Aportovanie

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

aportuje váš hafan pravidelne??

áno
105
58%
vôbec
26
14%
podľa času a nálady
50
28%
 
Celkom hlasov : 181

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 04.04.2009 8:19

Ako kedy. Psov čo mám na mysli sa k človekovi čo to vie (asi myslíme teda "naprávača" psov) dostanú len málokedy, lebo ludia čo si ich kupovali presne vedeli do čoho idú a ich prirodzené správnie sa nepovažujú za problematické. Teda nemyslím to že niekto dostane neaportujúceho retrievra, či gresívneho NO.
Ale nehajme to tak, bo to už naozaj zachádzame do krajností od aportovania a asi každý z nás má na mysli niečo inakšie. :yes:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Januliatko » Štv 21.05.2009 21:09

my mame Jack Russell teriera a Skipi keby mohla tak vonku dokaze aportovat cele hodiny.. :heh: nikdy som ju ani nemusela nejak ucit,ze ma lopticku abo co uz aportujeme doniest..nejak to sama hned pochopila..ale u rodicov co mame fenku krizenca z utulku,tak ta neaportuje ani za nic..ta sa maximalne obzrie za loptickou,ze kam leti a tym to pre nu konci :heh:
Januliatko
Nováčik
 
Príspevky: 27
Bydlisko: Hlohovec

Re: vášniví aportéri

Poslaťod johny5 » Štv 21.05.2009 23:33

Vsetko je o tom ci dokazes psa namotivovat na tu lopticku alebo nie a akym sposobom aby bol lepsi ako to co ju bezne zauijima..
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: vášniví aportéri

Poslaťod luciaabesy » Uto 23.06.2009 10:56

tiež mám doma jedného vášnivého aportéra ... je to moja vlčiačka :lol: najviac ju baví naháňanie kameˇˇnov keď ejj ich hodím do vysokého žita ... vtedy sa ide od radosti zblázniť ... ale aj na cvičáku staršne rada aportuje .. to je asi to jediné čo ju tam baví :lol: :lol: :lol: ešte mám doma šteňa RWT a snažim sa ju naučiť aporty ... slušne jej to ide ale je to taký malí lenivec :smile: ale už sa pomalyčky dostáva k rýchlosti .. ale len pomaly :ha:
‎...v životě přítel pravý,
jenž první víta, brání do únavy,
jenž nikdy svému pánu neodvyká,
proň bojuje a žije, pro něj dýchá,..
luciaabesy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 75
Bydlisko: okr. Nové Mesto nad Váhom

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Kikz » Str 24.06.2009 21:58

Môj aportuje rád, ale len keď sme doma v dvore. Ako náhle ideme niekde na prechádzku do prírody alebo kam, taká palička alebo loptička ho nezaujíma :lol: ..a do vody by mi za tým nevliezol nikdy :aaa:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Basha » Str 24.06.2009 22:09

Moji psi zas najradcej aportuju z vody palice, Ballad by bol schopny sa asi uplavat keby mohol, tak ho musim az z vody volat aby nesiel omylom za dakou palicou az do rakuska cez moravu a neemigroval mi :lol:
Okrem klasickych veci ako lopticiek, tanierov, ciniek rad nosi kadeco - on je schopny aj kluce priniest, kybel, kefy samozrejme no a ma novu uchylku - nosenie kabeliek v papuli...proste uplne sa tesi takou detskou radostou jak ked decko dostane vysnivanu hracku.... :heh: Ale kamene ma prisne zakazane, nexem robit taku chybu ako ked to gaston vyslovene okukal od kamosiek...a nevzdal sa toho ani po roku abstinencie...uz nikdy by som psovi nedovolila kamene nosit. Ale na druhu stranu ma to aj vyhodu - svojou sialenostou si udrzuje perfektnu kondicku, ktoru by mu mohlo x mladsich psov zavidiet :smile:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: vášniví aportéri

Poslaťod kenny » Štv 25.06.2009 19:18

Mno moj pes aportuje ako blázem. Celú prechádzku sa pozerá iba na mna a čaká keby mu niečo hodím.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Liana » Štv 16.07.2009 19:01

ahojte. chcem sa poradiť, keďže moja mladšia sučka je naozaj vášnivý aportér, chcela by som jej kúpiť dummy (netuším ako sa to slovo skloňuje :angel: )
najprv somuvažovala nad týmto
http://www.gundogstore.sk/index.php?mai ... cts_id=668
ibaže, váži to 250g a môj pes má 4 kilá. neviem, či to pre ňu nebude ťažké na nosenie. tak som začala uvažovať nad touto 85g verziou
http://www.gundogstore.sk/index.php?mai ... cts_id=718
ale neviem, či to zase nie je primalé, že to hneď stratíme.
máte skúsenosť?

EDIT: ešte doplním, má niekto skúsenosti s vrhačom loptičiek? niečo takéto http://www.gundogstore.sk/index.php?mai ... cts_id=910
lebo mám pocit že ak niečo nevymyslím, budú mi musieť operovať ramenný kĺb :dedo:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: vášniví aportéri

Poslaťod lucik » Štv 16.07.2009 21:43

Liana, myslim, ze 85g je pre 4kg psika super.. len teda nenechaj mu to obhryzat, je to urcene na aportovanie, takze hodit-priniest, ziadne hrajkanie :no:
co sa tyka vrhaca lopticiek, je to super vec, ked nevies mrskat lopticky daleko (ako ja).. chvilku trva, kym si na to clovek zvykne, ale je to super.. a teraz neviem ci nemaju aj taky so skratenou ruckou, ten vyzera tiez fajn..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Liana » Štv 16.07.2009 22:39

lopticku hodim pomerne daleko, ale po chvili mi zacne odpadavat ruka a pes by este behal dve hodiny :lol: takze moja pohodlnost vyhrava :angel: v gundogstore maju aj ten s tou skratenou ruckou http://www.gundogstore.sk/index.php?mai ... cts_id=927 len mam pocit z toho popisu, ze to hadze tu lopticku na mensiu vzdialenost :nwm:
a nevies priblizne aky velky je ten 85g dummy? vahovo to aj mne pride primerane, len dufam ze to nebude velmi mini.
inak, ja musim vsetky hracky co vonku hadzeme schovavat, lebo malej z toho total prepina. minule jej moj bratranec dal doma tenisovu loptu :pac: no to bolo. ani sa od toho nepohla, chvilu hypnotizovala lopticku, potom nas s tym otravovala, potom sa s nou hrala ako macka...proste zavislost :ha:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: vášniví aportéri

Poslaťod iva » Pia 17.07.2009 12:08

85g ma 13cm dĺžku...z chuckitov je este moznost Chuckit Mini http://www.gundogstore.sk/index.php?mai ... cts_id=917 ten je s mensimi loptickami :no:
Working testy - šport na zamestnanie hlavičky retrieverom :-)
iva
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 136
Bydlisko: Borský Mikuláš

Re: vášniví aportéri

Poslaťod lucik » Pia 17.07.2009 13:32

iva :jop: pre maleho psika je asi ta mensia lopticka lepsia.. Liana a to na aku vzdialenost chces hadzat? :oo: akoze ten s tou dlhou ruckou mrskne lopticku tak daleko, ze pre maleho psa je to podla mna prilis.. :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Liana » Ned 19.07.2009 14:15

nepoznas moju malu :joint: ja hadzem tak cez pol parku (snazim sa nikoho netrafit a hadzat co najdalej, takze moja ruka ma nenavidi) a Lia je ako raketa. ona je ten typ, ze za loptickou leti a naspat bezi aby som jej to mohla co najrychlejsie hodit a lopticku vypluva pri mne za behu tak ze ma trafi (to je novinka). a najvacsi gol je to,ze ona to tak mala uz v 8mich tyzdnoch. som zobrala von lopticku, ze vyskusame a tak sa za tym rozbehla ze mi skoro oci vypadli.
a ked to trebars hodim inym smerom alebo nevidi kam hadzem hlada tu loptu dokial ju nenajde, najdlhsie jej to trvalo 15 minut. systematicky prenucha cely park. teraz to samozrejme obmedzujem, v teple jej hodim tak 5krat a koniec, lebo ona nepozna mieru. u nas zo sidliska na nu nema ani jack russelka :ach:
a lopticku je schopna najst vsade. myslim,ze v zime jednu vyhrabala spod snehu a raz na kolibe v lese zrazu dobehla s tenisovou loptou.
ale inak je to parada mat aportera, pes sa vybeha , tesi sa ze sa hra, no proste radost :jop:
a dakujem za odpovede, idem objednavat :lol:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Liana » Pia 24.07.2009 15:06

takže nakoniec sme objednali vrhač loptičiek chuckit ultra http://www.gundogstore.sk/index.php?mai ... cts_id=914 a musím chváliť, malá sa ide zblázniť od radosti, hádžem loptičku ďaleko a úplne bez námahy a super je, že mi tam pasuje aj menšia loptička ako tenisová. môžem len odporučiť :jop:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: vášniví aportéri

Poslaťod EndyBitework » Štv 30.07.2009 22:30

Moja Endžinka už mi neraz roztrhla galoty alebo tričko :yes: kvôli aportu,ked jej ukážem loptičku,už som dokúsaná...... :lol:
EndyBitework
Snoopy
 
Príspevky: 125

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy