Kondička vašich psíkov

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Obrana

Poslaťod lusy » Pon 14.09.2009 23:09

no ved to, ze my kondicku nemame skoro ziadnu. ja aj na cvicaku (robima agility) davam pozor aby sa mi na zaciatku nevybehal, lebo potom sa mu moc nechce. takze ja pridem domov, zoberiem psa, urobi iba potreby a ide sa cvicit.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Obrana

Poslaťod johny5 » Pon 14.09.2009 23:21

Nechcem byt zly ale takto necakaj nejake zazraky :ahoj:
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Obrana

Poslaťod lusy » Pon 14.09.2009 23:25

johny, ale ja som s nim uplne spokojna. :lol:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Obrana

Poslaťod Nyssa » Uto 15.09.2009 7:45

Prechadzky a ani dokonca tury na to az tak nestacia
no to by som tiež až tak neškatuľkovala. je tiež rozdiel prechádzka a prechádzka a túra a túra :lol: keď máš napr. psa zapriahnutého aj na tej túre (a mnoho iných ľudí tuto), ten pes si tú kondičku urobí a teda sa aj riadne osvalí. podľa mňa také viachodinové túry sú super na vytrvalosť :yes:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Obrana

Poslaťod Amaguk » Uto 15.09.2009 9:13

s tymi turami plne suhlasim - najma ked vedu trochu viac clenitym terenom :jop:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Obrana

Poslaťod meraja » Uto 15.09.2009 16:21

Myslíte,že je vhodné s takým hovadkom bez kondičky chodiť pešo na cvičák to bude unavený potom znova cvičiť na cvičáku a potom znovadomov pešo.Nemyslím si,že to bude Huga dlho baviť :ua:
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Obrana

Poslaťod wewerica » Uto 15.09.2009 16:28

meraja..ale ked je ,,hovadko bez kondicky" tak mu to len prospeje a hned bude mat lepsiu kondicku :no: aj montyk ked zacal skatak agi tak hned viac vydrzi... :ahoj:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Obrana

Poslaťod Nyssa » Uto 15.09.2009 20:08

a čo takto najprv mu pomôcť s tou kondičkou a potom do toho pridať ešte aj cvičák?
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Obrana

Poslaťod Amaguk » Str 16.09.2009 9:41

meraja píše:Myslíte,že je vhodné s takým hovadkom bez kondičky chodiť pešo na cvičák to bude unavený potom znova cvičiť na cvičáku a potom znovadomov pešo.Nemyslím si,že to bude Huga dlho baviť :ua:

ja neviem, to je take "ani z voza, ani na voz" :nwm: ako keby si si hladala dovod, preco sa nieco neda
musis sa rozhodnut, co vlastne chces
moja skusenost je, ze psy toho hodne zvladnu a vydrzia, ovela viac, nez ludia, to len my ich ich niekedy sudime podla seba a myslime si, ze su na to horsie nez v skutocnosti su
ak je psa zdravy, nevidim problem
ake dlhe su vase denne prechadzky, alebo akym aktivitam sa spolu venujete?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod pigie » Str 16.09.2009 10:05

Tak ja som chodila na cvicak rok, pretoze som vedela, ze to prospeje hlavne psovi. Cesta tam mi trvala hodinu a stvrt MHD+pesi, cesta spat rovnako. Cvicilo sa na placi cca hodinu. Pes sa na cvicak hrozne tesil, hoci to bolo hlavne v lete na hranici s jeho zdravim - kto cestoval v lete na 10:00 elektirckou a na poludnie domov, vie o com hovorim.
A to mam mlandraveho velkeho psa, ktory nepatri medzi hyperky, ale je to flegma ako vysita :no:
A k teme, za kondicku svojho psa sa vobec nehanbim, keby som mala ja taku, tak som veeeelmi stastny clovek :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obrana

Poslaťod wewerica » Str 16.09.2009 13:56

Amaguk píše:
meraja píše:Myslíte,že je vhodné s takým hovadkom bez kondičky chodiť pešo na cvičák to bude unavený potom znova cvičiť na cvičáku a potom znovadomov pešo.Nemyslím si,že to bude Huga dlho baviť :ua:

ja neviem, to je take "ani z voza, ani na voz" :nwm: ako keby si si hladala dovod, preco sa nieco neda
musis sa rozhodnut, co vlastne chces

Offtopic: amaguk suhlasim s tebou :jop: ja napr. co chcem chodit na ten cvicak tak som si povedala ze nebudem chodit lebo 2x prestupovat na busi bude zbytocne ale kedze velmi chcem na ten cvicak chodit tak si vybavujem odvoz :lol: a nakonec tak chodit budem za kazdu cenu :smile: takze meraja nevzdavaj sa myslim ze 15 minutova prechadzka huginovi neuskodi :jop:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Sunny » Str 16.09.2009 15:23

K tej debatke čo a ako pred cvičákom - Gilina mi najlepšie agilití, keď je vylietaná do mŕtva :heh: Vtedy je schopná svoje nadšenie aspoň trochu krotiť a vnímať, čo po nej chcem a behá super. Ale nesmie to byť psychická únava, vtedy naopak vypína. Husky keď idú ťahať, tak len krátky prevenč a rovno do postroja, vtedy idú najlepšie.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod meraja » Pia 18.09.2009 20:14

S Hugom nechodíme každý deň na prechádzky,ale keď idem to je asi každý druhý deň tak je to cca 1km a keď sa vraciame domov to ho už len ťahám na vodítku.Neviem či je to tým,že nevládze alebo tým,že ešte nechce ísť domov.Venujeme sa dogdancingu a sem tam agilitíme,ale to len tak veľmi málo.Snažím sa s ním behávať či už na prechádzke alebo na dvore,preťahujeme sa,hráme sa.Po dvoreho preháňam hore dole.Oskar ešte stál vládze,ale Hugo ten sa vyvalí do trávy a dychoce.Ale pohyb si vyžaduje sám,proste ho pýta.Postupne chceme predĺžiť prechádzky lenže kde keď na každom kroku nás napadne nejaký pes.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Sunny » Pia 18.09.2009 21:00

Lidičky mám dotaz na tých, čo sa cielene venujú budovaniu kondičky. Potrebujem vypracovať huskám kondičku, ide zima, záprahy a tak :smile: Foxyna je schopná ťahať kým nepadne, ale nechcem ju uštvať. Takže by to chcelo nejaký systematický tréning. Okrem ťahania na biku sme zaradili aj behanie navoľno popri biku. A zvažujem, ako často behať, ako to obmieňať, akým tempom pridávať záťaž a tak. Máte niekto skúsenosti?
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod julieta » Štv 10.12.2009 16:55

neviem co sa deje s mojimi psami, ale nejako stracaju kondicku. Jar, leto sa nevedeli dohrat na zahrade, robili sme aj rozne tury, aktivity, cely den boli vonku. Ale akonahle pride jesen, je taketo sychravejsie, smutnejsie pocasie tak nemaju zaujem o nic. Ako im v takomto pripade zlepsim kondicku? Obidvaja su od seba odlisni.
Fena nejavi absolutny zaujem o hru, hranie so psom (skor ho odhana), na dvor sa chodi len vyvencit a hned trieli k dveram. Kym bolo este do tych 10-15st, tak som ju nechavala na dvore ale stale cakala pri dverach. Ked sa hram na dvore so psom, a chcem ju vyhecovat aby sa aj ona zapojila, tak sa od dveri nepohne. Jedine co ju uspokoji je prechadzka. Tam sa aj vybeha, vynucha, ale teraz som chora a uz 2 tyzden nechodim von. Manzel s nou ide len na 30min. aj to nie kazdy den, takze ona vacsinu dna len prespi. Doma som uz skusala vsetko mozne, hadzat jej lopticku, schovavat pamlsky, o nic nejavi zaujem. Jedina vec, co zvysi jej zaujem je ked pripravujem jedlo. Ma cca 2mesiac po harani, takze to moze byt aj faloska. Ale tym ze sa nechce hybat, tak jej neviem zvysit ani aktivitu aby na falosku zabudla.
Pes je aktivnejsi, ten sa aj na dvor pyta, chcel by sa hrat, ale zaujem mu nevydrzi dlho. Provokuje fenu ku hre, no ta ho stale odhana. Ked sa aj hrame, vydrzi mu to tak 10min. a potom len sleduje okolie. Ked prsi, tak mam problem ich aj na dvore vyvencit, nechcu ist do dazda, blata a radsej prespia cely den vnutri.
V zime je to trosku lepsie, hlavne ked je sneh, nahanaju snehove gule, brodia sa snehom.
Uz neviem co mam s nimi robit. Spravaju sa ako take mini bytove psiky, a pritom toto plemeno je od prirody plne energie. Najviac by mi pomohlo, aby fena opat prejavila zaujem o hru so psom aby sa mohli vybehat sami. Kedze som v 7.mesiaci tehotenstva, pohyb s bruskom mi uz robi trosku problem a zas nechcem aby zleniveli uplne. Je to prisposobive plemeno, ked sa s nimi nejde von na dlhsiu prechadzku nic to s nimi neurobi. Ale mame zahradu na ktorej sa mozu pohybovat kedy chcu, je plne prisposobena im dvom a oni nemaju o nu zaujem.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy