Aký šport?

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Aký šport?

Poslaťod Amaguk » Štv 28.07.2011 22:23

wer píše:stopy. na to su stvoreni. behanim, skakanim by som ho moc netrapila..

http://www.agilitybassets.com/
http://www.swedesun.com/news/topyearresults/agility.htm
atd, etc. :no: :no: :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Aký šport?

Poslaťod wer » Štv 28.07.2011 22:29

vedela som, ze to sem niekto bachne.. :ach: ale, amaguk, musis uznat, ze to nie je najvhodnejsi sport pre toto plemeno. odhliadnuc od psychiky, baset je velky, tazky, dlhy, lymfaticky pes s neprimerane kratkymi nohami. :pac: nechcem vidiet chrbticu a klby hentych psov v 4 rokoch... (no a okrem toho, ked som si pozrela tu jednu stranku, tak to uz ma od standardneho baseta asi dooost daleko... :no: )
Naposledy upravil wer dňa Štv 28.07.2011 22:34, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aký šport?

Poslaťod Lindchen » Štv 28.07.2011 22:33

Tiež si myslím, že to nie je práve najšťastnejší šport pre baseta.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Aký šport?

Poslaťod Amaguk » Štv 28.07.2011 22:35

osobne si myslim, ze vsetko s mierou :no: a kazdy rozumny a sudny majitel ci majitelka predsa vie, kde su hranice. A keby som riesila dilemu, aky sport, sla by som sa asi najskor spytat bassetarov, leby my mozno vidime aj to, co tam nie je, kedze nemame ziadnu skusenost.
btw, aj pri stopovani zveri treba obcas nejaku tu prekazku preskocit ci inac prekonat :no:

o bassetoch panuje nazor, ze su nepohyblivi a tazki, ale stretla som uz aj take tryskomysi, ze som nechcela verit
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Aký šport?

Poslaťod wer » Štv 28.07.2011 22:35

amaguk, snaaad si nemyslis, ze to je porovnatelne s agility?! :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aký šport?

Poslaťod Amaguk » Štv 28.07.2011 22:41

ale ved sa nemusis trieskat do hlavy :lol: :no:
a v principe to moze byt aj porovnatelne, preco nie? Zalezi cisto len od toho v akom terene a s akou inteznitou a frekvenciou ten pes pracuje :no: To iste predsa plati aj pre agi
a v takej vseobecnej rovine - basset bol slachteny ako pracovny pes, nie gaucak, tak sa da predpokladatat, ze musel svoju pracu zvladat aj po fyzickej stranke. Inak...

myslim, ze nikto z nas nema priamu skusenost s plemenom a moze radit skor na zaklade svojich predsudkov, nez reality - ci uz plemena alebo konkretneho jedinca
urcite by som skusila pobehat si agi skor s bassetom nez nez napr. s nejakym molossovym gigantom. tot moj nazor :no: :joint:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Aký šport?

Poslaťod wer » Pia 29.07.2011 8:20

k tomuto len - nerada vidim, ked si niekto kupuje psa len na zaklade vzhladu..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aký šport?

Poslaťod kenny » Pon 13.02.2012 18:55

Poznám 2 záchranárskych berňákov, odidvaja pracujú skvele, ale treba to dobrého psovoda a ked nie je dobrý psovod, stačí nadšenie a netrestať zbytočne ho..
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Aký šport?

Poslaťod AtreySurrykata » Uto 06.03.2012 13:17

Aký šport by ste vedeli odporučiť pre Boerboela ? :ach:
AtreySurrykata
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44

Re: Aký šport?

Poslaťod zuzkabluzka » Sob 09.06.2012 22:13

Ahojte :smile: .
Náš Blacky má 10 mesiacov, je to menší zdravý kríženec labradora, je veľmi kontaktný k ľuďom, psom, zvieratám, priateľský, hravý, zvedavý, má veľa energie, miluje ňuchanie a preťahovanie sa a zdá sa, že prišiel na chuť aj aportu. Začíname robiť agility. Akú ďalšiu aktivitu by ste nám odporučili?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Aký šport?

Poslaťod Lucy » Sob 09.06.2012 22:37

zuzka, skus toho viacej, uvidis co teba a psika chyti najviac, pri com sa budete obaja bavit
podla mna mas stastie,ze mas na vyber z vela aktivit, mas psa idealnej velkosti a postavy, takze nemusis riesit problemy ako mame my kratkonohy alebo molosovia :no:
ak rad aportuje skus frisbee, ked ho bavi pretahovanie tak ho mozes skusit namotat na tanier, v BA trenuju frisbeeckari pomerne casto
Pripadne ak bavi teba sport mozes pomaly zacat s bicyklom/bezkami/dogtrekom

Podla mna nie je aktivita, ktoru by ste nemohli vyskusat :no:
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 830
Bydlisko: BA/BB

Re: Aký šport?

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 10.06.2012 12:19

Dík, Lucy.
Včera sme boli na akcii, a tak som začala rozmýšľať nad záchranárčinou. Ešte som zabudla dodať, že je dosť odvážny, tak to by mu hralo do karát. Len som premýšľala, či by nebolo ešte niečo, kde by sa dala využiť jeho kontaktnosť napr. Škoda, že sa zrušilo to Viničné, išla by som sa pozrieť, čo by nás mohlo baviť.
K tomu frisbee musím byť asi aj ja zdatná, nie? Lebo dĺžka môjho hodu je teda nič-moc...
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Aký šport?

Poslaťod Cathie » Ned 10.06.2012 19:45

Zuzka v dogfrisbee existuje dost vela roznych kategorii, v ktorych sa sutazi - v niektorych je dolezita aj dlzka hodu, v niektorych zas vediet rozne hody. Ale ver, ze malokto zacina s dogfrisbee tak, ze vie hadzat :lol: Casom sa proste naucite, ty hadzat a pes chytat :smile: V BA sa DF venuje celkom dost ludi, takze cosi aj odkukas :lol:

Byt tebou, skusim sa postretavat s ludmi, ktori sa vselicomu venuju, zajst na nejaky free trening (napr ja som sa dnes pridala k frisbeeckarom, co boli trenovat.. alebo ja chodievam casto cvicit dogdancing vselikde do mesta, mozete sa niekedy pridat), podla mna mas s takym psikom neobmedzene moznosti sportov :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Aký šport?

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 10.06.2012 22:01

Cathie, dík. :smile:
Riadne to premyslím, pokukám videá na nete a potom sa rozhodnem. Ak budeš niekedy v meste cvičiť, radi sa pridáme, akurát prdiaka budem musieť trochu krotiť. :no:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Aký šport?

Poslaťod starr » Sob 14.07.2012 20:05

AtreySurrykata píše:Aký šport by ste vedeli odporučiť pre Boerboela ? :ach:


Určite sa dá niečo robiť aj s molosmi, nie je to až také zlé :-). Určite nerobiť nič, kde sa nejako moc skáče či behá, jednak tieto psy na to nie sú stavané, a potom by ich to ani nebavilo.

S burbulom by sa dal podľa mňa v pohode robiť dogtrekking, ak nemá teda človek nejaké veľké ambície, že chce vyhrávať, ale ide mu hlavne o unavenie seba a psa a o príjemne strávený čas spolu. V rámci dogtrekkov sú pre molosy podľa mňa vhodné iba varianty mini, max. mid, na long by som to neprepínala, neviem si to dosť dobre predstaviť.

V rámci tréningu mu môžeš dať ťahať napr. na poli pneumatiku, ak ho to bude baviť, tak v zime Ťa môže ťahať napr. aj na sánkach. Samozrejme v rámci svojich možností, pár desiatok metrov (možno aj sto ?), niekoľko kilometrov určite nie.

Tak rekreačne sa dá s dospelým molosom/burbulom robiť aj canicross, opäť to nehnať do extrému, tak v rámci možností, pár sto metrov by v pohode a rád podľa mňa s Tebou ubehol :-).

Aj stopy by sa možno dali skúsiť, krátkonosejšie plemená majú síce o niečo horší čuch ako dlhonosé, ale to nevadí, keby ho to bavilo, tak by ste mohli kľudne chodiť aj na stopy. Ja som si myslela, že stopy to je nič, že to len pes čuchá, že nuda, ale potom som zistila, že to je celá veda!
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy