Trickdogging

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Trickdogging

Poslaťod margot » Ned 09.05.2010 7:18

LadyTrixiKe píše:Bol by zaujem u sutaz (prvy pokus) v KE ? Niekedy v auguste alebo septembri - musim pozriet do kalendara planovanych akcii kedy bude volny vikend pre psickarov :D .... pytam sa len orientacne zatial


predbežne u nás áno :jop:
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: Trickdogging

Poslaťod moschino » Štv 09.06.2011 16:28

Neviete, či sa nebude zas konať nejaká podobná akcia?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Trickdogging

Poslaťod Wickyy & Classy » Štv 09.06.2011 20:42

no väčšinou na každej orieškiáde a tak...len tomu nehovoria tricgdogging, ale niečo ako "ukáž, čo vieš", "najšikovnejší havino" a tak podobne, šak to znáš...ak ale máš na mysly niečo zvlášť, čo nespadá do kategórie, ale je na to špeci súťaž, tak je to obľuba rakušanov a nemcov hlavne. V novembri vo Viedni sa každý rok koná na rovnakom mieste ako dogdance :no: pod názvom "Best Europesn TrickDog"
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Trickdogging

Poslaťod moschino » Štv 09.06.2011 20:51

Najlepšie by bolo vyskúšať na nejakej orieškiáde, ale chcela by som skúsiť aj niečo také, ako bolo v Rakúsku, o čom sa tu písalo :smile: Budem musieť pohľadať nejaké videá alebo niečo. Len teraz neviem, či sú tam presne definované prvky, ktoré treba predviesť čo najlepšie? Alebo každý predvedie čo vie a triky môžu byť u každého rôzne?
Videla som aj nejaké video a je povolené počas predvádzania trikov psa odmeňovať? HUdbu popri ktorej sa triky predvádzajú si vyberiem sama, alebo tam oni niečo pustia?
Lebo inak sa mi tento trickdogging veľmi páči a pozdáva, rada by som s Baxym niečo také vyskúšala. Napr. v tom Rakúsku na jeseň, ak by sme išli na dd do fun
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Trickdogging

Poslaťod Wickyy & Classy » Štv 09.06.2011 21:32

no čo si pamätám z pred dvoch rokov...hudba sa nepúšťa žiadna. Bol časový limit do 5 min. ale nik na to nejak nekladie dôraz. Mne bolo povedané, že sú nejaké "povinné prvky" ale každý tam robil, čo chcel. Môžeš si doniesť vlastné rekvizity, môžeš akokeby zatancovať choreografiu na DD bez hudba, aj také tam bolo vidieť...Neviem ako to bolo minulý rok, ale myslím, že odmeny neboli povolené, ale to si už presne nepamätám.
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Trickdogging

Poslaťod vavrena » Štv 09.06.2011 21:36

Peti, to prebiehalo tak, že zároveň s FUN triedou bežal na tom istom priestore Trick Turnier. Proste vošiel človek, povedal do mikrofónu niečo o psovi, čo bude robiť, napríklad že si obuje papuče a bude s nimi chodiť dokola. Potom si pes obul papuče a chodil dokola, pudlikum zatlieskalo, pes ešte predviedol zopár vecí a odišiel. Potom vošiel dogdancer, odtancoval, a po tanci už mali rozhodcovia z Trick Turnieru vyhodnotené a povedali páničkovi, aký úžasný bol jeho pes v papučiach. Potom šiel ďalší Trick-štartujúci, keď odcvičil, povedali DD rozhodcovia, čo si myslia o DD vystúpení...

Naozaj ako na orieškiáde, ten istý princíp. Psa predstavíš, povieš, v čom je taký úžasno-úžasný, a potom by to mal predviesť. Vo Viedni ale neboli len "úžasné" triky, ale boli tam ovčiaky, čo nudili divákov asi 5 min, potom buldoček, čo vedel "ovoňať kvetinu," mastin, čo sa vedel len prevaliť zboka na bok, pes, čo skákal cez kruh a pod. Proste orieškiáda, len to malo lesk v nápise "Turnier" a rozhodcov a pekné ceny :smile: . Jednoducho, aby páničkovia mali ešte väčšiu radosť a dobrý pocit zo svojich miláčikov :no:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Trickdogging

Poslaťod moschino » Štv 09.06.2011 21:47

Fiha, tak to moze byt super :smile: Az na to, ze neviem, ci by sme stihali popri tom aj fun alebo opacne. Este je to sice daleko, ale velmi nad tym rozmyslam :smile: Len by som sa musela dovtedy naucit nieco anglicky alebo oprasit nemcinu, lebo by som im vela nepovedala :ha: :hi:
Budu aj nejake propozicie na to? Alebo niekde nieco napisane, ze ci teda budu alebo nebudu povinne triky, alebo nieco viac? Skusim pohladat nejake videa odtial
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Trickdogging

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 10.06.2011 14:18

noboli sme pred rokom aj na trikoch aj na DD a dalo sa to stíhať v pohode :smile: . Propozície budú asi v takom čase ako aj DD. Ja neviem dobre ani po nemecky ani po anglicky xD. Milá Lucy o nás dačo napísala a oni to prečítali :heh: a bolo po probléme :ha:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Trickdogging

Poslaťod Wickyy & Classy » Sob 11.06.2011 20:47

aaaa vylovila som, nahrala som aaaa po tak dlhej dobe som to preda len našla :aaa: . Takže tu je videjko z roku 2009 z Viedne " Best European TrickDog...vyhrali 1. miesto :smile: http://www.youtube.com/user/akosopsom#p ... 3i0nvo5llg
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Trickdogging

Poslaťod tera » Ned 12.06.2011 17:38

Wickyy & Classy píše:aaaa vylovila som, nahrala som aaaa po tak dlhej dobe som to preda len našla :aaa: . Takže tu je videjko z roku 2009 z Viedne " Best European TrickDog...vyhrali 1. miesto :smile: http://www.youtube.com/user/akosopsom#p ... 3i0nvo5llg


jakí sú zlatí :yes: :yes: perfektné :jop:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Trickdogging

Poslaťod moschino » Ned 12.06.2011 20:34

perfektne :jop: tolko trikov a fakt peknych, klobuk dolu :poklona: ale dost narocne na rekvizty (a prepravu tych rekvizit :lol: )
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Trickdogging

Poslaťod Wickyy & Classy » Uto 12.07.2011 19:35

tak lidičky, dogtriková súťaž bude bude :no: . Prvý októbrový víkend na DogFeste!!!
Už je to aj v pozvánkach na akcie, ale pre tých, čo nečítajú, tak dávam aj sem :no:
viac info: http://dogfest.webnode.sk/trickdogging/
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Trickdogging

Poslaťod moschino » Ned 24.07.2011 15:24

Trikovej kategórie na DogFeste sa určite zúčastníme, už sa tešíme :smile:
V novembri v tej Viedni je potrebné aj niečo ako výkonnostný zošit do trikovej kategórie, či nie?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Trickdogging

Poslaťod moschino » Ned 18.09.2011 14:51

jedno naše video s trikmi, čo sme vytvorili: http://www.youtube.com/watch?v=rqMfm49AjvY
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Trickdogging

Poslaťod Nanda » Ned 20.11.2011 19:27

MOSCHINO - je strašne šikovný to si ho ako naučila otvárať šuflíky? :nwm: :angel: Aj ja by som ho to možno naučila
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy