Obedience

Obedience

Poslaťod Rika » Uto 05.02.2008 19:54

:aaa: Obedience konečne už aj u nás :aplause: :jupi: ... viac sa dočítate na http://dog-obedience.sk

Verím, že sa to aj u nás rozbehne veľmi rýchlo, počet nadšencov bude stále stúpať, bude sa nám dariť, baviť nás to... a nie len my, ale aj naši hafovci z toho budú mať obrovskú radosť a hlavne chuť s nami spolupracovať :no:
Všetkým držím pelčeky, nech sa im po rozbehnutí tréningov aj skúšok darí :jop: :no: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Obedience

Poslaťod lusy » Str 06.02.2008 0:17

tak co si uz rozhodnuta??? a isla by si tych zaciatocnikov najprv alebo hned prvu triedu?
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Obedience

Poslaťod Rika » Str 06.02.2008 17:11

lusy píše:tak co si uz rozhodnuta??? a isla by si tych zaciatocnikov najprv alebo hned prvu triedu?


No ked to budeme mat vsetko zmaknute, na treningoch nebudu z nicim problemy, zrejme to vyskusame v zaciatocnikoch. Nie je to povinne, ale je to najlahsie a na prvu skusku nam to sadne akurat :no: Podla toho uvidime, co dalej :lol:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Obedience

Poslaťod Rika » Pia 28.03.2008 15:36

Prosím... http://www.dog-obedience.sk/horucenovin ... vinky3.htm ... prečítajte si a pomôžte v rozvoji Obedience v SR !!!

V dňoch 9. – 10. 8. 2008 v spolupráci so ZŠK SR pripravujeme školenie pre rozhodcov a pomocníkov. Školiteľom bude prezident FCI pre Obedience a medzinárodný rozhodca obedience p.Johann Kurzbauer. Viac na ...
http://www.dog-obedience.sk/horucenovin ... vinky4.htm
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Obedience

Poslaťod Poca » Pon 31.03.2008 7:59

Ja by som do toho možno šla.. Budú aj súťaže, alebo len skúšky? Alebo neviete?
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Obedience

Poslaťod MisheliQ » Pon 31.03.2008 11:38

joo ja tiež :jop:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Obedience

Poslaťod Rika » Pon 31.03.2008 18:23

Poca: Ako myslíš, či aj súťaže??

No ja som mala robiť skúšky 13.9.08 na našom cvičáku, lenže práve vtedy mám Majstrovstvá slovenska detí a mládeže v agility :plac: .

Tak akurát rozmýšľam, či to skúsiť 19.9. na Podbrezinách v LM, alebo 25.10. v Ružoberku.

Rada by som aj skôr než v jeseni, no všetko mám daleko a neviem, či by som mala možnosť sa tam v kľude dopraviť.

My sme už na skúšky OBZ pripravené (plánujem už natočiť aj video :smile: ), tak trénujeme už čiastočne aj na OB1.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Obedience

Poslaťod Poca » Uto 01.04.2008 6:59

No myslim to tak, ze mne je skuska v podstate na nic, kedze Bria nema PP, ale keby bola sutaz, malo by ma co motivovat. V septembri je vraj aj v Detve a to by som chcela skusit ja. Na ktoru chces ist v sept.? OB-1? My este niesme pripravene, ale do sept. budeme. Dufam. Keby si sla sem, to by bolo super.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Obedience

Poslaťod Rika » Uto 01.04.2008 14:02

Ja zatial len OBZ, neviem, či niekde bude vôbec už aj OB1 :ach:
Jj, v Detve by mali byť 27.09.08
No aj tak stále nechápem :pac: ... ved skúška, súťaž to isté, nie?.... neviem ako si to predstavuješ, že súťaž :lol: ... moja tiež nemá PP, no myslím, že má z toho radosť a pomáha nám to udržiavať si poslušnosť v bežnom živote... tak kedže je vycvičená, prečo by sme to neukázali iným :no: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Obedience

Poslaťod Poca » Uto 01.04.2008 14:10

Skúška je to, keď ideš tam, predvedieš poslušnosť (príp aj stopu a obranu a blabla..) oni ti daju body a bud spravis alebo nie. Sutaz, to je pretek, alebo majstrovstva, alebo memorial .. a hodnoti sa kus prisnejsie koli tomu, ze su tam aj umiestnenia 1. 2. 3. a vyhravas ceny. Ked mas psa s PP, skuska sa mu zapise do pracovnej knizky ak mas bez PP mozes si tiez spravit pracovnu knizku, ale v podstate to nic neznamena..
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Obedience

Poslaťod Rika » Uto 01.04.2008 17:38

No tak to nie, zatiaľ iba skúšky... ak tento druh aktivity rozšírime a bude veľa záujemcov, určite by sa časom robili aj súťaže :no:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Obedience

Poslaťod Poca » Str 02.04.2008 7:20

OK, tak skusime skusky, ked nic ine, aspon uvidim ci sa mi oplati ist na sutaz.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Obedience

Poslaťod Poca » Str 02.04.2008 14:30

Pytala som sa ich a povedali mi, ze pri obedience je skuska zaroven sutaz a ze sa moze ist aj so psom bez PP na vrcholovu a o 2 roky tu mame majstrovstva sveta, tak mame co robit Rika (a ostatni) :jupi:
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Obedience

Poslaťod Rika » Str 02.04.2008 14:41

No a to si si myslela, ze to mozes len so psom s PP... prave to je vyhoda, ze su aj vrcholove skusky a mozu to robit vsetky psy :no: ... ja isto budem pilne trenovat a vyskusame to... vsak ak sa nebude darit, nevadi.... dakto musi byt najhorsi :jazyk:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Obedience

Poslaťod Poca » Ned 20.04.2008 16:24

Ako sa učí rozoznavanie predmetu (spomedzi 3 drievok má nájsť to s mojim pachom). Keď aj nahodou má záujem a ide po to, tak chyti prve a keď jej poviem nie, hladaj dalej, tak si lahne a pozerá po mne tupím pohľadom. Pritom aby som ten pach zvýraznila som sa s ňou s tým "pravým" drievkom predtým hrala..
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Ďalší

Späť na Obedience