Canisterapia

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Canisterapia

Poslaťod MisheliQ » Pia 11.01.2013 17:20

Canisterapeutický kurz -základné minimum
27.02.2013 13:00
V termíne 27.2. – 1.3.2013 Vás zveme na Canisterapeutický kurz – základné minimum.

Kde? Poprad - Hotel Poprad, Partizánská ul. 677/17

Kurz je určený šírokej verejnosti lajckei i odbornej.Predchádzajúce znalosti o canisterapii sú vítané, nie však podmienkou pre účast. Absolvovat kurz môžete so psom, ale aj bez psa. Poskytneme vám potrebnú teoretickú prípravu a poodkryjeme vám vďaka našim skúseným prednášajúcim aj niečo málo z praxe.

viac info http://skkcanislog.webnode.cz/news/cani ... e-minimum/

Workshop - polohovanie
02.03.2013 08:00
Dňa 2.3.2013 Vás zveme na workshop o polohovanie.

Kde? Poprad - Hotel Poprad, Partizánská ul. 677/17

Workshop je určený pre osoby, ktoré majú o tejto špecifickej časti canisterapie aspoň základné znalosti. Chcú sa v tejto činnosti zdokonaliť alebo podeliť o svoje skúsenosti. Tejto akcie sa môžu zúčastniť aj absolventi CT kurzu - Základné minimum. Workshop nebude vedený ako klasický kurz ako býva zvykom, ale bude otvorený diskusii a nápadom všetkých zúčastnených.

viac info http://skkcanislog.webnode.cz/news/work ... lohovanie/
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

CT pes

Poslaťod lulu939075 » Pia 22.03.2013 11:33

Ja tiež plánujem nechať psiská odzačiatku s maličkým. Viem u nás to je iné kedže psy s deťmi pracujú, ale tiež sa veľmi obávam žiarlenia hlavne zo strany Angie kedže ona je veľmi veľká citlivka. Nechcem ich preto z ničoho vynechať, nebude mi vadiť ked si onuchajú malého, takisto mi nevadia sliny keby mali silnú potrebu oblízať. Tiež ked sa budú zaujímať čo sa deje trebarz pri prebalovaní alebo inokedy nebudem ich odstrkovať. Samozrejme budem dávať pozor lebo Angie si zvykne povedať ked sa jej niečo nepáči, ale iba výstražnou formou deti sa ale vždy zľaknú lebo priloží zuby a tomuto sa budem snažiť zabránť aspoň teda ked bude maličký. Ked už bude mať aspoň 3 a bude dostatočne chápať čo má a nemá robiť tak už ich nechám nech si to riešia.
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod hriva » Pia 22.03.2013 11:42

Môj brat nechápal ani v šiestich rokoch čo áno a čo nie u psa :ach:
Tak to aj vyzeralo...
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod lulu939075 » Pia 22.03.2013 11:57

Hej máš pravdu každé dieťa je iné tiež su iné dievčatá aj chlapci. Ja som sa síce starala už asi o každé dieťa :lol: ale to moje bude uplne iné tak ako sa o nho budem uplne inač starať ako o deti čo som mala ako babysitterka. Hlave to dieťa bude moje a budem s ním 24 hodín denne, nie hodinku dve čí 8 :lol: No a tiež jedno teraz tvrdím a iné sa bude diať pretože aktuálna situácia je taká a ked bude malý na svete taksituácia bude inaká :hi: Dúfam ale velmi dúfam že môjho krpčeka vychovám tak že si bude zviratká vážiť a bude ich mať rád :smile:
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod hruska » Pia 22.03.2013 12:00

lulu939075 píše:Ja tiež plánujem nechať psiská odzačiatku s maličkým. Viem u nás to je iné kedže psy s deťmi pracujú, ale tiež sa veľmi obávam žiarlenia hlavne zo strany Angie kedže ona je veľmi veľká citlivka. Nechcem ich preto z ničoho vynechať, nebude mi vadiť ked si onuchajú malého, takisto mi nevadia sliny keby mali silnú potrebu oblízať. Tiež ked sa budú zaujímať čo sa deje trebarz pri prebalovaní alebo inokedy nebudem ich odstrkovať. Samozrejme budem dávať pozor lebo Angie si zvykne povedať ked sa jej niečo nepáči, ale iba výstražnou formou deti sa ale vždy zľaknú lebo priloží zuby a tomuto sa budem snažiť zabránť aspoň teda ked bude maličký. Ked už bude mať aspoň 3 a bude dostatočne chápať čo má a nemá robiť tak už ich nechám nech si to riešia.


Offtopic: uplne ot, ale ako moze taky pes pracovat s detmi? CT pes by si mal nechat "vsetko", nie?
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod lulu939075 » Pia 22.03.2013 12:09

Offtopic: Ano máš pravu ale aj nemáš, CT pes si nesmie nechať robiť to čo sa mu nepáči alebo mu je nepríjemné pretože vtedy nemôže vykonávať službu ked je v strese. Moja má napríklad problém s tým ked ju deťi obkolesia a zaženú do rohu tak že nemá kde újsť. Vteda sa cíti velmi stiesnene, stalo sa nám to dva krát, prvý krát som deti odohnala ja a Angie bola s toho mimo ešte dlašiu pol hodinu, potom ked sa deti usadili a dali jej priestor dalej pracovala skvelo vybrerala si a chodila za tým ktorým chcela. druhý krát zavrčala a priložila zuby kamarátkynemu dievčatku na ruku (chcela aby sa malá naučila čo môže a čo nie) tiež ju zahnali do rohu. Pokial ale má možnosť úniku je uplne vo poriadku a nechá si všetko. Toto je asi jediná vec kde ju nechám si to riešiť. Na CT psa by nemalo byť tlačené mal by všetko vykonávať tak že on si vyberie či treba niečo riešiť alebo nie. Tiež spomeniem jeden prepáčte morbídny prípad, boli sme v domove dôchodcov a Angie ležala na jednej babičke už nechodiacej, predtým vždy ked sme tam boli bola pokojná skvelá, babička dokonca po desiatich minútach zvládla si sadnúť do vozíčka, ale tento krát len sedela a kukala na postel čo bola vedľa, nevedela sa uvolniť proste bola taká ako keby mimo. No a za 5 minút babička zomrela :plac: Prepáčte za tento prípad ale tu som prvý krát očividne videla že pes vníma aj takéto veci.
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod hruska » Pia 22.03.2013 12:12

Offtopic: nevyznam sa, tak sa pytam. Ale nepride mi ok takato reakcia, ktora dieta vydesi. Ale ako pisem, nerozumiem sa do toho, iba ma to zaujalo, mozno je to ozaj bezne.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod hriva » Pia 22.03.2013 12:15

Čo ja viem ...
Podla mna CT pes by nikdy nemal vrcat a používať zuby preto na to ma naozaj malo psov
Ale zo je tiez len môj názor tiez sa nevyznam
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod wer » Pia 22.03.2013 13:58

Offtopic: a hlavne by sa ani nemal dostavat do stresu z takych situacii...
urcite nepatri taky pes k detom, lebo viac uskodi, ako pomoze. deti urcite nerozmyslaju, tesia sa na psika, chcu ho vsetky vidiet... ty ich rozhanas - co si z toho zapamataju. ako chapem, ze deti sa maju aj ucit spravaniu ku psom, ale u CT psov je trosku ina situacia a tam patri len pes, ktoremu nevadi naozaj nic a nic ho nerozhodi.
mne je luto, ze sa z canisterapie stava akasi moda, dokonca sa to "cvici" na cvicaku - nevyberaju sa od malicka psy, moze sa tomu venovat prakticky hockto...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod lulu939075 » Pia 22.03.2013 14:29

Offtopic: v prvom rade canisterapia neprebieha hromadne, hromadne je vzdy iba zoznamovanie pokial ideme do ustavu alebo neviem kam, canisterapia sa zameriava na jednotlivca nie na skupinu, v skupinach sa pracuje minimalne a hlavne pri detoch sa to urcite neodporuca. Hlavne u nás na slovensku canisterapia neexistuje!! Kedze canisterapia by mala byt vedena terapia s nejakym jasnym cielom za pomoci psychologa, psychiatra alebo lekára či terapeuta. Na Slovensku o nikom takom neviem aby také niečo robil. Ja sa o to pokúšam, a ked napíšem že canisterapiu treba vykonávať za pomoci lekára tak už nikto neodpovedá. A to je velmi mylná predstava že pes by si mal nechať robiť všetko, v žiadnom prípade by si nemal nechať robiť to čo mu je nepríjemné, pri canisterapii sa v prvom rade pozerá na psa a jeho potreby až potom na pacienta inač terapia nie je správna. Tak ako polohovanie robíme napr. max 10 minút pri jednom pacientovi. Keď už pes pacienta pozná a cíti sa lepšie dá sa tento čas predlžovať.Tiež sa odporúča canisterapiu vykonávať max 1hodina za týžden. Je mi veľmi lúto čo sa dnes robí za canisterapiu na Slovensku ak sa to tak dá vôbec nazvať a to nehovorím o agresívnych psoch čo majú certifikáty. Presne viem ako a kedy moj pes reaguje, tiež na nich vidím ked sú uvolnení a ked sú v strese. Dala by som za nich ruku do ohna a viem predvídať ako a kedy budú reagovať. Napr. Angie mi na deti útočila ked mala pol roka z dialky vždy chcela vybehnúť, no a teraz k nám chodí malé dievčatko už dva roky a sú najlepšie kamarátky. Okrem toho zvláda tlupu ludí čo predtým nebolo možné. Pes canisterapeut sa nenarodí, musí sa takéto situácie naučiť zvládať. Ano Chrisko je už iný ale zase on je strašne akčný a preto napr. sa s ním tažko polohuje. O canisterapii sa jednoducho hovorí ked má človek naštudované stránky alebo čo ja viem čo ale realita je krutá a uplne iná.
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod hriva » Pia 22.03.2013 14:44

No čo viem tak canisterapeuti veľmi dôsledne vyberajú vhodne stena, cielene sa medzi sebou kryju psy s čo najlepšími povahami a aj tak sa vydari možno jedno dve stenata z vrhu niekedy ani to nie
A pri hocakom naznaku nevyrovnanej povahy ten pes proste konci tak ako u psov vodiacich alebo asistencnych
Aspon tak som to počula
Ten pes proste nesmie nikdy jednať hystericky ani skratovo
Ináč kamoska robi hippoterapiu s ponikmi a ti tiez, nesmú sa báť skupiny kriciacich deti lebo tie deti sa proste tešia, nesmú sa báť prudkych pohybov a vyberajú tam čo najpokojnejsie jedince
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod wer » Pia 22.03.2013 14:47

zasadne nesuhlasim
lulu939075 píše:Offtopic: Pes canisterapeut sa nenarodí, musí sa takéto situácie naučiť zvládať.

tak, ako nemoze robit asistencneho, slepeckeho, policajneho psa hocaky pes a neda sa to dosiahnut ani vychovou a vycvikom, tak by to nemalo byt ani pri ct psoch. ale, spravne si poznamenala - a to je pricina toho vsetkeho - nema to kto u nas robit.

hrivushka ma predbehla..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod lulu939075 » Pia 22.03.2013 14:55

Offtopic: Ano ale hipoterapia je niečo uplne iné ako canisterapia, kôň je veečší ako pes a hlavne nikdy ho deská nezaženú do kúta a nebudú robiť nepríjemne veci.Tiež mám kurz na hipoterapiu a robila som ju zo svojou kobylkou, jej žriebetkom a dokonca aj zo žrebcom. A ano na canisterapiu by sa mali vyberať cielene jedince, dnes sa to takto robí možno v ojedinelých prípadoch v amerike ináč sa to fakt už nikde nerobí čo mi je teda ľúto :ua: ale dnes ludia berú canisterapiu ako papier na to že ich pes môže chodiť na voľno a aj do priestorov kde ináč zvierata nemôžu.

tak, ako nemoze robit asistencneho, slepeckeho, policajneho psa hocaky pes a neda sa to dosiahnut ani vychovou a vycvikom, tak by to nemalo byt ani pri ct psoch. ale, spravne si poznamenala - a to je pricina toho vsetkeho - nema to kto u nas robit.

99% psov terapeutov sa stáva až ked sú dospelí, v čechách dokonca vodiacich psov robia zo psov krížencov, tak isto ako kopec policajných psov v zahraničí je krížencov a takých ktorí sa stali až dospelí. Okrem toho moj chovatelsý plán do budúcnosti je vrátit sa do špecializovaného chovu canisteraputických psov. Už som si vybrala aj plemeno ale pri dvoch troch šteniatkach z vrhu vidím tak 70% "odpad" takže možno každé piate by sa na to hodilo a toto odradzuje ľudí od takýchto chovov. Myslím že sa napríklad stačí pozrieť aj tu v BA k štátnym policajtom kolko psov končí už ako šteniatka :ua: Kamoška takto už pár psov zachránila.
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod wer » Pia 22.03.2013 14:58

a? vsak o tom to je. cielene vyberat. na akukolvek pracu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod hriva » Pia 22.03.2013 15:01

To je dobre ze končia...to su tak špecializované činnosti toto, aj policajná kynologia, aj CT, ze na to nema naozaj hocaky pes a tam si nemôžu dovolit žiadne prešlapy a uz vobec nie pri malých deťoch
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy