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod pigie » Uto 19.01.2016 12:09

Vezmem si take vstan z lahu, to pes sa zdviha vzdy tak ako pri sklopke len opacne. Ale tu sklopku neda proste hocikedy, ked si ma lahnut zo stoja. Je to v ich moznostiach isto, len ci ich nutit pre ne neprirodzene veci je spravne. Hugo by sklopku nikdy nedal :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod elfinka » Uto 19.01.2016 12:12

Lahni vyvaleny na bok, a sadni s prdelou na zemi a natiahnutymi nohami. Za to by sme asi vela bodov nedostali :heh:
Ja rozlisujem polohy staticke niekde ked stojim pred nim na konkretny povel (to musi supat zadkom) a len take prechadzkove - iny povel, zvacsa som mu za chrbtom alebo niekde bokom, na lahni (kde je ten rozdiel najvacsi medzi prirodzenym a skuskovym) mam rozne povely. A tych par skuskovych lahnuti pri treningu ho fakt nezabije, naopak nech si ponamaha svaly aj inym sposobom nez bezne, len mu to prospeje.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Bára » Uto 19.01.2016 12:13

prirodzené-neprirodzené... Ak chcem, aby to psovi bolo pohodlné, nechám ho, nech si štýl nájde sám :nwm: Holt, ak trénujem na skúšky a preteky, kde idú dole body za maličkosti (áno, je to aj o tom, čo "je v móde") a na bodoch mi záleží, tak si nepomôžem a musím sa s tým vyhrať a niektoré polohy učiť tak, ako by to ten pes sám od seba nerobil...

Koniec koncov, stále môžem mať na veľa vecí povely dva. Napr. "ľahni" na preteku, kedy pes posunie prdel dozadu, lebo som ho to tak naučila a "ulož sa" v bežnom živote, kedy sa môže HOCIJAKO položiť na zem. Rovnako skúškové "k nohe", čo je ale echt neprirodzené a "pri mne", kedy sa len má na sídlisku šmochtať pár cm od mojej nohy a je mi jedno ako to vyzerá. Čo budem používať častejšie? :ahoj:
elfinka ma predbehla :joint:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod pigie » Uto 19.01.2016 12:15

Ved prave, pes sa vyvali, ked neocakava dalsiu aktivitu, ak ju ocakava, tak sa nevyvali. Prirodzene, nie? :heh: No a ano, presne, na skuskach dobre vyzera... ale...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Elis » Uto 19.01.2016 12:16

pigie píše: Panacka pes nerobi tak casto ako napr. lahni a ked to psa naucim sklopkou, ktora mu je neprirodzena, tak napr. co tie klby?


nevim teda jak vasi psi, ale to ze třeba psa naucim lehat rovne s nohama pod sebe na povel/v ocekavani akce - neznamena, ze v beznem zivote se nevyvali nabok?

tyhle presne polohy povazuju za cvicakovske - tak jako chuzi s hlavou nahoru apod.

Offtopic: a i na tom cvicaku znaji povel "lezi" kdy mají zaujmout polohu jakymkoliv zpusobem :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod pigie » Uto 19.01.2016 12:18

Vid vyssie :heh: Ale uz je rozdiel ako sa do tej polohy dostane, o tom sa bavime.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Elis » Uto 19.01.2016 12:41

pigie píše:Vid vyssie :heh: Ale uz je rozdiel ako sa do tej polohy dostane, o tom sa bavime.


jste moc rychli v psani :-)
a ne, v beznem zivote si nefixuji nohy...
asi jsem je to taky nenaučila dostatecne dusledne :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod pigie » Uto 19.01.2016 12:44

Elis píše:
pigie píše:Vid vyssie :heh: Ale uz je rozdiel ako sa do tej polohy dostane, o tom sa bavime.


jste moc rychli v psani :-)
a ne, v beznem zivote si nefixuji nohy...
asi jsem je to taky nenaučila dostatecne dusledne :no:

Len my si vyberame, ci si telo znicit chceme... Psovi jaksi moznost vyberu nedavame :angel: Proste takto, aby si bol perfektny. To je to, co sa mi proste nepaci. je to super, je to krasne, ale ked vidim, ze mam pritom psovi lamat nohy, tak ee. Radsej body dolu. Uz sa dufam chapeme :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Elis » Uto 19.01.2016 13:12

pigie píše: Uz sa dufam chapeme


:yes:
a docela by me zajímalo, jak se v beznem zivote skladaji ti 100% nauceni psi :-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Lindchen » Uto 19.01.2016 13:23

Arisiak nie je 100% naučený, ale v tréningu ide vždy do sfingy, presne, čo pigie hovorila, že očakáva akciu, tak je napätý, že čo bude, či jedlo, či hračka, či druhý povel, ale doma sa vyvaľuje ja posledná šľapka :heh: .
Ale je pravda, že niekedy si do sfigny ľahne sám a čuduj sa svete sklopením. Len ja ho porozrievam, či neponúka správanie, lebo to robieva. Nenápadko zaradí do bečného bytového presunu niečo, čo odmeňujem, tak potom na mňa hele hele, čo viem, odmenu! :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience