Canisterapia

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Preco chcete robit CT?

Poslaťod roxy » Pia 20.06.2008 18:25

Ahojte, mna tato tema velmi zaujima a chcela by som sa vas spytat,ze ako by som sa ku canisterapii mohla dostat???Vzdy som chcela pomahat a myslim , ze toto by bol pre mna ten pravy smer....mohli by ste mi prosim poradit????D.!
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba.

Kdo nikdy nemal psa, ten nevie čo to znamená milovať a byť milovný.
roxy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 137
Bydlisko: Šaľa

Re: Preco chcete robit CT?

Poslaťod lucik » Ned 22.06.2008 13:43

tak ja som povodne chcela studovat socialnu pracu, potom specialnu pedagogiku, ale vzdy to zostalo len pri chceni.. mam taku samaritansku dusicku (uz sa mi to viackrat aj vypomstilo) a ked sa dostala ku mne Gipsynka, zacala som objavovat caro kontaktneho psika, uplne cudzi ludia sa zacali na mna usmievat, castokrat sa mi stane, ze ma pozdravi uplne neznamy clovek, nehovoriac o mnozstve novych znamych, s ktorymi som sa zoznamila pomocou psa (ked sa nase psiky skamosili).. o CT som citala a zrazu sa mi zdalo ako super napad spojit Gipsynkinu kontaktnu a pokojnu povahu/vychovu s pomocou detom a dospelym s poruchami cohosi (psychicky/fyzicky postihnutymi).. tak som zacala zistovat moznosti a zbierat materialy, zistila som, ze to take lahke nebude.. CT som po skuskach zacala robit na ZS s detmi, ktore maju rozne poruchy ucenia a tiez lahke psychicke a fyzicke postihnutia (specialne triedy) a specialnou pedagogickou, ktora sa o CT velmi nezaujimala.. narocny ale poucny zaciatok - vsetko som si musela vymyslat a pripravovat sama, sama som bola na CT seminari, lebo pedagogicku skola nepustila.. mala som hyperaktivneho chlapca (podla tohto viem, ze slovko "hyperaktivny" je teraz casto sklonovane a zamienane s "aktivny"), ktoreho nebolo mozne chvilu udrzat na stolicke, stale mackal Gipsynku, nahanal ju, prerusoval cinnosti inych deti s Gipsynkou, bolo ho treba stale strazit.. pedagogicka sa tomu vela nevenovala, tak dost bolo toho na mne.. tu som zistila, ze na CT treba nielen vhodneho psa, ale aj psovoda a pedagoga, inak to fungovat nebude..
teraz skola navrhuje, ze CT mozem robit formou kruzku aj buduci skolsky rok, ale bez pedagoga, a mala by som to normalne platene.. odmietla som, zjavne pani riaditelka nevie o com hovori :ua:
takze ideme hladat dalej nejake uplatnenie.. :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Preco chcete robit CT?

Poslaťod max » Ned 22.06.2008 17:45

Lucik drzim palce s hladanim vhodneho zariadenia :smile:
Potom by som ta trosku pootravovala s nejakymi dotaznikmi :hih:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Preco chcete robit CT?

Poslaťod Bibiana » Pon 23.06.2008 16:16

Tak.. My s Bubíkom na takéto veci stavaní nie sme, no ako som už niekde spomínala, pred pár rokmi sme fungovali ako "maketa" v jednom projekte, ktorého cieľová skupina boli deti v MŠ a hlavným cieľom bolo deťom priblížiť psa ako takého, plus vysvetliť ako sa k nim treba správať a tak. Falu to super zvládal, vyvalil sa na koberec a decká ho vyhladkávali, obímali, božtekovali a lahali si na neho. Bol to krásny zážitok a veľmi dobrý pocit. A najmä keď sme na jednu takúto akciu išli priamo z cvičáku, kde sme trénovali obranu, zákusy na rukáv a podobne. Pes proste vypol a vedel, že teraz sa treba správať tak a tak..
CT ako také ma láka z pohľadu pozorovateľa, navštívila som už dosť sociálnych zariadení kde som mala možnosť vidieť a počúvať o rôznych psychických zvratoch po jednej či dvoch návštevách pesíkov. Psy ležia, chodia, naháňajú sa, nechajú sa vyhladkávať a podobne. Na prvý pohľad by sa dalo povedať, že pesani nerobia vlastne nič, na druhej robia toho až príliš, za jedno posedenie dokážu to, čo ten najlepší a najkvalifikovanejší psychológ nedokáže po piatich sedeniach. Čisté srdce a úprimný pohľad dostanú aj z najväčšieho introverta podstatné momenty..
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Preco chcete robit CT?

Poslaťod ess » Str 16.07.2008 23:46

ja som CT robila, ale kvoli vytazenosti (hlavne skola) som s nou i skoncila - clovek ktory s tym chce zacat nieco robit si musi uvedomit, ze to nie je zalezitost chvilkova...my sme chodili z jednym OZ k detom do detskych domovov, do internatnej skoly, neskor sa to rozsirilo na telesne a mentalne postihnute deti - bolo krasne sledovat radost a u niektorych pokroky....clovek je po kazdej terapii strasne vysileny..a nielen clovek ale i pes...pokial to psa bavi a snazi sa, tak ho to riadne unavi aspon na zaciatku...a preco som s CT zacala? jednoducho som videla ze Dikinko na to ma, ze ma super povahu a presne, ze ked pomaha doma, moze pomahat i inym...a samozrejme tu bola moznost skusit nieco nove, nepoznane....je to skvely pocit pomaha ludom...drzim prsty vsetkym ludom, ktori sa na tuto nelahku ulohu daju... :no:
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Canisterapia

Poslaťod Tobin » Uto 14.10.2008 11:28

Hladam, hladam, ziadne uzitocne info o canisterapii nenachadzam - kto, kde, kedy, ako..... web canisterapia.sk nefunguje :plac:
Taxom napisal istej dame mail hajrova@szm.sk a dostal som odpoved:
"Dobrý deň,
ďakujem za Váš e-mail ohľadne canisterapie.
Ja testujem psy pre c-terapiu a následne poskytujem tréningové hodiny.
Keď budem mať prihlásených 5 -a viac psov, uskutočním hromadné testovanie.
Zatiaľ Vám ale môžem poskytnúť kompletný štúdijný materiál o canisterapii a jej využití, je to na CD
v cene 500,- Sk. Chystám aj prednášky s poskytnutím videa z canisterapeutickej praxe, čo je pre začiatok veľmi dôležité.
Ak máte záujem, napíšte mi Vašu adresu a ja Vám zašlem štúdijný materiál.
S pozdravom,
Jana Hajrová
0903 890 259"
Prihlasil som Toba, aj ked nenapisala KDE to robi.... Cakam odpoved.
Ma niekto zaujem o canisterapiu, resp. otestovanie svojho psika?
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Canisterapia

Poslaťod Silwuska » Uto 14.10.2008 11:34

Tu na fore uz ma skusky uz zopar ludi za sebou :yes:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Canisterapia

Poslaťod Tobin » Uto 14.10.2008 11:43

Videl som.... Ale info kde, kto kedy, ako, za kolko.... veskere zadne....
Krom toho som temu Preco chcete robit CT nevelmi studoval, bo ja mam tu motivaciu tak nejak vysporiadanu a o CT som kukol
Obrázok
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Canisterapia

Poslaťod Silwuska » Uto 14.10.2008 11:46

Mozno sem na tvoj popud doplnia...lucik raky, myslim bibka, fraga...atd... :smile: treba si pockat...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Canisterapia

Poslaťod max » Uto 14.10.2008 11:50

„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Canisterapia

Poslaťod Tobin » Uto 14.10.2008 12:18

Vdaka, Max, ale na skusky je este skoro...
Najprv cem otestovat, ci je Tob na to vhodny. A Prievidza je trosinku od ruky, istotne je aj nieco v okoli BA...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Canisterapia

Poslaťod max » Uto 14.10.2008 12:23

Asi ta sklamem ale ak by si sa na to dal na skusky si budes musiet vycestovat.
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Canisterapia

Poslaťod Tobin » Uto 14.10.2008 12:53

S tym ratam.... Myslel som na testy vhodnosti, aby boli blizsie...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Canisterapia

Poslaťod lucik » Uto 14.10.2008 15:57

ved ta skuska nie je nic ine ako test vhodnosti.. pri BA nie je moznost, teda je, ale pre cloveka s dospelym psom je nedostupna.. nechce sa mi to rozpisovat, ak chces, zavolaj mi :smile:
alebo ak sa to niekomu chce rozpisovat, rozpiste..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Canisterapia

Poslaťod Tobin » Uto 14.10.2008 20:00

lucik píše:rozpisovat, ak chces, zavolaj mi

Volam, volam, okno dokoran, hlasivky si idem odtrhnut a nic :ua:
.......................................................................................
Jezisimisi, aki ste len tajnostkari, canisterapeuti... CT je spominana vo viacerych temach, ale info=0 - co ste zlozili slub mlcanlivosti? Alebo CT pes a majitel su vyssia kasta?
Myslel som povodne, ze Dogforum je na to, aby sa PISALI informacie...
Aj na gugli je toho malo, skoro nic - kto, kde, kedy, ako, za co, proste NIC, aj ta Hajrova, co som jej pisal, hned chce zarabat a poslat CD za 500.- a to ani nemozem vediet, ci je psisko naozaj vhodne a ci mi CD na nieco bude.... divni ludia, divne maniere....
Niekto - a nielen ja - tu chce pomahat chorym a howno Obrázok sa tu dozvie. Davat linky na clanky a temy, kde je nulla info = poslat do prdele, je to asi najjednoduchsie... canisterapia.sk nefunguje... Tak cau-mnau, canisterapeuti :lock:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy