Switch to full style
Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.
Odoslať odpoveď

aportuje váš hafan pravidelne??

áno
105
58%
vôbec
26
14%
podľa času a nálady
50
28%
 
Celkom hlasov : 181

Re: Aportovanie

Ned 19.08.2012 10:39

Súhlasím :) Poznám oboje a je medzi nimi riadny rozdiel. Jeden pribehne keď mám v ruke loptičku a druhý pribehne s loptičkou a keď ho ignorujem dá mi ju buď do ruky alebo ju položí na zem a s labkou mi to ako keby hodí o nohu :lol:

Re: Aportovanie

Pia 24.08.2012 17:31

áno aportujeme stále teda aspoň sa na to hráme :lol: končí to vždy pri tom,že ja idem po loptičku 20 metrov,lebo ona zase len rada chytá.taký malý Iker Cassillas. :ha:

Re: Aportovanie

Ned 23.09.2012 18:40

Kde kupim najlacnejsie vrhac lopticky? Chukit? Zatial som za najlepsiu cenu nasla toto, len samotne sa mi to asi neoplati objednat, v eshope, kde som si vybrala aj ine veci, tak ho tam maju za 11€ a to je podstatne rozdiel oproti 3,75€. :ua:
http://www.petstore.sk/Aporty-pre-psov/ ... 32-cm.aspx

Re: Aportovanie

Ned 01.06.2014 14:35

môjmu psíkovi sa vôbec nechce boli sme na súťaži a prehrali sme len kvôli tomu že mi nepriniesol loptičku ako ho mám naučiť aby mi to doniesol?

Re: Aportovanie

Str 04.06.2014 20:14

poradíte mi?

Re: Aportovanie

Str 04.06.2014 20:28

Prečítaj si tému.

Re: Aportovanie

Pon 09.06.2014 14:11

no veď čítam a nič tak mi prosím niekto poradíte?

Re: Aportovanie

Pon 09.06.2014 15:26

Asi čítaš zle. Ja som našla rady hneď na 4.-5. strane. :ach:

Re: Aportovanie

Str 30.07.2014 23:13

Prosím Vás, poraďte
Ako prišiel náš Raidon z útulku (minulý štvrtok), tak to chvíľu trvalo, kým pochopil, že s loptou sa dá dobre vybehať a zahrať. Na dvore keď sme boli, tak veselo nosil tenisák a behal poň aj keď som mu ho cez pol dvora hodil.
Kúpil som mu aj takú loptu, cez ktorú ide zauzlené lano. Tú prvé poobedie stále nosil so sebou po dvore, kmásal, kusal, proste hurá nová hračka. Ale posledné dva dni mu hodím loptu a je jedno či na dlhú alebo krátku vzdialenosť. On spraví dva-tri kroky, potom príde ku mne, sadne mi k nohám a vyškiera sa na mňa :pac:
Robím(e) chybu niekde alebo sa mám zmieriť s tým, že aport ho nejako moc neberie? Prípadne mu dať na pár dní pokoj? Nakoniec, veď je u nás sotva týždeň...
Ďakujem :smile:

Re: Aportovanie

Str 06.08.2014 22:59

Bresto píše:Prosím Vás, poraďte
Ako prišiel náš Raidon z útulku (minulý štvrtok), tak to chvíľu trvalo, kým pochopil, že s loptou sa dá dobre vybehať a zahrať. Na dvore keď sme boli, tak veselo nosil tenisák a behal poň aj keď som mu ho cez pol dvora hodil.
Kúpil som mu aj takú loptu, cez ktorú ide zauzlené lano. Tú prvé poobedie stále nosil so sebou po dvore, kmásal, kusal, proste hurá nová hračka. Ale posledné dva dni mu hodím loptu a je jedno či na dlhú alebo krátku vzdialenosť. On spraví dva-tri kroky, potom príde ku mne, sadne mi k nohám a vyškiera sa na mňa :pac:
Robím(e) chybu niekde alebo sa mám zmieriť s tým, že aport ho nejako moc neberie? Prípadne mu dať na pár dní pokoj? Nakoniec, veď je u nás sotva týždeň...
Ďakujem :smile:


Ahoj,

môj pes je tiež z útulku a počas prvých mesiacov keď som ho brával na lúky, kde boli psy ktoré lietali za loptičkami, tak on bol medzi nimi totálny outsider!:) nebehal so psami po loptičky, keď som mu hodil loptičku tak ma pohľadom veľmi rýchlo doslova "f*ckol"..:)

Avšak, neskôr si všimol pri ostatných psoch, že dostávajú pamlsky, keď nosia, tak behom ďalších týždňov začal spontánne behať za loptičkami spolu s tými psami.. po ďalších týždňoch tú loptičku už aj sem - tam sám zobral a doniesol, aby len dostal pamlsok, aby sa nebodaj nestalo, že sa mu neújde..:)

potom som začal pamlsky a loptičku nosiť aj ja, a kým dostával pamlsky, loptičku nosil.. No a keď pamlsky došli, hodil známy "f*ck" pohľad a išiel som si po ňu sám..:)

Postupom času si však na loptičky vybudoval závislosť, rád mi ich nosí, teší sa, keď ich beriem..:) Už vyše roka mi nosí loptičku bez odmien a dokonca máme taký srandovný rituál, že ideme na lúku, pozrie na mňa pohľadom "už hoď, už hoď", ja mu však poviem, najprv sa choď vykakať a on fakt vždy do pár sekúnd od povelu "najprv kakať" ide hneď na svoje miestečko hodiť kôpku, pokiaľ mu teda treba..:)

Takže, odporúčam záujem o nosenie loptičky vzbudiť buď odmeňovaním, keď ju donesie a ak nevie momentálne pochopiť, že ju má doniesť, zobrať ho medzi psy, ktoré loptičky nosia a dostávajú odmenu..

ak bude pri takýchto psoch pravidelne, určite sa adaptuje..:) ale myslím, že nie je nič komplikované ani formou odmien naučiť psa, že má niečo nosiť..:)

Re: Aportovanie

Štv 07.08.2014 10:36

Ceko, podarené story... :lol: Ja musím našu naučiť prinášať bedmintované košíky, lebo keď aj ona hrá s nami, máme o dodatočný pohyb postarané...

Re: Aportovanie

Uto 26.08.2014 17:26

ahojte, dufam ze pisem do vhodnej temy - nechodim sem velmi - chcem sa opytat dnes som vedela jedneho chalana a jackrusslom a mali taku ,,tyč''???? :D na ktorej nieco bolo bolo (neviem co) on lopticku tou ,,tyčou'' odhodil psik doniesol a on to dako ,,nacucol'' a lopticka (tenisova) bola opat pripravena na hod co to bolo prosim vas? prislo mi to akoby bol na tom suchy zips :D dufam ze som to dobre popisala nam by sa zisla taka vecička aby som nemusela ,,ožužlanú'' loptičku stale chytať do ruky ked ked chcem hodiť :P

Re: Aportovanie

Uto 26.08.2014 17:30

Máš na mysli asi vrhač, dá sa to kúpiť v chováku alebo objednať cez internet.

Re: Aportovanie

Uto 26.08.2014 19:17

ďakujeeeeeeem aaaano asi toto to bolo - ta tyč aj sedí :D a vraj to majú v Kiku tak tak skúsim zájsť :) ďakujeeeeem ---(o_o)----
Odoslať odpoveď