Záťaž šteniatok

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Behanie so psom

Poslaťod Cathie » Štv 08.07.2010 1:50

Lavyrle nevidim nikde problem, predpokladam, ze ked ty behas 15-20 minut, tak on si pri tebe ide poklusom, maximalne pomalym cvalom.. ziadna extra velka namaha pre klby a kondicku uz v tomto veku, praveze si myslim, ze to prospeje osvaleniu :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Behanie so psom

Poslaťod lavyrle » Štv 08.07.2010 20:50

Cathie, tiež si myslím :yes: postupne to potom začneme zvyšovať - myslím vzdialenosť. A presne ako píšeš - on ide miernym poklusom
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Behanie so psom

Poslaťod calwen » Štv 08.07.2010 22:12

Podla mna je to ok :yes: Aj ked ak by sa dalo, tak by som vacsiu cast nechala psika navolno - on si uz tempo aj ine veci zreguluje lepsie nez na vodzke :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Behanie so psom

Poslaťod Cathie » Štv 08.07.2010 23:20

Tento ano.. naopak u Story zas plati, ze keby som chcela, aby nejak vytrvalo sla v jednom tempe, musela by som ju mat na voditku :heh: Ked ona okolo mna cely cas skace, robi si kolecka, vysprintuje, vlezie mi pod nohy, odskoci mi spod nich, zastavi sa pre palicku, zase sprint lebo panicka je daleko, potom je pre zmenu daleko ona, tak sa zatial slahne o zem, kym ju dobehnem a cele odznovaaa.. borderka :aaa:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

turistika so stenatom severana

Poslaťod wooshka » Pia 09.07.2010 9:39

V polke augusta idem na par dni do Slovinska, jeden den raftingu, zvysok vysokohorska turistika. malamuti krpec bude mat vtedy 7 mesiacov, chcem ho vies tymto smerom, aby mi mohol robit na cundroch spolocnika, no neviem presne, odkedy je vhodne so steniskom aj na dlhsie ako tych cca 5 km chodit.
este sa chcem opytat majitelov severanov, ako vyzeraju tieto letne dni s vasim havkacom? letnu turistiku a behanie po vonku volim z volnocasovych aktivit najradsej, len ho chudaka nechcem zmorit, ci uz teraz, alebo vo vyssom veku. rada by som s nim cestovala, zobrala ho na jazera, na chatu a podobne, len fakt neviem, ci je to vhodne v horucavach riesit s malamutkom. nas stary cely zivot v lete zdochyna na betone/kachlickach v pivnici, aktivitu mi vzdy skor neodporucali s nim doma, no ja by som velmi rada maleho viedla k letnym aktivitam aj cez den, nie len skoro rano a neskoro vecer.

dakujem za skusenosti
wooshka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7
Bydlisko: BA/BB

Re: turistika so stenatom severana

Poslaťod Cathie » Pia 09.07.2010 9:50

Wooshka co sa tyka tych aktivit v teple - treba skusit najprv kratsie prechadzky a menej namahave aktivity, ktore mozes kedykolvek prerusit a ist domov, postupne pridavat a uvidis, ako to bude zvladat. Netyka sa to severanov - ale poznam psy roznych plemien, ktorym teplo vadi a nechce sa im vonku nic mimo rannych/vecernych hodin a inym je to zas uplne jedno. Treba skusit, sama to na psovi uvidis najlepsie :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: turistika so stenatom severana

Poslaťod Roman Kollar » Ned 11.07.2010 22:33

Ja by som nezobral na turu 7 mesacne stena RR a nie to este malamuta. RR vseobecne teplo nevadi ale aj tak ked pes neustale slape do kopca, hodne ho to unavy. Ja som zacal s mojou RR chodit na tury az ked mala 15 mesiacov, vtedy som uz mal istotu ze si psik neublizi.....ale neviem ci by som to riskoval so 7 mesacnym stenatom :ua:
Roman Kollar
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: BA

Re: turistika so stenatom severana

Poslaťod Mackie » Pon 12.07.2010 22:30

nechcela som byt "zla"
7 mesacne stena na vysokohorsku turistiku urcite nie, z toho moze byt vazny zdravotny problem
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Behanie so psom

Poslaťod Iri-Ruff » Ned 01.08.2010 21:19

Moja krpatá mala nedávno 4 mesiace a behanie praktizujeme v podobe naháňania sa po záhrade, čo ju niekedy nie úplne unaví ale potom to dorazíme ešte aportovaním loptičky alebo lana... :smile: ...sem tam aj prechádzka a pobehnutie na vodítku :) behanie po roku, s mierou a po teréne aby som jej napokazila kĺby keďže je to NO :ahoj:
Iri-Ruff
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Canicross

Poslaťod snakeV » Pon 17.01.2011 21:30

Ahojte. Potreboval by som poradiť, že či sa so 4 mesačnou malamutkou môže začať už behať trošku a že koľko vlastne metrov... 1-2 kilometre max?
snakeV
Okoloidúci
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Komárno, SR

Re: Canicross

Poslaťod Sunny » Uto 18.01.2011 8:44

4 mesačná malamutka má ešte behať s ostatnými psami, hrať sa a užívať si detstvo :no: Netreba sa ponáhľať, detto keďže ide o väčšie plemeno. Zapriahať určite až tak od toho roka, skôr by som to neriskovala.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Canicross

Poslaťod tonamie » Uto 18.01.2011 16:01

Prikláňam sa k Sunny do jedného roka sa len hrať, užívať detstvo a dať základy výchovy. Od jedného učenie ťahu napríklad ťahaním konára, menšej pneumatiky, poklusávanie. A od 1,5 - 2 rokov až do dôchodku môžete toho nabehať a naťahať. Keď má štyri mesiace a komplet vakcinácie tak by som ju prihlásila do nejakej výcvikovej školky v okolí - bude tam mať kopu psích kamarátov-socializácia a môžte si spolu budovať vzťah dôvery pri učení základnej poslušnosti.
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Canicross

Poslaťod snakeV » Uto 18.01.2011 19:39

S ťahaním to je jasné, že skôr než rok v žiadnom prípade. Socializácia tá prebieha veľmi dobre :) vonku je až moc moc psov a aj na na dlhšie vychádzky, či na voľné pobehovačky chodíme, no to len so pár psami, takže socializácia je vpohode :) ...no po nejakej psej škole určite pozrem. Hádam tu niečo nájdem, najlepšia by bola taká, kde by sme cez víkendy chodili. Sú aj také?
snakeV
Okoloidúci
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Komárno, SR

Re: Canicross

Poslaťod Offca » Str 19.01.2011 9:05

Predpokladám, že skôr sú LEN také :lol:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Canicross

Poslaťod snakeV » Str 19.01.2011 18:12

Len také určite nie, ale tak asi väčšina bude taká teda :D
snakeV
Okoloidúci
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Komárno, SR

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy