Aportovanie

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

aportuje váš hafan pravidelne??

áno
105
58%
vôbec
26
14%
podľa času a nálady
50
28%
 
Celkom hlasov : 181

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Bibiana » Pia 01.08.2008 15:38

My máme z výstavy takú kriklavo-žltú činku, plávajúcu na vode a dobre uchopiteľnú. Je dosť veľká a príjemný materiál, no tiež plná akousi vatou, takže naša už bola raz načatá..
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: vášniví aportéri

Poslaťod phuture » Uto 02.09.2008 15:07

ako inak ako vášnivý aport nazvať súťaž zhruba 20 retrieverov ktorí prinášajú celé vajce zo vzdialenosti asi 10 metrov?
určite drvivá väčšina zúčastnených s vajíčkom nikdy netrénovala takže okrem ohromnej zábavy pre všetkých prizerajúcich to bolo dôkazom toho, že retriever prinesie naozaj všetko a v exkluzívne mäkkej papuľke :-)

výsledok bol nakoniec ten, že polovica zúčastnených aport nepoškodený priniesla, viacerým vypadlo tesne pred odovzdávkou a vynikajúco si na ňom pochutili, iba minimum takýto aport nezaujal.
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: vášniví aportéri

Poslaťod ja&oskar » Str 03.09.2008 10:49

my sme raz v ramci takeho maleho cvicakoveho preteku aportovali "špekáček" .. nikdy predtym sme to neskusali .. ale prijemne ma prekvapil a priniesol mi ho :jupi: ... aj ked bol troooska nakusnuty :lol:
... ale nabuduce to uz asi nezvladne ... lebo dostal ten spekacek ako odmenu za vykon :no:

.. kazdopadne vajicka su lepsie :jop:
ja&oskar
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 92
Bydlisko: Skalica/Bratislava

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Van » Str 03.09.2008 10:55

Aportovat spekacku je asi vacsia vyzva pre pazravcov ako to vajicko...mozno to o rok na dovolenke skusime na obmenu s vajcom, nech je veselo :D
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: vášniví aportéri

Poslaťod phuture » Str 03.09.2008 11:00

možno k špekáčiku by sa potom niektorí psy rozbehli aj priamo a neprebehli ho :-)
špekáčik je dobrý nápad, to by mohol byť rozstrel pre víťazov
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: vášniví aportéri

Poslaťod AlicaGGG » Pon 15.09.2008 22:07

ja som tu moju naucila aportovat az teraz - a to uz ma 3 roky, doteraz som nevedela ako na to, lebo vsetky knihy radili, ze to mam psovi proste hodit a veselo ho volat k sebe, alebo ho pripnut na obojok a potom ho k sebe tahat, ale ked som ju veselo volala, kaslala na mna a odbehla s tym a ked som ju tahala, vzdy to pustila, a teraz som si nasla vlastny sposob - 2 mesiace ucenia a dnes mi uz donielsa aj hodene voditko, kluce, a dokonca aj mobil :jupi: , a vzdy ked ide ku mne je cela natesena, lebo vie, ze jej dam pamlsok, ale ked je moc rozblaznena, vzdy s tym utecie a pocka, kym pre to nepridem a nehodim jej to, ale ved to sa dufam este dotrenuje
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Amaguk » Pon 15.09.2008 22:26

:jop:
tak noze prezrad, ako si na to sla :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: vášniví aportéri

Poslaťod AlicaGGG » Uto 16.09.2008 16:12

posadila som si ju pred seba (v izbe) a hadzala som jej lopticku - do vzduchu, ked ju chytila dala som jej pod papulku ruku, vybrala lopticku (niekedy ju aj sama pustala) a pochvalila - toto som robila asi mesiac az dva, uz mi z toho sibalo, ale asi po tyzdni pochopila, co od nej chcem, tak som bola happy :ha:
potom som ju posadila asi 5 metrov od seba a zasa to iste, az nato, ze uz mi tu lopticku nosila (teda ked sa jej chcelo :lol: ) - toto som s nou robila priblizne tyzden, lebo nastastie chapala, co ma robit a po tom tyzdni mi ju uz doniesla vzdy, tak som vysla von, hodila som jej hracku a myslela som, ze s nou odbehne, ked je v inom prostredi, ale doniesla mi ju! :jupi:
taka stasna som este asi v zivote nebola :aaa:
raz, este ked bola mensia, som jej hadzala lopticku, vacsinou mi ju doniesla, tak som ju pochvalila, ale raz som jej ju hodila dost daleko odo mna, ona za nou bezala, ale nechala ju tam, tak som sa na nu poriadne nastvala a vynadala som jej, lebo vtedy bolo vonku este aj mokro a musela som slapat cez pol pola po blate, od vtedy mi uz nedoniesla nic, predtym mi nosila lopticky podla nalady, ale potom sa uz bala, tak som si zato nadavala, ze som sa neudrzala, ved topanky sa umyju ale chudatko Bella na dalsi den ked som jej hodila lopticku uz za nou ani nebezala, len kukala, ci jej zasa budem nadavat :ua: takze som si myslela, ze s aportom je koniec
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Safi » Pon 01.12.2008 11:53

Hm, tak na podaní do ruky ešte musím zapracovať :ua: Safira je schopná aportovať hodinu v kuse hocičo /vrátane konských bobkov :ach: / ale keď aport prinesie, pustí ho na zem predo mňa. Akonáhle sa dotknem aportu, kým ho má v papuli, tak sa chce preťahovať... musíme sa ešte véééľa učiť... :oo:
Cesta je cieľ... Safi nemá PP, ale má všetkých 5P: Poslušná,Priateľská,Perfektná,Pobláznená a Presne taká akú sme chceli.:))
Safi
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Re: vášniví aportéri

Poslaťod johny5 » Str 14.01.2009 23:11

Ako tak pozeram tak polovica z vas ma super psikov.Len neviete ako to dotiahnut na spravnu mieru.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Nyssa » Str 14.01.2009 23:47

Safi píše:Hm, tak na podaní do ruky ešte musím zapracovať :ua: Safira je schopná aportovať hodinu v kuse hocičo /vrátane konských bobkov :ach: / ale keď aport prinesie, pustí ho na zem predo mňa. Akonáhle sa dotknem aportu, kým ho má v papuli, tak sa chce preťahovať... musíme sa ešte véééľa učiť... :oo:

Safi to je super čo sa týka toho, že ti prinesie čokoľvek :jop: Mna tak raz kamoš sundal, keď som sa rozplývala nad Megan, že ako aportuje, tak ma hneď schladil, že kým mi neprinesie aj vlastné :kak: , tak vlastne aportér nie je :heh: ale teraz viem, že mal pravdu a neboj, to podanie dotrénujete, hlavne, že je tam tá chuť :ahoj:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Safi » Pia 16.01.2009 13:10

Nyssa: jj, pracujeme natom... :jop:

Johny5: poraď ako vyriešiť to podanie do ruky... pamlsok v loptičke sme už skúšali, ale "prechcala" ma, bo si loptičku po krátkom čase pitvala sama a tým neúmerne vzrástla spotreba loptičiek :ach: :no:
Cesta je cieľ... Safi nemá PP, ale má všetkých 5P: Poslušná,Priateľská,Perfektná,Pobláznená a Presne taká akú sme chceli.:))
Safi
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Sezen » Pia 16.01.2009 15:16

Jerryno loptičku nosí pekne do ruky a aj keď mi občas vypadne hneď ju chytí a podá mi ju zase. Má zakázané nosiť kadejaké drievka, pretože keď bol malý tak ich jedol a pred pár mesiacmi keď zdvihol drievko a rozbehol sa tak sa naň napichol, našťastie mal len oškreté ďasno.
Korčina tá vie tiež nosiť loptičku do ruky, len jej to trošku dlhšie trvá kým sa pohrajká a párkrát ju do mňa hodí a samozrejme že potom všetko okomentuje tou svojou držkou.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Tija » Sob 17.01.2009 10:43

Timo je tiež vášnivý aportér a nevie sa dočkať keď sme vonku čo by som mu mohla hádzať.Skáče okolo mňa a šteká celý nedočkavý.Doma sa vie aj veľmi tešiť keď mu poviem aby mi doniesol mobil,alebo hocičo.Beží veľmi rýchlo a niekedy mi donesie aj tri veci kým je to tá správna vec :heh:
Však asi čo by som čakala od asistenčného psa :no:
Najoddanejší priatelia sú ako psy-ak im budete neustále ubližovať,nakoniec vás pohryzú.(Tristan Bernard)

http://pespomocnik.wbl.sk/
Tija
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Hriňová

Re: vášniví aportéri

Poslaťod johny5 » Pon 19.01.2009 0:20

najprv sa nauc so psom hrat Tahat o loptu.ak sa vie tahat tak ho na snure pomaly a jemne pritahuj.potom ak je uz pred tebou chyt loptu za snurku(predpokladam ze taku mas) a jemne potahuj.ak pusti znova ju nabud nech sa do nej zahryzne a tahaj sa s nou.toto opakuj a chval ju pritom ale maj ju stale na snure aby ti nezdrhla.Zabudol som podotknut ze ak ju drzi neber jej ju len potiahni a ak nepusti tak ju chval.ak pusti znova ju nabud.Ked bude toto vediet tak mi napis a poradim ti dalej.Ide o to ze casom ked ti napisem ostatok ti bude pes sam tlacit loptu do ruky aby si sa s nim tahala a hadzala mu ju.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy