Obedience

Re: Obedience

Poslaťod pigie » Uto 31.07.2018 18:01

Som zistila, ze okrem kruhu+stvorec, chodza dozadu a drievka pes plus minus triafa vsetko :heh: Este jedno z tohto by som ho mohla skusit naucit, kruh + stvorec, na to tu nemam priestor :heh: takze zostava chodza dozadu alebo drievka. Co z toho ho mam sancu naucit do polky oktobra? :heh: Ktore z toho je lahsie? Drievka som vobec neucila, praca s cuchom je pre mna najmenej zaujimava. Chodza dozadu pre neho znamena, ze sa presuvam po zadku, princip chape, ze ked idem dozadu, tak aj on musi ist dozadu, aby sa drzal nohy, ale proste "odsada" alebo ako to napisat. Cize zle :heh:
Rady? Napady?
A diky kellee, ty do mna vzdy tak stuchnes, ze ked aj mesiace s tym psom nic nerobim, lebo sa tri krat po sebe zatvaril ako tyrany pes, tak staci, ze si povzdychas a mne sa nieco robit chce :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obedience

Poslaťod kellee » Uto 31.07.2018 18:04

som rada ze ta inspirujem, este chod prosim na skusku, ale na to musim vzdychat asi viac :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Obedience

Poslaťod pigie » Uto 31.07.2018 18:11

Jaaj, obavam sa, ze na skusku vzdychanie nema ziaden efekt :heh: Ja uz len vyuzivam cas, ktory mi ostava. Potom sa budem zas viac venovat stenatku :aaa:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obedience

Poslaťod kellee » Uto 31.07.2018 18:12

tak aspon neoficialky, ja verim tom ze by ste to dali
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Obedience

Poslaťod pigie » Uto 31.07.2018 18:18

Kellee - ale ja fakt v tomto nemam ambicie :heh: Pre mna je to vyplnanie volneho casu a ten viem travit aj inak ako cely den na skuske ci preteku :angel: Jedine, co som ochotna robit, tak to je osveta v svete cinancov, nech vidia, ze to vie aj posluchat, ked sa tomu chce a hlavne, ked chce clovek :heh: To este ma pre mna ako taky zmysel. To asi obcas aj nejake video postnem v ich FB skupine... Lebo vidim, ze pre nich to je nieco ako zazrak, ked pes poslucha. Ale zas mna to plemeno tak neocarilo, zeby som potrebovala ho zveladovat a aj tak by to bolo zbytocne si myslim...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obedience

Poslaťod pigie » Uto 31.07.2018 18:29

Inak, ja som stvorec cvicila len s kuzelmi, bez pasky tie 2 roky dozadu... A tak nejak odhadom som to rozkladala, aby sa mi to v tej zahrade zmestilo a mohla som to davat hocikam. Som rozlozila stvorec akoze pasku a ja mam problem to dat do zahrady tie 3x3m... To je obrovske, sak tam sa vojde aj 10 fundlov do toho stvorca :aaa: A teda som mu to bez pasky dobre stazila na zaciatku, on je vlastne genius ten pes :heh: Mne prisla zbytocna a u wer na cvicaku sa pasky bal... Tak som kvoli tomu robila stvorec, dorobila, ale nejak nebola nalada ho natiahnut. A som sokovana. Pes neriesi, teraz ju preskakuje ako aj predtym, ale uz pred nou nebrzdi, ale to je brutal viditelne potom ten stvorec :aaa: (To uz aj ja potom vidim zdialky, ci lezi v strede a nie len v ramci stvorca) Inak cvik necviceny minimalne 1.5 roka. Dal na prvy sup, aj so zalahnutim - bez povelu samozrejme, ako som si ho naucila :haha: Musim sa doucit k tomu hovorit povel :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obedience

Poslaťod wer » Uto 31.07.2018 19:46

Aka vyhoda ze sa ti pes boji pasky - nehrozi preslap :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obedience

Poslaťod pigie » Uto 31.07.2018 20:08

No, je to divne, ked on v tom behu cez tu pasku preskoci :heh: To normalne vidiet ako este natiahne krok nad nou, aj ked bezi odusu, ten skok tam je vidno :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obedience

Poslaťod elfinka » Uto 31.07.2018 22:12

Neni to divné, resp ja som napríklad učila naschvál psa aby pásku preskakoval, že ju mal kus nad zemou. A hen ty to máš zadarmo :lol:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obedience

Poslaťod Lindchen » Str 01.08.2018 6:42

pigie píše:ja mam problem to dat do zahrady tie 3x3m... To je obrovske, sak tam sa vojde aj 10 fundlov do toho stvorca :aaa:

Na preteku sa štrorec razom scvrkne na miniatúrne rozmery a polka psov na preteku tam netrafí. :haha:

To preskakovanie pásky, ha, mnohí to učia zámerne, ty to máš len tak. :heh: Metodický pes. :joint:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obedience

Poslaťod pigie » Str 01.08.2018 7:18

Ze tam netrafi viem pochopit, proste vela veci je inde nez je zvyknuty, kuzele ine, hocico ine. Ale ze sa tam nezmesti, to uz mi hlava nebere :heh: Fry musi zostat cca vo stvorci v strede, aby eliminoval napadnutie zo vsetkych stran pasky :heh: Dalsia vyhoda pasky sa bojaceho psa.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obedience

Poslaťod Shel-chan » Uto 11.09.2018 17:10

neviem kam to mam dat. stve ma to riadne.

august 21, na evente pretekov sa objavil post "Hľadáme šikovných stewardov má niekto záujem ? Preplatíme cestovné náklady / treba vyskladať celé auto alebo lístok z vlaku či busu/ a 30 eur za deň stewardovania."
tak som sa hned prihlasila, ze pridem, ked treba. po mne pisali este dalsi traja ludia, jeden dostal dokonca aj odpoved (dievcina nema stewardsku licenciu).
kedze mne sa nikto neozval, druhy den som sa pytala, ze ako teda? dostala som odpoved, citujem: "este mmnt".

tak som sa vcera - 10. 9. - pytala, ci uz presiel moment :heh:
bolo mi slubene, ze to dneska uzatvoria, tak som veeelmi zvedava
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Obedience

Poslaťod Sjúzn » Str 12.09.2018 8:26

:heh: napodobne, velmi zvlastny styl komunikacie ma organizator :oo:
Sjúzn
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Obedience

Poslaťod Lindchen » Str 12.09.2018 8:42

Šla by som tiež, ale nehlásila som sa ani, lebo možno nemám ten správny "kádrový posudok". :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obedience

Poslaťod Shel-chan » Str 12.09.2018 8:53

co je kadrovy posudok? :heh:

divny styl, veru. mam pocit, ze takto sa proste berie OB na slovensku. na to, ze cely sport je o dokonalej priprave a perfektnom prevedeni a detailoch a presnosti a rychlosti, tie akcie mi pridu proste hroooooozne odflaknute :ua: (cest vynimke RSDC)
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience